Nowe mieszkania Starogard Gdański

Typ nieruchomości
Lokalizacja
Ilość pokoi
Powierzchnia (m2)
Osiedle Lawendowe

od 5 700 za m²

Osiedle Lawendowe

Termin oddania:

4 kwartał 2023

Liczba mieszkań:

77

Liczba pokoi:

2 - 4

Powierzchnia:

30 - 103 m²

Osiedle Green Park

od 6 100 za m²

Osiedle Green Park

Termin oddania:

3 kwartał 2020

Liczba mieszkań:

450

Liczba pokoi:

2 - 4

Powierzchnia:

42 - 82 m²

Osiedle Nadzieja Etap II

od 5 800 za m²

Osiedle Nadzieja Etap II

Termin oddania:

gotowe

Liczba mieszkań:

21

Liczba pokoi:

1 - 5

Powierzchnia:

41 - 100 m²

OFERTY ARCHIWALNE

Moderato

od 6 742 za m²

Oferta archiwalna

Moderato

Termin oddania:

2 kwartał 2024

Liczba mieszkań:

202

Liczba pokoi:

1 - 4

Powierzchnia:

25 - 81 m²

Nowe mieszkania w Starogardzie Gdańskim – Rynek pierwotny

Rynek pierwotny w Starogardzie Gdańskim to określone inwestycje deweloperskie. Są to przede wszystkim nowe mieszkania, które muszą być oddane terminowo. By uniknąć jakichkolwiek komplikacji czy przesunięć, należy sprawdzić podmiot odpowiedzialny za realizację osiedla. Najprostszym sposobem, który równocześnie nie powinien pochłonąć wiele czasu jest analiza w Internecie. Zasadne jest przede wszystkim przejrzenie forów branżowych oraz grup na portalach społecznościowych. Różne wpisy mogą dotyczyć na przykład:

  • dotychczasowych realizacji kompleksów czy obiektów,
  • standardów informacji czy obsługi bezpośredniej,
  • ewentualnych problemów wynikających z nawiązania współpracy,
  • danych teleadresowych i rejestrowych,
  • struktury właścicielskiej.

W ostatnim z przedstawionych obszarów liczy się głównie sprawdzenie członków zarządu czy rady nadzorczej danej spółki. Jest to istotne zwłaszcza, gdy nowe mieszkanie w Starogardzie Gdańskim będzie kupione od mniej znanej firmy. Oczywiście nie wyklucza to pełnego profesjonalizmu i właściwego zaangażowania. Jednak może się też okazać, że pewne osoby na wcześniejszych etapach aktywności biznesowej były zaangażowane w wątpliwe interesy. Jest to przyczynek do głębszego zastanowienia dla klienta. Oczywiście środki zdeponowane na rachunkach powierniczych chroni ustawa deweloperska, ale nie gwarantuje ona, że osiedle na pewno będzie oddane. Stąd inwestycje deweloperskie w Starogardzie Gdańskim są monitorowane przez lokalny nadzór budowlany. Potencjalny nabywca może też poprosić o wyciąg z Krajowego Rejestru Sądowego i opinię Polskiego Związku Firm Deweloperskich. Oczywiście, o ile podmiot oferujący nowe mieszkania na sprzedaż jest akurat jej członkiem.
Zasadnicze wymogi klienta wobec dewelopera w Starogardzie Gdańskim
Mieszkania od dewelopera w Starogardzie Gdańskim są oddawane zgodnie ze standardami, którymi wyróżniają się takie, nowe inwestycje. Rynek pierwotny to też spora konkurencja, wymuszająca pełen profesjonalizm wykonawstwa. W głównej mierze dotyczy to zgodności z założeniami projektowymi oraz wskazaniami klienta. Co więcej, nabywca decydując się na kupno lokalu może mieć szereg, dodatkowych uwag. Odnoszą się one do:

  • przynależnych przestrzeni użytkowych, takich jak: piwnica, komórka lokatorska czy miejsce postojowe,
  • dostępności podstawowych usług: spożywczych, edukacyjnych lub medycznych,
  • zaaranżowania wspólnej, wewnętrznej przestrzeni.

