Nowe domy Rzeszów

Typ nieruchomości
Lokalizacja
Ilość pokoi
Powierzchnia (m2)
Apartamenty Aroniowa

od 5 300 za m²

Apartamenty Aroniowa

Rzeszów, Aroniowa
Termin oddania:

II Kwartał 2021

Liczba domów:

18

Liczba pokoi:

2 - 4

Powierzchnia:

51.5 - 114.06 m²

Osiedle Biała Malwa

Osiedle Biała Malwa

Rzeszów, Malawa
Termin oddania:

II Kwartał 2023

Liczba domów:

20

Liczba pokoi:

3 - 3

Powierzchnia:

65.95 - 71.94 m²

Iwonicka

od 6 249 za m²

Iwonicka

Rzeszów, Iwonicka
Termin oddania:

III Kwartał 2022

Liczba domów:

9

Liczba pokoi:

3 - 3

Powierzchnia:

66.2 - 79.95 m²

Sikorskiego Skwer

od 5 585 za m²

Sikorskiego Skwer

Rzeszów, Al. Sikorskiego
Termin oddania:

I Kwartał 2022

Liczba domów:

3

Liczba pokoi:

2 - 4

Powierzchnia:

70.79 - 129.35 m²

Jaspisowa Apartamenty

od 7 706 za m²

Jaspisowa Apartamenty

Rzeszów, Jaspisowa
Termin oddania:

II Kwartał 2021

Liczba domów:

3

Liczba pokoi:

3 - 4

Powierzchnia:

56.73 - 81.75 m²

Dom przy Pasterczyka

od 6 103 za m²

Dom przy Pasterczyka

Rzeszów, Słocina, ul. Pasterczyka
Termin oddania:

II Kwartał 2022

Liczba domów:

12

Liczba pokoi:

3

Powierzchnia:

64.72 m²

Cztery Kąty Potockiego

od 6 200 za m²

Cztery Kąty Potockiego

Rzeszów, Hrabiego Alfreda Potockiego
Termin oddania:

III Kwartał 2022

Liczba domów:

57

Liczba pokoi:

2

Powierzchnia:

57.99 - 109.49 m²

Złota Dębina

od 3 223 za m²

Złota Dębina

Rzeszów, Załęska
Termin oddania:

I Kwartał 2022

Liczba domów:

14

Liczba pokoi:

4

Powierzchnia:

155 - 188 m²

Legionistów

od 5 511 za m²

Legionistów

Rzeszów, Legionistów
Termin oddania:

IV Kwartał 2022

Liczba domów:

6

Liczba pokoi:

6

Powierzchnia:

117 - 119 m²

OFERTY ARCHIWALNE

Wschodnia

od 7 300 za m²

Oferta archiwalna

Wschodnia

Nowe domy Rzeszów, Biała, ul. Wschodnia
Termin oddania:

III Kwartał 2022

Liczba mieszkań:

2

Liczba pokoi:

3 - 3

Powierzchnia:

57.93 - 60.02 m² m²

Miejskie Zacisze
Oferta archiwalna

Miejskie Zacisze

Nowe domy Rzeszów, Budziwój, ul. Miejska 91-93
Termin oddania:

W sprzedaży

Liczba mieszkań:

56

Liczba pokoi:

4 - 4

Powierzchnia:

68.5 - 75.6 m² m²

Co warto wiedzieć o rynku pierwotnym w Rzeszowie?

Rzeszów to jedno z większych polskich miast. Jest to stolica województwa podkarpackiego, a jednocześnie jest także centralnym miastem aglomeracji rzeszowskiej. Jedną z największych zalet tego miasta jest przede wszystkim dobra sytuacja na rynku pracy. Poszukuje się tu stale przedstawicieli wielu zawodów, przez co często żartuje się, że w Rzeszowie znaleźć może pracę każdy, kto ma na to ochotę.

Ponadto dużym atutem miasta jest także to, że miasto stale się rozwija. Wciąż prowadzone są intensywne remonty oraz rewitalizacja wielu rejonów. Mieszkańcy miasta mają także swobodny dostęp do kultury, edukacji, czy rekreacji. Na uwagę zasługuje fakt, że w Rzeszowie funkcjonuje dobrze rozwinięta sieć tras i dróg lokalnych i międzymiastowych. Ponadto działa też transport miejski, podmiejski, transport kolejowy. Co ciekawe 6 km od Rzeszowa znajduje się międzynarodowy pasażerski port lotniczy Rzeszów-Jasionka.

Wszystko to sprawia, że rynek pierwotny ma w tym mieście doskonałe warunki do rozwoju. Dlatego też deweloperzy bardzo chętnie decydują się na nowe inwestycje w Rzeszowie. Co ciekawe, w ostatnich latach zauważa się wzrost popytu nie tylko na mieszkania, ale też domy deweloperskie. Na obrzeżach miasta coraz częściej wznoszone są nowoczesne osiedla domów jednorodzinnych w zabudowie szeregowej. Jeśli chodzi o ceny domów jednorodzinnych to przedstawiają się one bardzo różnorodnie.

Rynek pierwotny w Rzeszowie – ceny domów jednorodzinnych

Nowe domy szeregowe w Rzeszowie są zapewne tańsze, niż te budowane w Warszawie, czy we Wrocławiu. Jednak wiele zależy od lokalizacji inwestycji, ale też standardu. Nowe segmenty i nowe szeregówki położone daleko od centrum miasta są zdecydowanie tańsze od tych lepiej zlokalizowanych.

