Nowe domy Bydgoszcz

Typ nieruchomości
Lokalizacja
Ilość pokoi
Powierzchnia (m2)
Na Cichej

od 6 007 za m²

Na Cichej

Bydgoszcz, ul. Cicha
Termin oddania:

04.04.2022

Powierzchnia:

108.2 - 108.2 m²

Liczba pokoi:

5 - 5

Zobacz inwestycję
Osiedle Pomyślne

od 5 742 za m²

Osiedle Pomyślne

Bydgoszcz, ul. Pomyślna
Termin oddania:

04.04.2023

Powierzchnia:

128.7 - 171.22 m²

Liczba pokoi:

4 - 5

Zobacz inwestycję
Osiedle Krokusowa

od 5 511 za m²

Osiedle Krokusowa

Bydgoszcz, Żołędowo, ul. Krokusowa
Termin oddania:

03.04.2022

Powierzchnia:

128.12 - 128.12 m²

Liczba pokoi:

5 - 5

Zobacz inwestycję

OFERTY ARCHIWALNE

Osiedle Słoneczne

od 5 500 za m²

Oferta archiwalna

Osiedle Słoneczne

Nowe domy Bydgoszcz, Żołędowo, ul. Słoneczna
Termin oddania:

04.04.2022

Liczba mieszkań:

100

Liczba pokoi:

5 - 5

Powierzchnia:

163 - 183 m² m²

Informacje o rynku pierwotnym w Bydgoszczy

Bydgoszcz to jedno z ciekawszych polskich miast położonych w województwie kujawsko-pomorskim. Miasto ma bardzo dobrą lokalizację, przez co jest atrakcyjne także turystycznie. Od wielu lat systematycznie rozwija się tu rynek pierwotny. Przybywa zarówno nowych mieszkań, ale też powstają domy deweloperskie, nowe segmenty i nowe szeregówki. Nic dziwnego, miasto, bowiem stwarza bardzo komfortowe warunki do życia. Daje duże możliwości zawodowe, jak i edukacyjne. Bydgoszcz jest dużym ośrodkiem przemysłu, handlu i logistyki. Dlatego też tutejszy rynek nie jest zamknięty na nowych pracowników. Ponadto funkcjonuje tu port rzeczny. Bydgoszcz jest jednocześnie miastem akademickim i kulturalnym. Przez co życie tutaj jest bardzo atrakcyjne.

Deweloperzy od pewnego czasu systematycznie powiększają swoją ofertę domów w tym mieście. Ma to związek z rosnącym zapotrzebowaniem na nowe domy jednorodzinne. I choć w tym przypadku rynek pierwotny nie należy do najtańszych, to jednak klientów wcale nie odstraszają wysokie stawki za metr kwadratowy. Niemal każdy deweloper w Bydgoszczy ma pełne ręce pracy, niezmienne budowane są nowe inwestycje na sprzedaż, zlokalizowane zarówno na obrzeżach miasta, jak i położone nieco bliżej od centrum.

Nowe domy szeregowe w Bydgoszczy to świetna propozycja dla osób, które pragną mieć swój wymarzony dom z działką, ale jednocześnie chcą mieszkać bardzo blisko miasta. Może to być związane zarówno z wykonywaną pracą, jak i potrzebą do swobodnego dostępu do dóbr i usług, które są zarezerwowane dla mieszkańców dużych miast.

Charakterystyka domów deweloperskich w Bydgoszczy

Nowe domy na sprzedaż w Bydgoszczy dopasowane są do wysokich wymagań kupujących. Obecnie nabywcy są zdecydowanie bardziej wymagający, niż jeszcze kilka, czy kilkanaście lat temu. Dlatego też inwestorzy robią wszystko, co możliwe, by inwestycje nie odbiegały od oczekiwań. Niemal każde osiedle domów jednorodzinnych w Bydgoszczy to połączenie funkcjonalności, nowoczesnej architektury, przyjemnej estetyki oraz optymalnych rozwiązań.

Nowe segmenty czy szeregówki coraz częściej budowane są z wysokiej klasy ekologicznych materiałów, dzięki czemu są oszczędne nie tylko na etapie wznoszenia, ale i w czasie eksploatacji mieszkaniowej. Deweloperzy starają się coraz częściej wprowadzać rozwiązania, które jak najmniej obciążają środowisko naturalne. W tym mieście powstają bardzo ciekawe projekty domów ekologicznych i zeroenergetycznych. Są to zarówno domy wolnostojące, jak i inwestycje w zabudowie bliźniaczej i szeregowej. Takie rozwiązania pozwalają nie tylko obniżyć wysokość rachunków, ale także mniej zanieczyszczają powietrze. Przez co mieszkańcy mogą w swoich ogródkach oddychać czystym i zdrowym powietrzem.

Kolejnym ważnym atutem nowoczesnego budownictwa jednorodzinnego jest na pewno przyjemny design, który charakteryzuje się zwartą bryłą, neutralną kolorystyką i minimalistycznym zdobieniem. Dzięki czemu nowe osiedla domów jednorodzinnych wyglądają bardzo harmonijnie. Idealnie wpisują się w podmiejskie trendy. Ważnym atutem nowych domów jednorodzinnych w Bydgoszczy są także ciekawe materiały wykończeniowe. Inwestorzy dokładają starań, by rozmaite detale architektoniczne wzbogacały estetykę budynku. Inne zabiegi, które wpływają korzystnie na całokształt to także nowoczesny sposób wykończenia elewacji oraz duże przeszklenia.

