Nowe mieszkania Wasilków

Typ nieruchomości
Lokalizacja
Ilość pokoi
Powierzchnia (m2)

Brak Inwestycji

Nowe mieszkania w Wasilkowie – Rynek pierwotny

To małe, lecz dobrze rozwinięte gospodarczo miasto, także z województwa podlaskiego. Z Wasilkowa, położonego w sąsiedztwie Puszczy Knyszyńskiej i zalewu, w krótkim czasie można dotrzeć do Białegostoku. To komfortowa sytuacja do planowania nowych inwestycji – dziś panuje bowiem trend, że ludzie uciekają z dużych miast, wolą mieszkać dalej od miejsca pracy, dojeżdżać, o ile ten dojazd nie stanowi problemu i nie trwa dłużej niż godzinę. Według wszelkich raportów i przewidywań Wasilków, tuż obok Supraśla, jest miejscowością, która się rozwinie. Zatem należy spodziewać się, że i skłonność do nowych inwestycji będzie większa, a rynek pierwotny w Wasilkowie będzie miał się dobrze.

Jakie mieszkania na sprzedaż oferują deweloperzy w Wasilkowie?

Choć deweloperzy mogą śmiało proponować nowe mieszkania w Wasilkowie, ofert nie jest dużo. Oferty cieszą się dużym zainteresowaniem, a mieszkania o niewielkich metrażach (przeważają oferty na 1-pokojowe metraże od 28,43 m2 do 29,14 m2, 2-pokojowe metraże od 32,52 m2 do 51,22 m2, 3-pokojowe metraże od 51,27 m2 do 63,83 m2, 4-pokojowe metraże od 60,16 m2 do 66,29 m2) rozchodzą się jak ciepłe bułeczki. Stawki za metr kwadratowy są uzależnione od ogólnej sytuacji w branży (w 2019 r. średnia stawka krajowa wyniosła przeszło 8200 zł dla nowych mieszkań). Dodatkowo bliskie sąsiedztwo dużego miasta sprawia, że deweloper chce być i powinien mieć konkurencyjną ofertę. Szacuje się, że ceny mieszkań mogą wkrótce zacząć spadać na skutek nasycenia rynku (obniżony popyt) lub nastąpi niezbyt drastyczny spadek cen mieszkań i sytuacja na rynku mieszkaniowym ustabilizuje się. Kameralne budynki stawiane przez deweloperów spełniają najważniejsze oczekiwania klientów – funkcjonalne mieszkania, atrakcyjna lokalizacja, starannie zaprojektowane części wspólne z zielenią i miejscem do odpoczynku oraz aktywnego spędzania czasu. W nowych inwestycjach uczciwi i rzetelni deweloperzy dokładają wszelkich starań, by widoczna była dbałość o każdy szczegół wykończenia budynku oraz by proste, eleganckie bryły w przyjaznych, stonowanych kolorach harmonijnie współgrały z istniejącym już krajobrazem miejskim. W projektach dotyczących kolejnych inwestycji w Wasilkowie dominuje modernizm i ponadczasowy minimalizm.

Deweloper w Wasilkowie – jak go sprawdzić?

Szansę na dobrą inwestycję może dostrzec zarówno sprawdzony jak i nieuczciwy deweloper, który wykorzysta ufność mieszkających tu ludzi. Dlatego tu też wskazana będzie czujność. Jeśli oferowane mieszkania na sprzedaż są pierwszą ofertą danego dewelopera, koniecznie należy sprawdzić wszelkie dostępne informacje o nim – dobrze by było, gdyby udało się dotrzeć do informacji o źródle finansowania. Jeśli deweloper zamierza inwestycję finansować tylko z zadatków od nabywców, może to być ryzykowny zakup. Jeśli deweloper ma na koncie zakończone juz projekty, warto pojechać, obejrzeć je i zweryfikować ich rzeczywisty wygląd z obiecywanym w prospektach, poczytać opinie w internecie (bardzo często można trafić na skrajne komentarze i wtedy też powstaje dylemat – komu wierzyć, kto ma rację), udać się do biura sprzedaży lub dewelopera w Wasilkowie i zadać pytania dotyczące interesującego kupca mieszkania, porozmawiać z lokatorami czy zauważyli jakieś problemy związane z jakością użytych materiałów (czy zgadza się np. klasa antywłamaniowych drzwi), z użytkowaniem mieszkania (czy instalacje nie sprawiają kłopotów), czy inwestycja deweloperska w Wasilkowie spełniła ich oczekiwania, jak deweloper reagował na zgłaszane poprawki i w jakim czasie je usuwał?

Do najczęstszych zarzutów zgłaszanych deweloperom należą: niedbałe wykończenie mieszkań pod klucz, wadliwe ułożenie instalacji wodno-kanalizacyjnej i wentylacji, – nieterminowość wykonania poprawek. To kosztuje nabywcę dużo nerwów i czasem uniemożliwia korzystanie z kupionego lokalu. Warto takich sytuacji uniknąć. Póki co, w Wasilkowie powstają nowe inwestycje, nie budowane na wielką i szeroką skalę osiedla, lecz pojedyncze kameralne IV- kondygnacyjne budynki wielorodzinne, ogrodzone, ładnie zagospodarowane, wyposażone w bramę wjazdową dające poczucie komfortu, bezpieczeństwa, intymności. Deweloperzy zapewniają, że do budowy i wykończenia zostały użyte dobrej jakości materiały, że wykonanie jest solidne. Zapewnienia te można zweryfikować zaraz przy odbiorze lokalu, najlepiej z fachowcem, a potem podczas użytkowania mieszkania. Podczas okresu gwarancyjnego warto przyglądać się wszystkim elementom mieszkania, zgłaszać wszelkie nieprawidłowości i domagać się szybkiego ich usunięcia.

kontakt_bg

Postaw na gwarancję

Decyzja o kupnie inwestycji od danego dewelopera nie powinna być podejmowana pochopnie i w pośpiechu. Zanim zdecydujemy się na daną nieruchomość, warto przeanalizować opinie o danym podwykonawcy i dowiedzieć się, na jakie aspekty powinniśmy zwrócić szczególną uwagę dokonując wyboru.

Kontakt