Nowe domy Oświęcim

Typ nieruchomości
Lokalizacja
Ilość pokoi
Powierzchnia (m2)
Osiedle Nad Stawem

Osiedle Nad Stawem

Oświęcim, Krzemieńczyk
Termin oddania:

IV Kwartał 2023

Liczba domów:

18

Liczba pokoi:

3

Powierzchnia:

53.80 - 74.25 m²

Domy Willowa

Domy Willowa

Oświęcim, Willowa
Termin oddania:

IV Kwartał 2022

Liczba domów:

26

Liczba pokoi:

4

Powierzchnia:

92.72 m²

Jak kształtuje się rynek pierwotny w Oświęcimiu – nowe segmenty i szeregówki

Oświęcim to miasto położone w województwie małopolskim, które przez wiele osób kojarzone jest głównie z funkcjonującym tam w czasie II wojny światowej obozem. Obecnie jednak na terenie ówczesnego obozu znajduje się Państwowe Muzeum Auschwitz-Birkenau. Miasto znakomicie się odbudowało po trudnych czasach wojennych i stale się rozwija.

Rynek pierwotny z domami jednorodzinnymi w Oświęcimiu może nie jest tak różnorodny i bogaty, jak w największych miastach polskich, niemniej jednak oferty stale się pojawiają i są bardzo ciekawe. Na pewno dużym atutem nowych nieruchomości jest tu cena. Nowoczesne, wszechstronne domy można nabyć w całkiem przyzwoitych cenach.

W Oświęcimiu budowane są nowe szeregówki, bliźniaki, ale i domy wolnostojące. Domy deweloperskie są zwykle bardzo dobrze zlokalizowane. Na uwagę zasługuje fakt, że niemal każdy deweloper stara się, by inwestycje znajdowały się w bliskim sąsiedztwie przyrody, ale i niewielkiej odległości od centrum. Dużo ciekawych inwestycji powstaje w lokalizacjach umożliwiających szybki wyjazd na autostradę A4.

Nowe domy jednorodzinne – jakie oferty można znaleźć na rynku w Oświęcimiu

Na rynku pierwotnym w Oświęcimiu można liczyć na całkiem sporą różnorodność. Wielu inwestorów stawia na nowoczesne budynki jednorodzinne w zabudowie szeregowej. Powierzchnie mieszkań są zróżnicowane, jednak w wielu przypadkach możliwe jest rozbudowanie powierzchni poprzez adaptację poddasza. Nowe domy szeregowe mają przynależne ogródki, dzięki którym mieszkańcy mogą komfortowo wypoczywać.

Nowe domy na sprzedaż posiadają często nie tylko poddasze, ale mogą być też wyposażone w garaż lub otwarte miejsca postojowe. Niemal każde osiedle domów jednorodzinnych w Oświęcimiu budowane jest w nowoczesnym stylu. Deweloperzy stawiają na proste, nieskomplikowane bryły, przestronne funkcjonalne pomieszczenia oraz lekkie, nieprzytłaczające kolory.

W większości inwestycje wyposażone są w balkony lub tarasy. Mają także duże okna, które zapewniają lepsze nasłonecznienie. W nowoczesnym domach jednorodzinnych najczęściej duże i przestronne salony połączone są z aneksem kuchennym, co ułatwia przyjmowanie gości. Otwarta kuchnia doskonale sprawdza się także podczas gotowania dla całej rodziny i rodzinnych uroczystości.

Dom od dewelopera czy dom z rynku wtórnego w Oświęcimiu?

W ostatnim czasie oferty z rynku pierwotnego zdecydowanie biją na głowę te na rynku wtórnym. Przede wszystkim domy z drugiej ręki są mniej konkurencyjne z uwagi na gorszy standard, ukryte wady, ale i nieefektowne wykończenie. Poza tym często ceny takich domów, nawet tych wymagających gruntownego remontu, są wygórowane.

Z kolei domy od dewelopera w Oświęcimiu to zarówno bardzo dobra lokalizacja, jak i nowoczesne, funkcjonalne rozwiązania. Kupujący ma także pewność, że nie spotka się z żadnymi wadami ukrytymi w budynku. Ponadto może całość inwestycji zaaranżować od początku, według własnych preferencji. A ceny nowych inwestycji często są także w tym mieście bardzo atrakcyjne.

kontakt_bg

Postaw na gwarancję

Decyzja o kupnie inwestycji od danego dewelopera nie powinna być podejmowana pochopnie i w pośpiechu. Zanim zdecydujemy się na daną nieruchomość, warto przeanalizować opinie o danym podwykonawcy i dowiedzieć się, na jakie aspekty powinniśmy zwrócić szczególną uwagę dokonując wyboru.

Kontakt