Deweloperzy Białystok

Graf Bud sp. z o.o.

Graf Bud sp. z o.o.

Montex

Montex

JC Development

JC Development

RDM Inwestycje Deweloperskie

RDM Inwestycje Deweloperskie

ASKO

ASKO

Mdevelopment

Mdevelopment

Yuniversal Podlaski

Yuniversal Podlaski

Unikat Nieruchomości

Unikat Nieruchomości

m Development Sp. z o.o. Sp. J.

m Development Sp. z o.o. Sp. J.

Sobola Biel

Sobola Biel

Przedsiębiorstwo Usługowo- Produkcyjne TELKA Sp. z o.o.

Przedsiębiorstwo Usługowo- Produkcyjne TELKA Sp. z o.o.

Azbud+ Zbigniew Krysztopik

Azbud+ Zbigniew Krysztopik

Fadbet S.A.

Fadbet S.A.

Instal Białystok S.A

Instal Białystok S.A

Yuniversal Development

Yuniversal Development

BIAL-BUD s.c.

BIAL-BUD s.c.

Pogoda Invest

Pogoda Invest

Kalter Nieruchomości Sp. z o.o.

Kalter Nieruchomości Sp. z o.o.

Jaz Bud Sp. z o.o.

Jaz Bud Sp. z o.o.

Birkbud

Birkbud

ASPdeveloper

ASPdeveloper

Prime Eco Life Experience

Prime Eco Life Experience

P.P.U. Mark-Bud sp. z o.o.

P.P.U. Mark-Bud sp. z o.o.

Apartamenty Jagiellońskie Sp. z o.o.

Apartamenty Jagiellońskie Sp. z o.o.

Białystok – stolica Podlasia

Białystok to centrum gospodarcze północno wschodniej Polski. Miasto może pochwalić się ok trzystu tysięczną populacją, jest również regionalnym ośrodkiem kulturalnym, oświatowym, sportowym oraz węzłem komunikacyjnym o znaczeniu europejskim. Jest to także miejsce z duszą, o bogatej historii, pełne zabytków, malowniczo położone i otoczone pięknymi krajobrazami. Potencjał gospodarczy Białegostoku sprawia, że deweloperzy od dawna uważają to miasto za miejsce, w którym trzeba zaznaczyć swoja obecność. Budują tu zarówno firmy lokalne, jak i te o zasięgu ogólnokrajowym.Lokalizacja miasta sprzyja jego rozwojowi. Tu zawsze krzyżowały się szlaki handlowe, łączące głównie Wschód z Zachodem, ale także te biegnące z Północy na Południe. Miasto leży w sąsiedztwie Litwy, Białorusi i Rosji, co zawsze miało wpływ na kształt miasta, które od wieków jest mieszaniną kultur, języków czy wyznań. Obecnie jest ważnym węzłem komunikacyjnym, gdzie przemysł transportowy rozwija się bardzo prężnie. Centra logistyczne, transport drogowy czy kolejowy, którego najważniejszym elementem jest linia kolejowa Rail Baltica o znaczeniu europejskim, sprawiają, że Białystok przyciąga inwestycje, rozwija się i bogaci.

Deweloperzy Białystok zauważyli już dawno, w ślad za rozwojem przemysłu, powstającymi miejscami pracy i ciągłym napływem nowych mieszkańców, starają się nadążyć za popytem. W mieście buduje się dużo, co roku oddawanych jest kilka tysięcy lokali mieszkalnych. W przeliczeniu na tysiąc mieszkańców są to wartości mocno powyżej średniej, zarówno dla województwa jak i dla całego kraju. Należy przy tym pamiętać, że potencjał miasta nie został jeszcze w pełni wykorzystany i to pomimo ogromnej aktywności deweloperów. Średnia powierzchnia użytkowa, jaka przypada na jednego mieszkańca, nadal jest poniżej wartości, z jaką mamy do czynienia w odniesieniu dla reszty kraju.

Solidne podstawy gospodarcze sprawiają, że Białystok jest miastem, gdzie popyt na nowe mieszkania nie słabnie, a deweloperzy robią wszystko, aby mu sprostać.

Oferta rynku pierwotnego

Inwestycje realizowane w Białymstoku mocno zmieniają charakter miasta. Nowe budownictwo wprowadza nową jakość i nowe spojrzenie na kwestie komfortu mieszkańców. Rynek jest wymagający, konkurencja duża a kupujący mają swoje wymagania. Deweloperzy pilnują jakości użytych do budowy materiałów, dbają o zapewnienie odpowiedniej infrastruktury, dostęp do terenów zielonych, placów zabaw czy punktów handlowo-usługowych. Rozwiązania podnoszące komfort oraz bezpieczeństwo mieszkańców uwzględniane są już na etapie projektowania. Podziemne garaże, naziemne miejsca postojowe, również te dla gości, szerokie klatki schodowe, cichobieżne windy, ułatwienia dla niepełnosprawnych; inwestorzy nie zapominają o żadnym szczególe. Coraz częściej mamy też do czynienia z realizacjami o podwyższonym standardzie, dla zamożniejszych i bardziej wymagających klientów. Rozwój miasta sprzyja tego typu rozwiązaniom i deweloperzy coraz śmielej proponują nabywcom lokale z segmentu premium.

