Lubelskie

Typ nieruchomości
Lokalizacja
Ilość pokoi
Powierzchnia (m2)
Zakątek Elizówka

od 7 601 za m²

Zakątek Elizówka

Elizówka, ul. Morelowa
Termin oddania:

III Kwartał 2024

Liczba domów:

9

Liczba pokoi:

4 - 5

Powierzchnia:

83 - 106 m²

Mayks Osiedle Zamość

od 3 743 za m²

Mayks Osiedle Zamość

Zamość, Kazimierza Tetmajera-Przerwy
Termin oddania:

III Kwartał 2023

Liczba domów:

8

Liczba pokoi:

5

Powierzchnia:

171 m²

Domy Olimpijczyków

Domy Olimpijczyków

Świdnik, Kamili Skolimowskiej
Termin oddania:

2022

Liczba domów:

59

Liczba pokoi:

5

Powierzchnia:

131 - 141 m²

Wzgórze Zelwerowicza

od 9 229 za m²

Wzgórze Zelwerowicza

Lublin, Zelwerowicza / Poligonowa
Termin oddania:

IV Kwartał 2023

Liczba domów:

55

Liczba pokoi:

2 - 4

Powierzchnia:

43.91 - 76.99 m²

Osiedle Kosynierów

od 6 874 za m²

Osiedle Kosynierów

Lublin, Kosynierów
Termin oddania:

IV Kwartał 2022

Liczba domów:

14

Liczba pokoi:

3 - 5

Powierzchnia:

57 - 152 m²

Elizówka Park

od 4 079 za m²

Elizówka Park

Lublin, Niemce, Elizówka
Termin oddania:

Jesień 2022 - zima 2024

Liczba domów:

ok 160

Liczba pokoi:

5

Powierzchnia:

110 - 230 m²

Domy Moderno

Domy Moderno

Lublin, Jakubowice Konińskie, ul. Lubelska
Termin oddania:

III Kwartał 2022

Liczba domów:

10

Liczba pokoi:

5

Powierzchnia:

132 - 192 m²

Willowy Jastków

od 4 920 za m²

Willowy Jastków

Lublin, Jastków
Termin oddania:

I Kwartał 2022

Liczba domów:

92

Liczba pokoi:

6

Powierzchnia:

145.21 - 146.32 m²

Nowy Jastków

od 5 104 za m²

Nowy Jastków

Lublin, Aleja Warszawska
Termin oddania:

IV Kwartał 2023

Liczba domów:

6

Liczba pokoi:

5

Powierzchnia:

117 m²

Lipniak Residence 2

Lipniak Residence 2

Lublin, Wojciechowska
Termin oddania:

III Kwartał 2020

Liczba domów:

4

Liczba pokoi:

5

Powierzchnia:

170 m²

Jednym z lepszych terenów inwestycyjnych w zakresie deweloperki jest województwo lubelskie. Znajdziemy tutaj tak duże miasto jak Lublin, Zamość, ale obok nich wiele innych miejscowości, które aż proszą się o możliwość stworzenia nowych inwestycji mieszkaniowych. W dobie naszych czasów mamy dostęp do możliwości postawienia własnego domu, który może być w zabudowie szeregowej i będziemy go tutaj dzielić z sąsiadami, ale też mamy możliwość inwestycji w domu jednorodzinny, wokół którego będzie znajdowała się działka. Takie inwestycje powstają dzisiaj w Zamościu, bardzo pięknym mieście, które tworzy na swoich obrzeżach osiedla mieszkaniowe dla domów jednorodzinnych, w których możemy czuć się bezpiecznie, gdyż zapewniają nam wiele komfortu, swobody, ale też dają nam możliwość rejestrowania tego co się dzieje na terenie osiedla za pomocą monitoringu. Stolica lubelskiego, czyli Lublin, to kolejne miasto, dające dziś nowe osiedla z domami jednorodzinnymi, które możemy nabyć dziś za rozsądną cenę. Deweloper buduje również w Chełmie, mieście blisko granicy z Ukrainą, w którym również sami przesiedleńcy mogą dziś nabyć mieszkania w postaci domów segmentowych. Poniżej przedstawimy ranking miejsc, które warto wybrać pod kupno własnego domu w województwie lubelskim.

Cena domów w województwie lubelskim

Posiadanie własnego domu to dla wielu osób marzenie, do którego bardzo często starają się dążyć wszelkimi krokami. Dziś na szczęście mam ogromne możliwości, zarówno w zakresie postawienia własnego domu, jak również jego zakupu. Dom zapewnia nam przecież wygodę i bezpieczeństwo, ale także daje zupełnie inną jakość życia, niż typowe mieszkanie. Jest to pewna forma niezależności, o którą Każdy z nas chce zadbać. Cena domu jednorodzinnego może być różnorodna i dużo zależy tu oczywiście od lokalizacji, o której taki dom powinien się znajdować. Śmiało możemy powiedzieć, że nowe domy to tak naprawdę element, który jest na wyciągnięcie ręki, gdyż mamy do dyspozycji wiele nowych inwestycji deweloperskich. Województwo lubelskie nie jest od takich inwestycji wolne i daje nam szereg możliwości w zakresie zakupu domów jednorodzinnych, jak również domów w zabudowie szeregowej.