Ostatnie ze wskazań dotyczy chociażby wykonania: ścieżek, alejek, placów zabaw czy niewielkich skwerów. Wszystko po to, by mieszkańcy w komfortowych warunkach mogli odpocząć i zrelaksować się po powrocie z pracy czy szkoły. Wbrew stereotypom da się pogodzić potrzeby różnych grup lokatorów. Są to przecież: młode rodziny, osoby niepełnosprawne, seniorzy, single czy posiadacze zwierząt. Mieszkania deweloperskie w Starogardzie Gdańskim to także wspólnoty i stowarzyszenia, które mogą brać na siebie odpowiedzialność za wiele decyzji. Będzie to też czynnik integrujący całą społeczność. Takim obszarem, obejmującym właśnie nowe inwestycje w Starogardzie Gdańskim jest wynajem powierzchni użytkowych na osiedlu. Oczywiście ostateczny wybór należy do zarządcy, ale powinien on brać pod uwagę wskazanie mieszkańców. Ci mogą nie życzyć sobie dystrybucji alkoholu, bądź punktu zakładów bukmacherskich. Nowe mieszkania w Starogardzie Gdańskim muszą być przyjazne pod wieloma względami, by cieszyły się prognozowaną popularnością klientów.
Atrakcyjność inwestycji deweloperskich w Starogardzie Gdańskim
Interesujące mieszkania na sprzedaż w Starogardzie Gdańskim nie odbiegają pod kątem jakości czy klasy od tych, oddawanych w metropoliach. Duże znaczenie ma atrakcyjna lokalizacja, która powinna zapewniać spokój oraz względną ciszę. Gdy niemożliwe jest oddalenie od ruchliwej ulicy, wygłuszenie mogą zapewnić zaaranżowane na nowo tereny zielone. Będzie to także stały dopływ świeżego powietrza, które działa odprężająco. Z drugiej strony nawet położenie w centralnym punkcie miasta ma swoje atuty. Czasem klienci kupujący nowe mieszkanie cenią krótki dojazd do pracy czy szkoły. Poza tym, mogą lubić intensywniejszy tryb życia, związany ze stałą obecnością wielu osób. Różnorodność, którą dają te mieszkania w Starogardzie Gdańskim zaspokoi więc odmienne oczekiwania.

Należy zaznaczyć, że w porównaniu do rynku wtórnego na klienta czeka też mniej zagrożeń. Już użytkowany lokal może mieć obciążoną hipotekę albo świetnie zamaskowane wady. Osoba prywatna chce go niekiedy jak najszybciej sprzedać, by pozbyć się problemów. Mieszkania deweloperskie są wolne od takich ryzyk. To również mniejsze prawdopodobieństwo spotkania uciążliwych sąsiadów. Wszystko przez fakt, iż osoby z kłopotami czy uzależnieniami nie dysponują odpowiednimi środkami finansowymi. W rezultacie, nawet przy chęciach, nie są w stanie kupić mieszkania od dewelopera. Będą to zatem wymierne korzyści, czasem wręcz przesądzające o wyborze określonej opcji. Jednocześnie trzeba pamiętać, że odwlekanie decyzji w czasie może oznaczać dodatkowy wydatek. Cena za metr kwadratowy powierzchni na przestrzeni kolejnych miesięcy raczej nie będzie spadać. Należy więc działać stosunkowo szybko, ale przy tym racjonalnie.

kontakt_bg

Postaw na gwarancję

Decyzja o kupnie inwestycji od danego dewelopera nie powinna być podejmowana pochopnie i w pośpiechu. Zanim zdecydujemy się na daną nieruchomość, warto przeanalizować opinie o danym podwykonawcy i dowiedzieć się, na jakie aspekty powinniśmy zwrócić szczególną uwagę dokonując wyboru.

Kontakt