Deweloperzy Łódź

Bold Homes

Bold Homes

Wodospadowa GVG Development sp. z o.o. sp.k.

Wodospadowa GVG Development sp. z o.o. sp.k.

Epol Holding

Epol Holding

ABM Deweloper

ABM Deweloper

H3 Development sp. z o.o.

H3 Development sp. z o.o.

Apartamenty Plus Spółka z o.o.

Apartamenty Plus Spółka z o.o.

Linesa Investments Sp. z o.o.

Linesa Investments Sp. z o.o.

MPM Łódź

MPM Łódź

Spółka T17

Spółka T17

KIERPCOWA ATJ Investments Sp. z o.o.

KIERPCOWA ATJ Investments Sp. z o.o.

W161 Sp. z o. o.

W161 Sp. z o. o.

Kanika Development

Kanika Development

LDZ Sp. z o.o.

LDZ Sp. z o.o.

Gust Development

Gust Development

Brzeski Holding

Brzeski Holding

Odnova

Odnova

Sokoke Development

Sokoke Development

Płochocki Developer

Płochocki Developer

GT Factory Development

GT Factory Development

Warbed

Warbed

Hołm

Hołm

VRD Development

VRD Development

AVA Development

AVA Development

Golden Tower Group Sp. z o.o.

Golden Tower Group Sp. z o.o.

Deweloperzy Łódź a standardy urbanistyczne

Nie wszyscy wiedzą, że deweloperzy w Łodzi nie mają wolnej ręki w zakresie dowolnego wznoszenia inwestycji. Ich działalność ograniczona jest specjalną uchwałą, która określa lokalne standardy urbanistyczne stosowane przy lokalizacji inwestycji mieszkaniowych oraz inwestycji towarzyszących. Przyjęta uchwała w sprawie lokalnych standardów urbanistycznych precyzuje dokładnie, na jakich zasadach mogą być wznoszone nowe inwestycje, określa także ich odległość od innych, istniejących już obiektów. Co więcej, uchwała określa także maksymalną wysokość budynków, określa także minimalną liczbę miejsc parkingowych niezbędnych dla obsługi realizowanej inwestycji mieszkaniowej.

Czemu służą takie ograniczenia? Przede wszystkim mają one na celu ograniczenie samowoli deweloperów, którzy często ignorowali otaczającą ich architekturę i wznosili budynki w sposób, który zakłóca estetykę i funkcjonalność sąsiednich budynków. Dlatego też deweloperzy w Łodzi muszą liczyć się z pewnymi ograniczeniami, które są na nich nałożone w tej kwestii. Oprócz tego deweloperzy, którzy planują budowę inwestycji w Łodzi, muszą mieć na uwadze fakt, że ilość pozwoleń na budowę jest ograniczona i uzależniona od decyzji radnych.

Wbrew pozorom ograniczenia te nie stanowią dużej przeszkody. Lista deweloperów w tym mieście jest naprawdę długa, a i chętnych na zakup nowych nieruchomości nie brakuje. Ograniczenia te wręcz dla wielu mieszkańców podnoszą wartość nowych inwestycji, bowiem mogą liczyć na jasne i transparentne warunki zabudowy.

Deweloper Łódź – gdzie znaleźć wiarygodnego dewelopera?

Firmy deweloperskie w Łodzi oferują nabywcom bardzo różnorodne lokale. Lista firm deweloperskich jest naprawdę długa, a osobom, które nigdy wcześniej nie kupowały z rynku pierwotnego, trudno jest ocenić ich wiarygodność. Inwestorzy, którzy kupują apartamenty na wynajem, znają już prawa rynku nieruchomości i wiedzą, od których deweloperów kupować, by nie paść ofiarą nieuczciwych praktyk. Nieco inaczej sytuacja wygląda w przypadku osób prywatnych, które zakup nieruchomości planują po raz pierwszy. Dla takich osób często także zakup nieruchomości wiąże się z przeznaczeniem wszystkich oszczędności, a często także z zaciągnięciem kredytu hipotecznego. Zatem jak w takiej sytuacji wybrać dobrego i wiarygodnego dewelopera w Łodzi.