Pierwszymi krokami, jakie powinniśmy wykonać w tym kierunku to Osiedle Willowy Jastków, która aktualnie jest już gotowy do użytkowania, a cała inwestycja składa się z 11 domów. Kondygnacje mają po 280 cm wysokości, to jest oczywiście bardzo ważnym elementem dla osób, które nie lubią ciasnych pomieszczeń. Okolica bardzo spokojna, zielona tutaj spacerować, uprawiać sport różnego rodzaju i cieszyć się świeżym powietrzem. Jest to niewielka miejscowość, która daje nam możliwość dojazdu do centrum Lublina właściwie w 15 minut. Dla osób które cenią sobie spokój i ciszę, takie osiedle to praktycznie najlepsze rozwiązanie, gdyż to tutaj mogą zaznać spokoju, jakiego oczekują. Cena domu w tym miejscu jest bardzo korzystne i tak naprawdę możemy spodziewać się powyżej 7000 zł za metr kwadratowy.  Podobne ceny na nowy segmenty będą pojawiały się w innych miastach i miasteczkach województwa lubelskiego, chodź na obrzeżach miast będziemy musieli liczyć się ze zdecydowanie większymi kosztami, które w tym przypadku mogą rosnąć nawet do 10 000 zł za metr kwadratowy. Musimy mieć również świadomość, z nowej inwestycje budowlane będą odpowiednio też pracowały i z czasem będziemy musieli dokonywać wszelkiego rodzaju napraw w takich nieruchomościach, co przyszłości może nie iść za sobą dodatkowy koszt. Tutaj konieczne jest też odpowiednie ubezpieczenie takiego domu, ale także możliwość reklamowania budynku w ramach wymagań producenta. Każdy deweloper raczej zdaje sobie sprawę z tego, że budynki powinny być wykonane w najwyższych standardach, aby uniknąć potem nieprzyjemności związanych z uszkodzeniami wszelkiego rodzaju. Takie elementy często są brane pod uwagę w ramach analizy ceny za metr kwadratowy, co nie powinno nas oczywiście dziwić.

Nowe domy na sprzedaż i ich jakość

Kupując nowy dom, możemy być pewni, że będzie on oczywiście spełniał swoje funkcje. Rynek pierwotny jest w tym zakresie bardzo bogaty, również w województwie lubelskim. Dziś tworzy się tak zwane Smart Domy, czyli budynki, które w zdecydowany sposób są w przeróżnych elementach z automatyzowane. Smart Dom to inaczej dom inteligentny, który dziś zdobywa coraz większą popularność. Za tym idzie też jakość i wykonanie takiego domu, ale co najważniejsze, konieczne jest zastosowanie określonych udogodnień, które dziś na rynku są dostępne. Współczesne osiedla, szczególnie domków jednorodzinnych, powstający w województwie lubelskim to odzwierciedlenie współczesności. Możemy tutaj zaobserwować już wbudowane udogodnienia elektroniczne, jak chociażby automatyczne zasłanianie okien, automatyczne zapalanie światła i wiele wiele innych nowinek, sprawiających że funkcjonalność w domu jest zdecydowanie lepsza. Za takimi elementami, które mają nam przynieść udogodnienia, wygodę i funkcjonalność stoi właśnie również jakość. Takie elementy wyposażone są dzisiaj nowe szeregówki, ale również domy jednorodzinne, które mają być w obecnych czasach Smart. Co za tym idzie? Właściwie fakt, że dziś zdecydowanie chętnie sięgamy po domy, które są wyposażone w przeróżnego rodzaju udogodnienia, mające nam pomóc funkcjonować w obecnej rzeczywistości. Jakość takiego domu to również przynależna do niego działka, którą możemy zagospodarować jako element rekreacyjny, lub też swego rodzaju ogród, który ma nam przynieść owoce. Zazwyczaj dom od dewelopera posiada dzisiaj dostępny kawałek działki, którą możemy urządzić we właściwy sobie sposób.

Gdzie kupować domy jednorodzinne i szeregowe?

