Nowe mieszkania Suwałki

Typ nieruchomości
Lokalizacja
Ilość pokoi
Powierzchnia (m2)
Perła Południa

Perła Południa

Termin oddania:

4 kw. 2022

Liczba mieszkań:

195

Liczba pokoi:

2 - 3

Powierzchnia:

35 - 76 m²

Bulwarowa Apartamenty

Bulwarowa Apartamenty

Termin oddania:

2 kw. 2025

Liczba mieszkań:

168

Liczba pokoi:

2 - 6

Powierzchnia:

31.38 - 278 m²

Przytorowa 2

Przytorowa 2

Termin oddania:

Liczba mieszkań:

Liczba pokoi:

1 - 1

Powierzchnia:

1 - 1 m²

Nowomiejska

od 7 450 za m²

Nowomiejska

Termin oddania:

2 kw. 2022

Liczba mieszkań:

200

Liczba pokoi:

2 - 4

Powierzchnia:

35.72 - 72.27 m²

Sobola Biel

Sobola Biel

Termin oddania:

1 kwartał 2024

Liczba mieszkań:

530

Liczba pokoi:

1 - 5

Powierzchnia:

27 - 93 m²

Piano Park etap II

Piano Park etap II

Termin oddania:

3 kwartał 2022 roku

Liczba mieszkań:

79

Liczba pokoi:

1 - 3

Powierzchnia:

25.12 - 62.39 m²

Sobola Biel

Sobola Biel

Termin oddania:

1 kwartał 2023

Liczba mieszkań:

257

Liczba pokoi:

2 - 4

Powierzchnia:

30 - 99 m²

OFERTY ARCHIWALNE

Apartamenty Panorama Suwałk
Oferta archiwalna

Apartamenty Panorama Suwałk

Termin oddania:

4 kw. 2018

Liczba mieszkań:

64

Liczba pokoi:

1 - 6

Powierzchnia:

30.3 - 112.17 m²

Nowe mieszkania w Suwałkach – Rynek pierwotny

Suwałki, drugie co do wielkości miasto w województwie podlaskim zamieszkuje ok. 69 tys. ludzi. Miasto o częściowo zabytkowej zabudowie, dynamicznie się rozwija i w związku z tym inwestorzy nie boją się wyzwań, a deweloperzy budują nowe osiedla. Chętni do zamieszkania w Suwałkach mogą oglądać lokale w 5 realizowanych inwestycjach.

Czym się kierować podczas wyboru deweloperskiego mieszkania?

Powierzchnia nowych mieszkań w Suwałkach waha się w przedziale 29 do 89 m2, natomiast cena za metr kwadratowy jest uzależniona od odległości od centrum, standardu wykończenia i aktualnych promocji. Wg. ostatnich danych sprzedaży najwięcej kupujących w Suwałkach poszukuje nowego mieszkania o niewielkim metrażu – kawalerki lub 2 pokojowego. Jeśli więc kupujący posiada sprecyzowaną wielkość mieszkania tj. metraż i ilość pokoi warto porównać wszystkie oferty. Podczas prezentacji mieszkań warto uzyskać informacje na temat:

  • jakie materiały zostały użyte do budowy i wykończenia mieszkania,
  • jaki standard wykończenia oferuje dany deweloper,
  • czy oddanie lokalu odbędzie się w terminie, czy wystąpiły jakieś opóźnienia podczas budowy.

Przekazane podczas prezentacji informacje zwykle są jak najlepsze i brzmią wiarygodnie. Kupujący na tym etapie nie jest w stanie ich zweryfikować. Dlatego warto sprawdzić wiarygodność dewelopera.

Jak sprawdzić dewelopera?

Deweloperzy, którzy budowali lub są w trakcie budowy mieszkań na sprzedaż Suwałkach to firmy z miasta lub okolic – dlatego łatwo ich sprawdzić, uzyskać o nich opinie lub obejrzeć i poczytać komentarze o poprzednich realizacjach. Także tych starszych. W końcu niektóre wady budowlane ujawniają się po latach (wadliwie położone instalacje, użyte materiały gorszej jakości). Warto wiedzieć czy poprzednie inwestycje deweloperskie w Suwałkach zrealizowano w terminie? Czy deweloper wywiązał się ze wszystkich zaleconych poprawek? Czy przebiegło to sprawnie? Dobrym pomysłem jest spotkanie z przedstawicielem biura sprzedaży lub dewelopera i rozmowa na temat danego lokalu.

Jasne, proste i rzeczowe odpowiedzi mogą być jedną z podpowiedzi, czy deweloper należy do uczciwych, czy też będzie kombinował. Uzyskane odpowiedzi można skonfrontować np. z mieszkańcami oddanych do użytku lokali – warto uzyskać odpowiedź na pytanie – czy mieszkanie spełnia ich oczekiwania, czy deweloper wywiązał się ze wszystkich obietnic, czy zauważyli jakieś problemy natury budowlanej podczas użytkowania, czy deweloper podczas okresu gwarancyjnego usunął wszystkie zgłoszone problemy i usterki.

Niechlujne wykończenie, zauważone materiały gorszej jakości, wadliwie położone instalacje potrafią uprzykrzyć życie nabywcy i zepsuć mu całą przyjemność posiadania nowego mieszkania. Podczas odbioru kluczy do mieszkania warto by szczęśliwemu nabywcy towarzyszył fachowiec, który sprawdzi poprawność zamontowania okien, drzwi, instalacji. Jeśli lista poprawek będzie zbyt długa, termin ich realizacji będzie się odwlekał, a jakość budownictwa dewelopera z Suwałk okaże się słaba, konsumenta chroni tzw. ustawa deweloperska.

Deweloperskie mieszkania w Suwałkach

W byłym wojewódzkim mieście sytuacja gospodarcza jest stosunkowo dobra i stabilna. Ci, którzy marzą o nowym mieszkaniu, mają duże szanse, by marzenie przekuć w rzeczywistość. Deweloperzy stawiają nowe budynki, oferty rynku pierwotnego są zatem różnorodne, jest w czym wybierać. Powstające w Suwałkach nowe osiedla nadają miastu nowego charakteru i wyglądu – nowoczesnego, estetycznego, miejskiego. Proste bryły o stonowanych kolorach, ciekawych elewacjach i zbliżonym stylu tworzą harmonijną całość.

Wielorodzinne budynki posiadają duże okna wpuszczające większą ilość światła, słoneczne balkony lub loggie, funkcjonalne przestrzenie (otwarta część dzienna tj. duży salon połączony z jadalnią i kuchnią, której przedłużeniem często jest obszerny taras wypoczynkowy, dodatkowe pomieszczenia – garderoba, łazienka w sypialni małżeńskiej lub pomieszczenia gospodarcze typu spiżarnia, schowek, które ułatwiają codzienną organizację). Powstające osiedla zaspokajają jeszcze jedną potrzebę nabywców – potrzebę atrakcyjnej lokalizacji (blisko centrum, ale i zieleni), ciekawej oraz starannie zaprojektowanej części wspólnej, która umożliwi relaks i aktywne spędzanie czasu.

kontakt_bg

Postaw na gwarancję

Decyzja o kupnie inwestycji od danego dewelopera nie powinna być podejmowana pochopnie i w pośpiechu. Zanim zdecydujemy się na daną nieruchomość, warto przeanalizować opinie o danym podwykonawcy i dowiedzieć się, na jakie aspekty powinniśmy zwrócić szczególną uwagę dokonując wyboru.

Kontakt