Ale współczesne projekty domów jednorodzinnych są nie tylko designerskie, bowiem ich bardzo ważną zaletą jest także funkcjonalność. Są projektowane tak, by optymalnie wykorzystać i zaaranżować przestrzeń, dzięki czemu mieszak się w nich naprawdę bardzo komfortowo. Pomieszczenia są dobrze nasłonecznione, przestronne, pozwalają na różnorodne umeblowanie.

Wielowymiarowa funkcjonalność przejawia się także w planowaniu przestrzeni wokół domów jednorodzinnych. Wokół niektórych budynków znajdują się przestronne ogródki, ale też miejsca parkingowe. Deweloperzy dbają także o komfortowy dojazd do posesji, dlatego też zwykle drogi dojazdowe do inwestycji są asfaltowe. Warto podkreślić także fakt, że coraz więcej inwestorów stawia na wysoką izolację akustyczną, która pozwala cieszyć się mieszkaniom jeszcze większą ciszą i spokojem. W tego typu domach jednorodzinnych bez trudu można odpocząć po ciężkiej pracy i uchronić się przed miejskim zgiełkiem.

Domy wolnostojące a bliźniaki i szeregowce w Bydgoszczy

Domowy wolnostojące od dewelopera to opcja dla osób, którym zależy na maksymalnej prywatności. Takie inwestycje mają własne podwórka, są odgrodzone od innych mieszkańców. Takie rozwiązania zapewniają maksymalny komfort, jednak są zwykle dużo bardziej kosztowne, niż inne inwestycje. W Bydgoszczy na rynku pierwotnym przeważają oferty domów szeregowych, segmentów i zabudowy bliźniaczej. Wbrew pozorom takie rozwiązania mogą mieć dużo więcej plusów, niż domy wolnostojące.

Choć nowe segmenty i szeregówki nie dają tyle prywatności, to jednak w ich przypadku koszty eksploatacji są zdecydowanie niższe. Z racji tego, że budynki są do siebie przyłączone, przylegającą ścianą, koszty za ogrzewanie domu będą tu zdecydowanie niższe. Ponadto tego typu nowe inwestycje to także zdecydowanie mniejsze koszty zakupu działki oraz budowy. Warto zaznaczyć także fakt, że zwykle mieszkańcy czują się także bezpieczniej, wiedząc, że tuż za ścianą znajduje się sąsiad. Zwłaszcza podczas dłuższych nieobecności, wakacji czy urlopu, świadomość, że ktoś czuwa tuż obok i dogląda naszego domu jest bardzo kojąca. Oczywiście wiele zależy także od sąsiadów.

Szeregowce i segmenty dają dużo większe poczucie prywatności niż w przypadku zakupu mieszkania w bloku. A oferują komfort podobny do tego, którym cieszą się mieszkańcy domów wolnostojących. Nowe inwestycje w Bydgoszczy najczęściej mają samodzielne wejście do budynku, ale też garaż, ogródek, podjazd, czy piwnicę. Większość tego typu inwestycji wyposażona jest w balkon czy taras.

Dom od dewelopera w Bydgoszczy – o tym należy pamiętać

Osoby, które chcą nabyć dom w Bydgoszczy, zanim zdecydują się na jego zakup, powinny zwrócić uwagę na kilka szczegółów. Jakich? Przede wszystkim ważne jest, by wybrać dobrą lokalizację. Nie wszystkie osiedla domów jednorodzinnych w tym mieście zapewniają tak samo szybki dojazd do centrum. Warto zwrócić uwagę na to ile zajmuje czas dojazdu do pracy, czy na uczelnię o konkretnej godzinie.

Innym ważnym aspektem jest także układ mieszkania. Większość nowych domów zawiera już gotowy układ, dlatego też osoby, którym zależy na konkretnych udogodnieniach powinny to dobrze zweryfikować. Niektóre inwestycje są także kiepsko oświetlone. Warto, więc zwrócić uwagę na ilość przeszkleń w budynkach. Dobrze jest wybierać inwestycje energooszczędne, które powstały z myślą o środowisku naturalnym.

Nie mniej ważną kwestią przy zakupie domu od dewelopera w Bydgoszczy jest także dokładne sprawdzenie samego inwestora. Choć coraz rzadziej zdarzają się przypadki nadużyć w tym temacie, to jednak warto jest wszystko szczegółowo sprawdzić, żeby potem uniknąć przykrych rozczarowań.

kontakt_bg

Postaw na gwarancję

Decyzja o kupnie inwestycji od danego dewelopera nie powinna być podejmowana pochopnie i w pośpiechu. Zanim zdecydujemy się na daną nieruchomość, warto przeanalizować opinie o danym podwykonawcy i dowiedzieć się, na jakie aspekty powinniśmy zwrócić szczególną uwagę dokonując wyboru.

Kontakt