Nowe mieszkania Rawicz

Typ nieruchomości
Lokalizacja
Ilość pokoi
Powierzchnia (m2)
Kmicica 13 15

od 6 611 za m²

Kmicica 13 15

Rawicz, Kmicica
Termin oddania:

Gotowe

Liczba mieszkań:

120

Liczba pokoi:

2 - 3

Powierzchnia:

41 - 55 m²

Osiedle Parkowe

Osiedle Parkowe

Rawicz, ul. Piłsudskiego
Termin oddania:

Gotowe

Liczba mieszkań:

52

Liczba pokoi:

1

Powierzchnia:

32 - 55 m²

Nowe mieszkania w Rawiczu – Rynek pierwotny

Rawicz nie musiał długo czekać, by rozwojem miasta zajęły się firmy deweloperskie. Dzięki usługom na rynku pierwotnym dziś w Rawiczu kupić można piękne, nowe apartamenty, mieszkania z garażami oraz domki jednorodzinne z własnymi podwórkami. Cena mieszkania od dewelopera w Rawiczu jest bardzo konkurencyjna, a lokalizacja dogodna dlatego nic dziwnego, że mieszkania rozchodzą się, jak świeże bułeczki.

Chcesz kupić nowe mieszkanie w Rawiczu? Sprawdź, jakie kroki należy podjąć, by zawrzeć bezpieczną i udaną transakcję kupna – sprzedaży.

Inwestycje deweloperskie w Rawiczu – jak sprawdzić dewelopera?

W ostatnim czasie na terenie Rawicza powstało kilka nowych inwestycji. Budową zajmowały się działające na rynku od dłuższego czasu firmy rodzinne. Ich sprawdzenie pod kątem uczciwości i wypłacalności nie powinno więc być trudne.

Przede wszystkim nabywca mieszkania od dewelopera w Rawiczu powinien dokładnie zapoznać się z informacjami prezentowanymi na stronie przedsiębiorstwa. Przeglądając portfolio dewelopera, warto zwrócić uwagę na jakość realizacji, doświadczenie oraz projekty.

Jakość inwestycji, warto potwierdzić, oglądając na żywo wybudowane przez dewelopera mieszkania i domki jednorodzinne. Doświadczenie powinno być poparte wcześniejszymi inwestycjami – w późniejszym czasie można poprosić dewelopera o przedstawienie tzw. prospektu informacyjnego, w którego części ogólnej powinny znaleźć się informacje na temat prowadzonych i zakończonych przez przedsiębiorstwo inwestycji.

Natomiast co do samego projektu budowy, to warto zwrócić uwagę na zastosowanie innowacyjnych rozwiązań i obecnie obowiązujących w branży architektonicznej trendów. Warto pamiętać, że rynek pierwotny w ostatnich latach bardzo się zmienił – buduje się mieszkania i domy odbiegając od ciasnych, ciemnych pomieszczeń. Liczy się wygoda użytkowania, funkcjonalność i bezpieczeństwo. Rynek pierwotny w Rawiczu powinien łączyć w sobie wszystkie te cechy.

Nowe mieszkania w Rawiczu, a sytuacja prawno-finansowa dewelopera

Jeśli informacje z internetu na temat wybranego dewelopera są zgodne z tym, co przedstawiają wykonane przez niego nowe inwestycje oraz brak jest negatywnych komentarzy i uwag niezadowolonych klientów, można przystąpić do formalnej część transakcji.

Przede wszystkim należy umówić się na spotkanie z deweloperem, tak by móc wybrać odpowiednie dla siebie mieszkanie. Po podjęciu decyzji co do mieszkania, ale jeszcze przed zawarciem umowy rezerwacyjnej, bądź umowy deweloperskiej należy sprawdzić funkcjonowanie dewelopera pod kątem prawno-finansowym.

Inwestycje deweloperskie objęte są regulacjami ustawy chroniącej nabywców mieszkań i domków jednorodzinnych na rynku pierwotnym, która nakłada na przedsiębiorcę obowiązek dostarczenia nabywcy bezpłatnego prospektu informacyjnego oraz udzielenia wszelkich informacji, które mogą wpłynąć na przebieg transakcji.

Przygotowany przez dewelopera lub na jego zlecenie prospekt, powinien zawierać informacje na temat sytuacji materialnej dewelopera (stan wypłacalności, brak postępowań egzekucyjnych, sposób finansowania inwestycji), doświadczenia firmy (prowadzone uprzednio inwestycje) oraz dane rejestrowe (wpis do KRS lub CEIDG).

W szczegółowej części prospektu powinny znaleźć się informacje na temat mieszkania na sprzedaż, m.in. cena (powinna być stała, a jeśli deweloper przewiduje możliwość wzrostu ceny, to powinien zaznaczyć w jakich granicach), powierzchnia (metraż całkowity wraz z przypisanymi do mieszkania balkonami, tarasami, garażami), termin oddania mieszkania w Rawiczu (data powinna być ściśle określona, a w przypadku przesunięcia w prospekcie powinny znaleźć się na ten temat informacje), stan wykończenia mieszkania od dewelopera (stan deweloperski lub stan pod klucz), zabezpieczenie środków finansowych kupującego (numer rachunku powierniczego i nazwa banku prowadzącego rachunek, ubezpieczenie, fundusz gwarancyjny).

Mieszkania na sprzedaż w Rawiczu – formalności krok po kroku

Jeśli prospekt przedłożony przez dewelopera jest pełny i szczegółowy, nabywca może przystąpić do dalszych formalności. W drodze do zakupu mieszkania od dewelopera można zawrzeć aż trzy umowy – rezerwacyjna, deweloperska, przenosząca własność.

Dwie pierwsze umowy mogą zostać pominięte, jeśli nowe mieszkanie jest już wybudowane i odebrane. Natomiast, jeśli mieszkania deweloperskie mają dopiero powstać, zasadnym będzie zawarcie umowy deweloperskiej.

Umowa rezerwacyjna może poprzedzać zawarcie umowy deweloperskiej, jeżeli nabywca nie jest do końca zdecydowany, co do danego mieszkania lub czeka na decyzję kredytową ze strony banku (zakup mieszkania od dewelopera na kredyt hipoteczny).

Wraz z zawarciem umowy deweloperskiej powstaje obowiązek uiszczania ustalonych rat.

Po zakończeniu budowy i odebraniu mieszkań przez inspektorat nadzoru budowlanego dochodzi do zawarcia umowy przyrzeczonej. Umowa ta przenosi własność nowego mieszkania na nabywcę. Nowe mieszkania w stanie pod klucz, nadają się do natychmiastowego zamieszkania.

kontakt_bg

Postaw na gwarancję

Decyzja o kupnie inwestycji od danego dewelopera nie powinna być podejmowana pochopnie i w pośpiechu. Zanim zdecydujemy się na daną nieruchomość, warto przeanalizować opinie o danym podwykonawcy i dowiedzieć się, na jakie aspekty powinniśmy zwrócić szczególną uwagę dokonując wyboru.

Kontakt