W tym mieście lista firm deweloperskich jest długa, dlatego też nabywcy mają w czym wybierać. Na pewno znajdują się na niej zarówno najwięksi deweloperzy, jak i ci znacznie mniejsi. Od których warto kupować? Przede wszystkim ważne jest, by kontakt z deweloperem był bardzo sprawny. Jeśli już na samym początku rozmów, na etapie ofertowania, mamy utrudniony kontakt, należy rozważyć, jakie to może mieć konsekwencje w późniejszych etapach.

Deweloperów z Łodzi warto sprawdzać. Nawet ci, którzy mogą poszczycić się długą historią działalności oraz zrealizowanymi inwestycjami, mogą mieć problemy finansowe. Dlatego też, zanim zdecydujemy się podpisać umowę z deweloperem w Łodzi, dobrze jest go najpierw porządnie zweryfikować. Jak to zrobić?

Na stronie dewelopera powinny się znajdować jego pełne dane, które należy porównać z tymi, które są w KRS‑ie. Oprócz tego ważnym źródłem weryfikacji dewelopera może być Polski Związek Firm Deweloperskich, Polski Związek Pracodawców Budownictwa, czy Rejestr Dłużników Biura Informacji Gospodarczej. Zanim zdecydujemy się na współpracę z danym deweloperem, należy też bezwzględnie zweryfikować informacje na jego temat, które dostępne są w sieci. Opinie o deweloperach w Łodzi można znaleźć na licznych forach branżowych. Nabywcy chętnie dzielą się tam swoimi doświadczeniami na temat zakupu nieruchomości. Zamieszczone tam informacje mogą być bardzo dużą kopalnią wiedzy dla przyszłych nabywców.

W większości przypadków nie trzeba długo szukać, bowiem wielu deweloperów w Łodzi to inwestorzy cieszący się nieposzlakowaną opinią posiadającymi ugruntowaną pozycję w branży. Niemniej jednak w każdej sytuacji dobrze jest zachować czujność i ostrożność. To pozwoli uniknąć późniejszych konsekwencji i rozczarowań.

Czemu deweloperzy w Łodzi sprzedają tak dużo?

Inwestycje deweloperskie w Łodzi sprzedają się bardzo dobrze. Może to mieć związek z wysokimi cenami nieruchomości w innych dużych polskich miastach. Najczęściej wymienia się następujące czynniki, które wpływają na wzrost popytu na mieszkania w Łodzi:

Ceny nieruchomości w Łodzi są zdecydowanie niższe, niż te w Warszawie, Krakowie czy we Wrocławiu.

Na sukces deweloperów z Łodzi ma wpływ niewątpliwie także wysoka jakość budownictwa, a także design. Łódź to miejsce, w którym deweloperzy dbają o estetykę budynków i dokładają wszelkich starań, by nowe budownictwo dobrze wpisywało się w istniejącą już architekturę miasta.

Jakie metraże mieszkań najczęściej sprzedają deweloperzy w Łodzi?

Deweloperzy w Łodzi starają się przede wszystkim odpowiadać na potrzeby mieszkaniowe, które pojawiają się na rynku. Inwestycje, które powstają mają, więc przede wszystkim zaspokajać potrzeby nabywców. Jakich mieszkań szukają klienci? Najwięcej mieszkań, które powstają w tym mieście ma metraż ok. 40-60 m2. Są to najczęściej mieszkania trzypokojowe. Wiele osób uważa takie rozwiązanie za najbardziej optymalne, które stwarza dobre warunki zarówno do życia w pojedynkę, jak i do życia rodzinnego.

W ostatnim czasie obserwuje się także wzrost zainteresowania większymi metrażami, takimi do ok. 75 m2. Takie mieszkania są coraz częściej nabywane i cieszą się rosnącą popularnością. Ma to związek także z faktem, że im większe mieszkanie, tym zwykle cena za metr kwadratowy jest niższa. Z kolei wśród mieszkań na inwestycje bardzo popularne stają się mieszkania loftowe. Wciąż dużym zainteresowaniem cieszą się także kawalerki.

kontakt_bg

Postaw na gwarancję

Decyzja o kupnie inwestycji od danego dewelopera nie powinna być podejmowana pochopnie i w pośpiechu. Zanim zdecydujemy się na daną nieruchomość, warto przeanalizować opinie o danym podwykonawcy i dowiedzieć się, na jakie aspekty powinniśmy zwrócić szczególną uwagę dokonując wyboru.

Kontakt