Nowe domy Łomianki

Typ nieruchomości
Lokalizacja
Ilość pokoi
Powierzchnia (m2)
Mazowieckie Wierzby

od 6 069 za m²

Mazowieckie Wierzby

Termin oddania:

4 kw. 2023

Liczba domów:

12 (I etap)

Liczba pokoi:

5

Powierzchnia:

123.42 m²

Osiedle w Narcyzach

od 8 037 za m²

Osiedle w Narcyzach

Termin oddania:

4 kw. 2019

Liczba domów:

3

Liczba pokoi:

5

Powierzchnia:

103.52 - 112.21 m²

Łużycka Park

od 7 295 za m²

Łużycka Park

Termin oddania:

4 kw. 2023

Liczba domów:

36

Liczba pokoi:

4 - 5

Powierzchnia:

101 - 153 m²

Osada Brzegowa

od 7 700 za m²

Osada Brzegowa

Termin oddania:

2 kw. 2022

Liczba domów:

24

Liczba pokoi:

4

Powierzchnia:

86 m²

Osiedle Julia

od 4 583 za m²

Osiedle Julia

Termin oddania:

1 kw. 2020

Liczba domów:

10

Liczba pokoi:

4

Powierzchnia:

120 m²

OFERTY ARCHIWALNE

Wiślana Park

od 4 264 za m²

Oferta archiwalna

Wiślana Park

Termin oddania:

2020

Liczba mieszkań:

Liczba pokoi:

4 - 5

Powierzchnia:

103 - 149 m²

Wiślany Zakątek

od 4 765 za m²

Oferta archiwalna

Wiślany Zakątek

Termin oddania:

2 kw. 2021

Liczba mieszkań:

Liczba pokoi:

5

Powierzchnia:

124 m²

Osiedle Park Chopina
Oferta archiwalna

Osiedle Park Chopina

Termin oddania:

2011r.

Liczba mieszkań:

Liczba pokoi:

3

Powierzchnia:

100 m²

Rynek pierwotny w Łomiankach

Łomianki to podwarszawskie miasto położone przy drodze krajowej nr 7. Z racji tego, że znajduje się zaledwie 14 km od centrum Warszawy stwarza idealne warunki do życia. Zapewnia, bowiem szybki i bezproblemowy dojazd do stolicy, obecnie po Łomianka kursuje chociażby kilka linii autobusowych, które dojeżdżają do Metra Marymont. Miasto zapewnia także dobry dostęp do usług i edukacji. Na terenie Łomianek znajdują się szkoły podstawowe, przedszkola, czy szkoły średnie. Wszystko to sprawia, że rynek pierwotny w tym mieście ma doskonałe warunki do rozwoju.

Cały czas powstają tu nowe oferty mieszkaniowe, deweloperzy pracują tu bardzo intensywnie. Co szczególnie ważne rozwija się tu prężnie nie tylko rynek mieszkaniowy, ale także rynek domów jednorodzinnych. Powstają nowe segmenty, nowe szeregówki, które gwarantują mieszkańcom nie tylko większą przestrzeń, ale także lepszy komfort życia, miejsce do odpoczynku oraz większą prywatność. Nowe domy jednorodzinne w Łomiankach cieszą się z roku na rok coraz większą popularnością.

Nowe domy na sprzedaż – ceny nieruchomości w Łomiankach

Łomianki są doskonałą alternatywą dla osób, które pragną mieszkać pod Warszawą lub chcą kupić nieruchomość blisko stolicy w rozsądnej cenie. Oczywiście nie oznacza to, że ceny są tu małe, jednak nabywcy mogą liczyć na to, że są znacznie niższe od cen warszawskich. Warszawa jest obecnie jednym z najdroższych polskich miast, jeśli chodzi o zakup własnego domu lub mieszkania. Dlatego też miasta położone w jej bliskim sąsiedztwie stają się coraz bardziej atrakcyjne dla kupujących.

Nowe domy szeregowe od dewelopera w Łomiankach mogą mieć różny standard i udogodnienia. Ponadto mają także różnorodną lokalizacje, co także wpływa na ostateczną cenę nieruchomości. Jednak ceny zaczynają się tu średnio od ok. 7 500 zł/m2.

Domy deweloperskie w Łomiankach – standardy i udogodnienia

Jak wygląda obecnie osiedle domów jednorodzinnych w Łomiankach? Jakie domy sprzedają deweloperzy. Otóż oferta na tutejszym rynku jest bardzo różnorodna. Kupujący mogą wybierać pomiędzy bardzo kameralnymi inwestycjami, składającymi się z kilku domów (np. 4), jak i nieco bardziej rozbudowanymi inwestycjami (ok. 20). Czasem nowe domy szeregowe przypominają niewielką rodzinną zabudowę, a czasem wręcz przeciwnie – całkiem rozbudowane osiedle.