Średnia cena za metr kwadratowy to nieco ponad 7 000 zł. za m2, jednak można znaleźć także oferty, które rozpoczynają się już od niespełna 5000 zł/m2. Natomiast takie ceny wiążą się oczywiście z tym, że inwestycja położona jest dużo dalej od centrum miasta. Często dojazd z takich miejsc nie jest zbyt komfortowy, zajmuje dużo czasu, zwłaszcza w godzinach szczytu.

Domy deweloperskie w Rzeszowie – analiza aktualnych ofert

Jakie nowe domy w Rzeszowie są obecnie na sprzedaż? Przeważa tu przede wszystkim budownictwo nowoczesne, które stanowi połączenie komfortu oraz efektownego wyglądu bryły. Niemal każdy deweloper stara się, by domy były jak najbardziej użyteczne i funkcjonalne. Unika się tworzenia zbędnych przestrzeni, każdy metr ma być jak najlepiej wykorzystany. Co więcej każdy projekt tworzony jest z dbałością o szczegóły, zwraca się bardzo dużą uwagę na uwagę efektowną estetykę elewacji, która sprzyja komfortowemu wypoczynku na świeżym powietrzu.

Obecnie dużą uwagę przykłada się także do materiałów wykończeniowych. Coraz częściej deweloperzy dbają o to, by były jak najlepszej jakości. Warto, bowiem wiedzieć, że ukończone inwestycje są najlepszą wizytówką dewelopera, dlatego też coraz częściej dokłada się starań, by całość była jak najbardziej porządna i funkcjonalna.

Obecnie na rynku pierwotnym znajduje się szeroka oferta domów piętrowych z poddaszem, które można zaaranżować według własnych potrzeb (chociażby kino domowe, gabinet, czy pokój zabaw dla dzieci). Do domów przyłączone są ogródki, które bez wątpienia stanowią jednej z najważniejszych atutów mieszkania w domach jednorodzinnych. Najczęściej wyjście do ogródka odbywa się z salonu, który umieszczony jest na parterze i połączony z aneksem kuchennym.

Nowoczesne domy od dewelopera w Rzeszowie często mają garaż w bryle budynku lub też przypisane miejsce parkingowe. Niemal każde osiedle domów jednorodzinnych w tym mieście stwarza bardzo kameralne i komfortowe warunki do życia. Często osiedla zlokalizowane są w bliskim sąsiedztwie terenów zielonych, co sprzyja aktywnemu spędzaniu czasu wolnego, spacerom, uprawianiu sportu czy po prostu obserwowaniu natury.

Wewnątrz budynków najczęściej dominują nowoczesne rozwiązania architektoniczne, które zapewniają, że wnętrza wyglądają nie tylko bardziej lekko i przestronnie, ale są także bardzo praktyczne. Inwestorzy najczęściej podążają tu za aktualnymi trendami, które zauważalne są także w inwestycjach w innych większych miastach w Polsce. Deweloperzy zwracają także uwagę na bezpieczeństwo mieszkańców. Dlatego też coraz częściej inwestycje są całkowicie grodzone, bramy wyposażone w wideodomofony.

Reasumując, nowe domy jednorodzinne w Rzeszowie to przede wszystkim:

Dom od dewelopera – elementy bezpiecznego zakupu

Rzeszów ma bardzo duży rynek nieruchomości pierwotnych, dlatego też pojawiają się na nim często nowi inwestorzy. Ma to swoje zalety, jednak stwarza też ryzyko różnego rodzaju nadużyć, dlatego też zanim zdecydujemy się nawiązać współpracę z konkretnym deweloperem, ważne jest, aby dokładnie sprawdzić ofertę. Dzięki kilku kromom możliwej jest uniknięcie ewentualnych rozczarowań, czy kwestii spornych. Jak zatem mieć pewność, że deweloper jest rzetelny?

Nowe domy jednorodzinne w Rzeszowie – zalety i wady domów z rynku pierwotnego

Nowe domy jednorodzinne w Rzeszowie mają wiele zalet. Do najważniejszy należy przede wszystkim to, że mieszkańcy mogą żyć bardziej komfortowo i swobodnie. Mieszkańcy zyskują poczucie przestrzeni osobistej, mogą cieszyć się własnym ogrodem, a w wielu przypadkach także garażem, co znacznie ułatwia życie w zimowych miesiącach. Kolejnym atutem jest na pewno bliższy kontakt z przyrodą, najczęściej nieruchomości tego typu buduje się na obrzeżach miasta w bliskim sąsiedztwie przyrody. To także lepsza jakość powietrza oraz mniejszy hałas i zgiełk. Dużą zaletą domów jednorodzinnych jest także to, że możliwe jest przyjmowanie większej ilości gości, także w ogrodzie.

Oczywiście domy jednorodzinne mają także parę słabych stron. Na pewno dla wielu osób kłopotliwy może być sam dojazd do centrum. Żeby czuć się komfortowo najczęściej trzeba posiadać samochód, ponieważ poruszanie się tylko komunikacja miejską i podmiejską może być dla wielu osób kłopotliwe. Do wad można zaliczyć także konieczność samodzielnego utrzymania budynku i ogrodu w dobrym stanie. Jednak biorąc pod uwagę zalety i wady, te pierwsze zdecydowanie przeważają.

kontakt_bg

Postaw na gwarancję

Decyzja o kupnie inwestycji od danego dewelopera nie powinna być podejmowana pochopnie i w pośpiechu. Zanim zdecydujemy się na daną nieruchomość, warto przeanalizować opinie o danym podwykonawcy i dowiedzieć się, na jakie aspekty powinniśmy zwrócić szczególną uwagę dokonując wyboru.

Kontakt