Nowe domy Katowice

Typ nieruchomości
Lokalizacja
Ilość pokoi
Powierzchnia (m2)
Gierlotki

od 6 713 za m²

Gierlotki

Katowice, Gierlotki
Termin oddania:

Brak danych

Liczba domów:

8

Liczba pokoi:

3 - 5

Powierzchnia:

65 - 96 m²

Osiedle Niezapominajek

od 3 478 za m²

Osiedle Niezapominajek

Katowice, Niezapominajek
Termin oddania:

IV Kwartał 2018

Liczba domów:

31

Liczba pokoi:

4

Powierzchnia:

118 - 187 m²

Ville Piwonii

od 6 310 za m²

Ville Piwonii

Katowice, Piwonii
Termin oddania:

IV Kwartał 2020

Liczba domów:

9

Liczba pokoi:

3 - 4

Powierzchnia:

110 - 172 m²

Słoneczny Raj

od 6 602 za m²

Słoneczny Raj

Katowice, Słonecznikowa
Termin oddania:

I Kwartał 2022

Liczba domów:

36

Liczba pokoi:

4

Powierzchnia:

98 - 99 m²

Jak wygląda rynek pierwotny w Katowicach?

Katowice to jedno z większych polskich miast, które leży na Śląsku. Zlokalizowane jest na trasie głównych szlaków krajowych i międzynarodowych zarówno drogowych, jak i kolejowych. Miasto rozwija się harmonijnie i daje dobre warunki do życia. Na terenie Katowic działa wiele międzynarodowych firm, co wpływa korzystanie na tutejszy rynek pracy. Pomimo tego, że wiele osób kojarzy Katowice ze starymi blokowiskami i kiepsko zagospodarowaną przestrzenią miejską, to jednak w mieście jest bardzo dużo zieleni. Otóż około połowy powierzchni miasta to tereny zielone. Inne zalety miasta to przede wszystkim swobodny dostęp do kultury i edukacji oraz wszelkich niezbędnych usług i punktów handlowych. Wszystko to sprawia, że rośnie tu zapotrzebowanie na nieruchomości, więc rynek pierwotny ma dobre warunki do rozwoju.

Oczywiście na rynku pierwotnym w Katowicach cały czas powstaje najwięcej inwestycji mieszkaniowych. Jednak w ostatnich latach deweloperzy coraz śmielej inwestują także w osiedla domów jednorodzinnych. Powstają, więc nowe segmenty i nowe szeregówki, które łączą zalety zacisznego spokojnego życia z szybkim dostępem do miejskich wygód. Najczęściej nowe osiedle jednorodzinne są nieco oddalone od centrum lub budowane są na obrzeżach miasta. Jednak niemal każdy dobry deweloper działający na terenie Katowic stara się, by nowe domy były zlokalizowane w atrakcyjnych punktach. Ze swobodnym dostępem zarówno do zieleni, jak i dobrym dojazdem do miasta.

Nowe domy jednorodzinne – jakie są aktualne ceny nowych nieruchomości w Katowicach?

Katowicki rynek pierwotny jest bez wątpienia największy na śląskim rynku nieruchomości. Jednocześnie w porównaniu do innych miast w województwie śląskim, ceny za metr kwadratowy są tu nieco wyższe. Jednak wciąż pozostają bardzo atrakcyjne w porównaniu do innych polskich dużych miast, takich jak Kraków, Warszawa, czy Wrocław.

Jeśli chodzi o ceny domów od dewelopera w Katowicach to są one bardzo zróżnicowane i zależą od wielu czynników. Przede wszystkim dużą rolę odgrywa tu lokalizacja inwestycji, ale też standard wykończenia, metraż czy inne udogodniania. Najtańsze nowe domy jednorodzinne w Katowicach, położone z dala od miasta można już kupić za ok. 4 000 zł/m2. Co w stosunku do cen ogólnopolskich wygląda całkiem przyzwoicie.

Domy deweloperskie – jak deweloperzy budują w Katowicach?

Nowe domy szeregowe w Katowicach to przede wszystkim nowoczesne, lekko modernistyczne projekty. Przeważają w nich przede wszystkim nieskomplikowane, surowe bryły oraz minimalistyczne kształty. Budynki mają zwykle symetryczne konstrukcje, czysta estetykę, niezakłóconą zbędnymi elementami. Dachy budynków wpisują się także w minimalistyczne założenia.

Wielu deweloperów w Katowicach stawia na przestronność, przez co pomieszczenia są zaprojektowane tak by wyglądały na duże i lekkie. W projektach pojawiają się często duże przeszklenia, co zapewnia nie tylko lepsze nasłonecznienie pokoi, ale także wpływa na walory estetyczne konstrukcji. Deweloperzy starają się sięgać po coraz lepsze materiały, tak by zapewnić budynkom trwałość i wytrzymałość, a domownikom odpowiedni komfort termiczny.

Niemal wszystkie osiedla domów jednorodzinnych w Katowicach to neutralne, niezbyt krzykliwe kolory. Najczęściej deweloperzy sięgają po biel, grafit, brąz, czy szarość. Dzięki temu oferta dopasowana jest do jak najszerszego grona odbiorców. Czasem wykorzystuje się też naturalne materiały, takie jak kamień czy drewno, które podnoszą walory estetyczne inwestycji.

