Nowe mieszkania Olkusz

Typ nieruchomości
Lokalizacja
Ilość pokoi
Powierzchnia (m2)
Piłsudskiego 20

Piłsudskiego 20

Termin oddania:

IV kwartał 2023

Liczba mieszkań:

30

Liczba pokoi:

2 - 4

Powierzchnia:

35.2 - 82.74 m²

Zacisze Biema

Zacisze Biema

Termin oddania:

3 kwartał 2023

Liczba mieszkań:

76

Liczba pokoi:

3 - 4

Powierzchnia:

47 - 88 m²

OFERTY ARCHIWALNE

Silver House Olkusz
Oferta archiwalna

Silver House Olkusz

Termin oddania:

gotowe

Liczba mieszkań:

47

Liczba pokoi:

1 - 5

Powierzchnia:

36.69 - 104.6 m²

Nowe mieszkania w Olkuszu – Rynek pierwotny

Olkusz to piękne miasto, położone w województwie małopolskim nad rzeką Babą. Znajduje się na zachodniej części Wyżyny Krakowsko-Częstochowskiej. Olkusz jest typowym ośrodkiem przemysłowym z kopalniami oraz produkcją wyrobów, używanych w hodowli zwierząt. Z powodu dobrego połączenia z województwem śląskim, wspaniałych krajobrazów oraz wielu atrakcji, Olkusz staje się powoli miastem turystyczno-rekreacyjnym. Inwestycje deweloperskie oferują mnóstwo mieszkań na sprzedaż, które znajdują się w wyjątkowo pięknych miejscach tego miasta. Osoby poszukujące mieszkania na sprzedaż w Olkuszu, mogą ulec powierzchownym zaletom niektórych inwestycji i podpisać umowę z firmą deweloperską, która w rzeczywistości nie oferuje odpowiedniego mieszkania. By uniknąć tego typu problemów, należy przestrzegać paru zasad i zadbać o to, by zebrać rzetelne informacje.

Jak wybrać dobre mieszkania na sprzedaż w Olkuszu?

Rynek pierwotny z dużą ilością ofert firm deweloperskich, które się na nim pojawiają, może utrudnić wybór najlepszej z nich. Przed zdecydowaniem się na konkretne nowe mieszkanie w Olkuszu, najlepiej zapoznać się z opiniami osób, które korzystały już z usług danej firmy deweloperskiej i kupiły od niej nowe mieszkanie. Można użyć do tego portali miejskich czy forów osiedlowych. Jest to wiarygodne źródło wiedzy o deweloperze. Najlepiej skupić się na opisach, dotyczących terminowości, jakości wykonania oraz rzetelności danej firmy deweloperskiej oferującej mieszkania w Olkuszu. Warto pamiętać o tym, że rynek pierwotny w Olkuszu opłaci się poznać szczegółowo, poprzez innych nabywców oraz historię najbardziej interesującej firmy. Należy dowiedzieć się jak długo działa na rynku, jaka jest ilość zakończonych przez nią inwestycji oraz jakie budowy są nadal w realizacji. Warto skupić się również na przystosowaniu terenu wokół osiedla do potrzeb mieszkańców i zwrócić uwagę na to, jakie udogodnienia znajdują się na osiedlach i czy w projekcie zostały uwzględnione podjazdy dla wózków lub niższe krawężniki.

Czym kierować się oceniając nowe inwestycje deweloperskie w Olkuszu?

Podejmując decyzję kupna mieszkania od dewelopera, należy dowiedzieć się jakim kapitałem dysponuje dana firma oraz jaki rachunek powierniczy ma założony w banku. Nowe inwestycje, które mają założony rachunek otwarty, są mniej bezpieczną opcją dla kupujących, ponieważ istnieje ryzyko straty wpłaconych tam środków w razie upadku firmy. Nabywcy tracą prawa do lokalów oraz pieniądze. Bezpieczniejszym wyborem są inwestycje deweloperskie w Olkuszu z rachunkiem powierniczym zamkniętym. W takim przypadku firma dostaje wynagrodzenie dopiero po podpisaniu umowy zakupu z nabywcą. Weryfikacja firmy inwestorskiej, która proponuje mieszkania deweloperskie oraz współpracujących z nią podwykonawców jest niezmiernie ważna przy podejmowaniu decyzji, które mają tak długotrwałe skutki. Najlepiej wybrać firmę budującą nowe mieszkania w Olkuszu, która ma doświadczenie oraz wielu zadowolonych klientów.

Co powinno zaniepokoić osobę, pragnącą nabyć mieszkanie od dewelopera w Olkuszu?

Analiza prospektu informacyjnego jest jednym z najważniejszy kroków w wyborze mieszkania na sprzedaż. Wymienione w nim są najważniejsze informacje o firmie, aktualności o realizowanej inwestycji oraz ryzyku z nią związanym. W tym dokumencie powinny znaleźć się również planowane budowy w promieniu jednego kilometra od inwestycji. Prospekt musi zawierać informacje, na temat tego, co powstaje w tak bliskiej odległości od osiedla. Żaden deweloper proponujący mieszkania na sprzedaż w Olkuszu nie może zatajać ważnych informacji o realizacji. Warto wybrać się parę razy na budowę, by poznać dokładną lokalizację osiedla i sprawdzić przy okazji, jaki czas zajmuje dotarcie do inwestycji w różnych porach dnia. Należy również przetestować połączenie komunikacji miejskiej z osiedlem. Warto także dowiedzieć się, czy udział w drodze dojazdowej jest wliczony w cenę mieszkania od dewelopera oraz poznać prawo własności gruntów, na których jest postawione osiedle. Tak samo należy postąpić z dodatkową przestrzenią, czyli garażami, komórkami lokatorskimi czy miejscami parkingowymi. Jeśli jakaś informacja została zatajona przez dewelopera, znaczy to, że istnieje potencjalne ryzyko jego nieuczciwości, a co za tym idzie, problemów z inwestycją.

Jak szybko i skutecznie zweryfikować, czy nowe inwestycje są godne zainteresowania?

Teren, na którym mają być postawione mieszkania deweloperskie w Olkuszu, musi spełniać wymagania budowlane. Grunt, który jest przeznaczony na zalesienie, nie może być poddawany zabudowywaniu. Deweloper, który rozpoczyna nowe inwestycje w Olkuszu na takim terenie celowo łamie prawo. Ważne jest również dokładne sprawdzenie typu gruntu, na którym będzie powstawało wybrane osiedle pod nowe mieszkania. Konieczne jest sprawdzenie stabilności terenu, na którym będzie przeprowadzana inwestycja. Budowa osiedla pod nowe mieszkania na gruntach nasypowych lub torfie jest niemożliwa. Najlepiej wybierać realizacje na stabilnych gruntach takich jak skały oraz żwiry. Należy również zdobyć informacje o montażu instalacji wodno-elektrycznych w mieszkaniach oraz typie ogrzewania, w które będzie wyposażone lokum. Zapoznanie się z tymi informacjami daje gwarancję kupna właściwego mieszkania od dewelopera w Olkuszu oraz komfortowego życia w wymarzonym lokum.

kontakt_bg

Postaw na gwarancję

Decyzja o kupnie inwestycji od danego dewelopera nie powinna być podejmowana pochopnie i w pośpiechu. Zanim zdecydujemy się na daną nieruchomość, warto przeanalizować opinie o danym podwykonawcy i dowiedzieć się, na jakie aspekty powinniśmy zwrócić szczególną uwagę dokonując wyboru.

Kontakt