Na to pytanie powinien każdy odpowiedzieć sobie sam, gdyż wiele czynników będzie wpływało na naszą decyzję. Niemniej jednak na pewno aspekty warto zwrócić uwagę i dziś nie każdy od razu będzie posługiwał się konkretnymi elementami, pozwalającymi na dobry zakup domu. Oczywiście najlepszym rozwiązaniem jest zakup domu w centrum miasta, szczególnie w tym, które stanowi dla nas miejsce pracy. Ale nie zawsze będzie to proste. Pojawiają się przecież inwestycje w tak dużych miastach jak Lublin, Zamość, czy Chełm, ale musimy się liczyć tam ze zdecydowanie większą kwotą za metr kwadratowy, którą będziemy musieli zainwestować w zakup takiego domu. W centrach miast ceny mogą sięgać nawet 20 000 zł za metr kwadratowy, ale jeśli nas na taką inwestycję stać to nie powinniśmy się nad tym zbyt długo zastanawiać. Inaczej sytuacja wygląda, kiedy Nie stać nas na dom od dewelopera w centrum miasta. Wtedy powinniśmy szukać inwestycji powstających na obrzeżach takich miast i najczęściej tam będą tworzone nowe domy jednorodzinne, lub też osiedla domów szeregowych. Jeśli chcemy mieszkać blisko miasta, bo zależy nam na tym, aby szybko dojechać do pewnych jego części to zdecydowanie obrzeże miasta będą dla nas najlepszym rozwiązaniem. Szukając jednak miejsca bardziej zacisznego, w którym będziemy mogli spokojnie spacerować, powinniśmy szukać domów w mniejszych miejscowościach, z których również bez większego problemu dojedziemy do dużego miasta na zakupy lub w innych sprawach. Dziś możliwości w tym zakresie jest bardzo dużo i powinniśmy zdecydowanie z nich korzystać.

Zalety i wady nowych domów

Wydawać się może, że dom nie może mieć wad i co do zasady tak praktycznie jest, ale na niektóre aspekty powinniśmy zwrócić uwagę. Przede wszystkim musimy mieć świadomość, że domy deweloperskie będą jeszcze przez jakiś czas pracowały, te mury będą w minimalnych proporcjach się ruszać, przez co na ścianach możemy zauważyć różnego rodzaju pęknięcia i zniekształcenia, nawet do 5 lat od wykonanych pierwotnie prac. Jest to niestety wada każdego nowego budynku, a lokale jednorodzinne nie są od tego zwolnione. Oprócz takich sytuacji zazwyczaj będziemy zauważali tylko zalety mieszkania w domu jednorodzinnym, Dlatego warto ukierunkować się na ten element zamieszkania, skupiając się również na weryfikacji pewnych elementów. Na co powinniśmy zwrócić uwagę? Odbierając dom od dewelopera zwróćmy wcześniej uwagę na samą konstrukcję budynku, weryfikując ten temat przez jakość użytych materiałów. Powinny one zapewnić dobrą izolację, przez co we wnętrzu domu będziemy mieli zdecydowanie cieplej. Zazwyczaj każde osiedle domów jednorodzinnych jest dziś tworzone z najwyższej jakości materiałów, aby zapewnić przyszłym mieszkańcom najwyższej jakości komfort. Każdy deweloper powinien zadbać o to, aby jakość używanych materiałów była no naprawdę wysokim poziomie. W ten sposób uniknął też oni ewentualnych napraw takich budynków, co niestety, często się zdarza przy nieestetycznym tworzeniu nieruchomości. Zaletą posiadania domu jednorodzinnego jest również swego rodzaju komfort w zakresie intymności, co dla wielu osób ma ogromne znaczenie. Posiadanie ogrodu przydomowego to kolejny element, który może wpłynąć na jakość zakupionego domu, a co za tym idzie, również na nasze pozytywne nastawienie. Posiadanie własnego domu niesie ze sobą wiele innych zalet, które z czasem pewnie pozwolą nam na zdecydowanie bardziej komfortowe życie.

Dlaczego województwo lubelskie jest dobre pod inwestycję w domu?

Wybór miejsca zamieszkania to tak naprawdę decyzja każdego z nas. Każdy teren naszego kraju jest dobrym miejscem do zakupu domu, szczególnie w sytuacji, kiedy te tereny są dla nas bardzo bliskie. Dziś znajdziemy nowe domy szeregowe i domy jednorodzinne praktycznie w każdym województwie, co daje nam zupełnie dobre możliwości zakupy nieruchomości tam gdzie chcemy. Będą to nowe nieruchomości na sprzedaż, a naszym zadaniem będzie wyszukanie najlepszych dla nas opcji. Województwo lubelskie niesie ze sobą ciekawe tereny i konkurencyjne ceny, dlatego warto wybrać to miejsce na zamieszkanie, jeśli przed takim wyborem się wahamy. Jeśli decydujemy się na wybór konkretnego województwa to powinniśmy wziąć pod uwagę warunki logistyczne, bezpośrednio związane z naszą codzienną pracą, aby uniknąć kłopotów z dojazdem do miejsca wykonywania pracy. Ma to przecież ogromne znaczenie dla wielu osób, o której są przecież zaoszczędzić czas na dojazdach do pracy.

kontakt_bg

Postaw na gwarancję

Decyzja o kupnie inwestycji od danego dewelopera nie powinna być podejmowana pochopnie i w pośpiechu. Zanim zdecydujemy się na daną nieruchomość, warto przeanalizować opinie o danym podwykonawcy i dowiedzieć się, na jakie aspekty powinniśmy zwrócić szczególną uwagę dokonując wyboru.

Kontakt