Coraz więcej inwestorów w Katowicach decyduje się także na rozwiązania energooszczędne. Czym zatem charakteryzują się dom energooszczędne? Są to inwestycje, które wyposażone są w rekuperację, piece kondensacyjne, niektóre z nich mają okna trzyszybowe, czy ogrzewanie podłogowe. Inwestorzy starają się coraz częściej szukać, więc rozwiązań, które są korzystne nie tylko dla klienta, ale również nie niszczą środowiska naturalnego. Co więcej takie rozwiązania często pozwalają na zmniejszenie kosztów eksploatacji budynku.

Nowe domy szeregowe na sprzedaż w Katowicach najczęściej połączone są z ogrodem. Dzięki temu, że natura jest na wyciągnięcie ręki mieszkańcy mogą wypoczywać komfortowo i lepiej dbać o swoje samopoczucie. Co istotne, dom z ogrodem to doskonała propozycja dla rodzin z dziećmi. Można w nim urządzić mały plac zabaw i mieć pewność, że maluch bawi się w bezpiecznym otoczeniu. Deweloperzy w Katowicach zresztą sami także starają się, by inwestycje były jak najbardziej bezpieczne dla mieszkańców. Dlatego niemal każde osiedle domów jednorodzinnych jest w całości ogrodzone, co uniemożliwia przedostanie się obcych osób na teren posesji. Czasem inwestycje wyposażone są także w wideodomofony, czy monitoring.

Reasumując to, co wyróżnia większość nowych inwestycji jednorodzinnych w Katowicach to przede wszystkim:

Dom od dewelopera – na to warto zwrócić uwagę przy zakupie

Zakup domu od dewelopera to dla wielu osób jedna z najważniejszych decyzji w życiu. Dlatego też warto dobrze przemyśleć taki zakup, żeby uchronić się zarówno przed zbyt szybką decyzją, jak i wszelkimi nadużyciami ze strony inwestorów. Na co więc należy zwrócić uwagę przeglądając domy na sprzedaż?

Jeśli chodzi o samą inwestycję to należy zapoznać się z jej lokalizacją. Warto sprawdzić jak funkcjonują drogi do centrum w godzinach szczytu, jakie połączenia komunikacyjne są w okolicy. Ważne jest też zwrócenie uwagi na wszelkie punkty usługowe i handlowe, które sprawiają, że codzienne życie staje się łatwiejsze. Kolejną bardzo istotną kwestią jest zorientowanie się jak wygląda najbliższa okolica, ale też, jakie są plany, co do jej wykorzystania na najbliższe lata. Czasem spokój mogą, bowiem zakłócić nowe inwestycje, dlatego też, jeśli zależy nam na maksymalnej prywatności, warto upewnić się, że w najbliższym czasie nie są w okolicy planowane żadne duże projekty.

Zanim podejmiemy decyzję o zakupie dobrze jest zorientować się także jak wygląda dojazd do osiedla. Czy jest on komfortowy, czy droga jest asfaltowa, utwardzona, czy może jest ona niezbyt komfortowa dla kierowców. Oczywiście jednym z najważniejszych elementów jest też cena nieruchomości, dlatego też warto jest prześledzić rynek i dowiedzieć się, czy cena w danej okolicy nie jest zbyt wysoka. Oczywiście warto także zwrócić uwagę na standard wykończenia domu i nowoczesne rozwiązania, które mogą wpłynąć na energooszczędność budynku. Ważne są także kwestie estetyki budynku oraz układ pomieszczeń.

Kiedy już znajdziemy idealną ofertę, dobrze jest na koniec zweryfikować samego dewelopera. Prześledzić historię jego inwestycji, zweryfikować rejestr KRS oraz przynależność do organizacji branżowych.

Nowe domy czy domy z drugiej ręki? Co bardziej opłaca się kupić w Katowicach

Osoby, które planują zakup domu w Katowicach mają do wyboru nie tylko nieruchomości, które oferuje deweloper czy inwestor prywatny, ale też domy z drugiej ręki. Które rozwiązanie jest bardziej opłacalne? Otóż w Katowicach rynek wtórny ma się całkiem nieźle, można na nim znaleźć nieruchomości w całkiem przyzwoitej cenie, porównując ceny w innych polskich miastach.

Jednak w wielu przypadkach jest to stare budownictwo, które wymaga generalnego remontu. Coraz więcej osób, zwłaszcza młodych nie chce inwestować czasu i pieniędzy w odnawianie starych nieruchomości, które często są także mniej funkcjonalne, niż te na rynku pierwotnym. Warto pamiętać o tym, że domy od dewelopera projektowane są zgodnie z najnowszymi trendami architektonicznymi, więc będą zwykle dużo bardziej funkcjonalne dla wymagającego klienta, niż te pochodzące z drugiej ręki.

kontakt_bg

Postaw na gwarancję

Decyzja o kupnie inwestycji od danego dewelopera nie powinna być podejmowana pochopnie i w pośpiechu. Zanim zdecydujemy się na daną nieruchomość, warto przeanalizować opinie o danym podwykonawcy i dowiedzieć się, na jakie aspekty powinniśmy zwrócić szczególną uwagę dokonując wyboru.

Kontakt