W Białymstoku możemy zaobserwować aktywność deweloperów w każdej możliwej odsłonie. Budowane są całe osiedla, zespołu budynków, pojedyncze bloki, apartamentowce, a także domy jednorodzinne. Te ostatnie także we wszystkich możliwych wariantach. Wolnostojące, bliźniaki, w zabudowie szeregowej czy w formie osiedli.

Białystok – raj dla deweloperów

Prężny rozwój miasta, które przy okazji jest też regionalnym centrum akademickim, powodują, że do miasta co roku przeprowadzają się tysiące ludzi. Ze względu na bogatą ofertę rynku pierwotnego nieruchomości, każdy znajdzie coś dla siebie. Klienci o najzasobniejszym portfelu będą szukać lokali o podwyższonym standardzie. Deweloperzy coraz częściej decydują się na realizację tego typu inwestycji, co tylko pokazuje, że Białystok jest miastem z potencjałem. Apartamentowce zaprojektowane zgodnie z najnowszymi trendami, nowoczesna architektura, odpowiedniej jakości materiały oraz rozwiązania gwarantujące wysoki komfort mieszkańców, to jest propozycja inwestorów dla najbardziej wymagających klientów. Oczywiście zadbano o takie szczegóły jak odpowiednia lokalizacja, zapewniająca dobrą komunikację z miastem. Dostęp do punktów usługowych, sklepów, szkół czy przychodni. Garaże podziemne, gdzie na jedno mieszkanie przypada więcej niż jedno miejsce parkingowe, też już nikogo nie powinny dziwić. Mieszkania przestronne, duże metraże, najlepiej z tarasem też odpowiednich rozmiarów. Bardziej wyrobiony klient dobrze wie, czego chce, a miejscowi deweloperzy są w stanie te potrzeby zaspokoić.

Inwestycje realizowane w centralnych dzielnicach miasta mają wielkomiejski charakter, wysokie wielokondygnacyjne budynki o nowoczesnym wyglądzie. Realizując tego typu inwestycje, nie zapomniano jednak o komforcie i bezpieczeństwie mieszkańców. Place zabaw, tereny zielone, deweloperzy starają się zadbać, aby w Białymstoku mieszkało się wygodnie. Ogromnym atutem mieszkania w inwestycjach realizowanych na tych terenach jest dostęp do wszystkich atrakcji, jakie ma do zaoferowania miasto.

Im dalej od centrum tym coraz częściej mamy do czynienia niższa zabudowa, więcej przestrzeni między budynkami, może i dalej do śródmieścia, ale Białystok jest na tyle dobrze skomunikowany, że dojazd do pracy czy szkoły nie powinien być problemem. Dostęp do oferty kulturalnej, sklepów, obiektów sportowych czy opieki zdrowotnej to dla mieszkańców inwestycji realizowanych na tych terenach istotna kwestia.

Deweloperzy starają się mieć w swoim portfolio obiekty dla każdego klienta, dlatego też mamy do czynienia z całą gamą lokali do wyboru. Duży segment rynku deweloperskiego w Białymstoku stanowi zabudowa jednorodzinna. Realizowana w różnych wariantach. Osiedla nowoczesnych, ekologicznych domów jednorodzinnych to częsty widok na przedmieściach. Budowane są bliźniaki, szeregowce, domy wolnostojące. Tutaj częściej spotkamy inwestycje realizowane przez mniejsze podmioty, o lokalnym zasięgu. Jest to dla nich okazja na pokazanie własnych możliwości, wyrobienia sobie marki. Jest to też naturalne, że dobra koniunktura na rynku przyciąga kolejnych inwestorów. Nikogo nie powinno jednak dziwić, że nawet mniejsze firmy, dopiero zaznaczają swoje miejsce na mapie miasta, już reprezentują odpowiedni poziom realizowanych projektów. Konkurencja jest na tyle duża, a rynek deweloperski rozwinięty, że nierzetelne podmioty nie mają szansy się na nim utrzymać. Doskonale widać to właśnie na przedmieściach, tam, gdzie operują mniejsze podmioty. Domy są nowocześnie zaprojektowane, z dbałością o każdy szczegół, wykonane z odpowiedniej jakości materiałów.

Białystok – miasto z potencjałem

Stolica Podlasia jest głównym ośrodkiem gospodarczym, kulturalnym, akademickim czy sportowym regionu. To tu rozwija się przemysł, powstają nowe miejsca pracy i napływa ludność. Nic zatem dziwnego, że jest to też miejsce, gdzie buduje się najwięcej. Deweloperzy Białystok postrzegają jako miejsce, w którym warunki do inwestowania są sprzyjające, a znaczenie miasta będzie tylko rosło wraz z jego rozwojem gospodarczym.

kontakt_bg

Postaw na gwarancję

Decyzja o kupnie inwestycji od danego dewelopera nie powinna być podejmowana pochopnie i w pośpiechu. Zanim zdecydujemy się na daną nieruchomość, warto przeanalizować opinie o danym podwykonawcy i dowiedzieć się, na jakie aspekty powinniśmy zwrócić szczególną uwagę dokonując wyboru.

Kontakt