Jednym z największych atutów domów jednorodzinnych jest to, że mają przypisane prywatne ogródki, na których lokatorzy mogą swobodnie wypoczywać. Jest to, więc świetna propozycja dla osób z dziećmi, własny ogródek to doskonały sposób na bezpieczną zabawę na świeżym powietrzu. Ale nie tylko, stwarza on też doskonałe warunki do towarzyskich czy rodzinnych spotkań (grillowanie, biesiadowanie). Ogródki pełnią także funkcję estetyczną, podnosząc walory domu.

Niemal każdy deweloper dba o to, by wnętrze domów było zaprojektowane tak, by można je było optymalnie wykorzystać. Coraz częściej unika się tworzenia pomieszczeń, które nie spełniają żadnych funkcji i marnowania przestrzeni. Domy od dewelopera są projektowane według najnowszych rozwiązań architektonicznych, biorąc pod uwagę duże wymagania współczesnych konsumentów. To, dlatego kupujący mogą liczyć na duże możliwości aranżacyjne, a jednocześnie na dużą wygodę.

Większość nowych inwestycji wyposażona jest albo w garaż w bryle budynku, albo w miejsca parkingowe. Ponadto coraz częściej deweloperzy dbają także o takie aspekty jak dogodny dojazd do posesji. Co jest bardzo komfortowe nie tylko dla samych mieszkańców, ale także dla ich gości. Jeśli chodzi o ilość kondygnacji to jest ona bardzo różnorodna. Najczęściej są to maksymalnie 3 kondygnacje. Na parterze zwykle znajduje się przestronny salon z aneksem kuchennym oraz wyjście na ogród. Czasem w budynkach znajduje się też poddasze, które można także zaaranżować.

Reasumując, najczęściej nowe domy od dewelopera w Łomiankach to przede wszystkim:

Zakup nieruchomości w Łomiankach – dom od dewelopera czy z rynku wtórnego?

Osoby, które chcą kupić nowy dom w Łomiankach, często zastanawiają się, jaka opcja jest dla nich bardziej korzystna – dom z rynku pierwotnego, czy z drugiej ręki. Trudno jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie, ponieważ czasem na rynku wtórnym zdarzają się także atrakcyjne oferty, które są warte uwagi. Takie domy są już wykończone, więc teoretycznie kupujący nie musi już inwestować środków finansowych w wykańczanie inwestycji. Jednak w większości przypadków zakup nieruchomości z rynku wtórnego wiąże się jednak z koniecznością remontu, czasem generalnego. Co więcej bardzo często osoby, które sprzedają domy prywatnie nie zawsze informują o ukrytych wadach, zwłaszcza, że same niekiedy nie są ich zupełnie świadome.

Warto podkreślić także to, że niestety ceny domów na rynku wtórnym w Łomiankach są naprawdę wysokie. Dlatego też w wielu przypadkach bardziej korzystne jest nabycie domu od dewelopera. Takie rozwiązanie pozwala przede wszystkim  zachować pewność, że nie będziemy musieli mierzyć się z generalnym remontem, np. zrywaniem i skuwaniem podłóg, czy ścian. Co więcej zyskujemy całkowitą pewność, jaki jest faktyczny stan nieruchomości.

Domy z rynku pierwotnego to także często gwarancja lepszej lokalizacji. Deweloperzy starają się, bowiem planować inwestycje w takich miejscach, w których jest swobodny dostęp zarówno do rekreacji, jak i miejskich walorów.

Zasady bezpiecznego zakupu nowego domu

Niezależnie od tego, czy kupujemy dom z rynku pierwotnego, czy z wtórnego, ważne jest by odpowiednio zweryfikować ofertę. Jak zatem sprawdzić czy deweloper jest wiarygodny i rzetelny? Jak uchronić się przed nadużyciami? Żeby uniknąć nieprzyjemnych sytuacji należy przede wszystkim:

kontakt_bg

Postaw na gwarancję

Decyzja o kupnie inwestycji od danego dewelopera nie powinna być podejmowana pochopnie i w pośpiechu. Zanim zdecydujemy się na daną nieruchomość, warto przeanalizować opinie o danym podwykonawcy i dowiedzieć się, na jakie aspekty powinniśmy zwrócić szczególną uwagę dokonując wyboru.

Kontakt