Nowe mieszkania Tarnów

Typ nieruchomości
Lokalizacja
Ilość pokoi
Powierzchnia (m2)
Tarnowskie Sady

od 8 500 za m²

Tarnowskie Sady

Tarnów, ul. Szujskiego
Termin oddania:

IV Kwartał 2025

Liczba mieszkań:

68 (I etap)

Liczba pokoi:

1 - 4

Powierzchnia:

28.09 - 97.79 m²

Nowe mieszkania w Tarnowie – Rynek pierwotny

Tarnów jest miastem na prawach powiatu, zlokalizowanym w województwie małopolskim. To aglomeracja, która leży przy ujściu Białej do Dunajca. Tarnów to ważny ośrodek gospodarczy, kulturalny i turystyczny, który posiada węzeł komunikacyjny przy autostradzie A4 oraz linie kolejowe. W Tarnowie znajdują się także zakłady Grupy Azoty. Analizując rynek pierwotny, można zauważyć, że jest to jeden z większych ośrodków branży nieruchomości. Pojawiła się tam duża ilość firm deweloperskich, oferujących nowe mieszkania. To bardzo atrakcyjny ośrodek dla osób zainteresowanych kupnem mieszkania od dewelopera. Wybierając nowe mieszkanie w Tarnowie, warto dokładnie sprawdzić wszystkie informacje, dotyczące dewelopera, aby wybrać atrakcyjne mieszkanie, położone na dobrze zagospodarowanym osiedlu.

Jak wybrać atrakcyjne, nowe mieszkania w Tarnowie?

W trakcie poszukiwań nowego mieszkania w Tarnowie należy kierować się pozytywnymi opiniami, dotyczącymi danego inwestora. Pozwolą one wybrać rzetelną i sprawdzoną firmę deweloperską. Rynek pierwotny w Tarnowie oferuje wiele atrakcyjnych mieszkań. Jednakże przed podpisaniem umowy kupna, w myśl której nabywa się mieszkania deweloperskie w Krakowie, warto dowiedzieć się jak najwięcej o danej firmie inwestorskiej, proponującej nowe mieszkanie. W internecie można natrafić na skrajne opinie na temat, wybranej przez potencjalnego nabywcę, firmy deweloperskiej. Część z nich jest zgodna z prawdą, inne mogą być zamieszczone przez nieuczciwą konkurencję. Dlatego też osoba rozważająca zakup mieszkania w Tarnowie, powinna jak najszybciej skontaktować się z osobami, które faktycznie skorzystały już z oferty danego dewelopera. Pozwoli to na uniknięcie prób oszustwa i problemów, związanych z zakupem nowego mieszkania.

Czym kierować się oceniając mieszkania od dewelopera w Tarnowie?

Przed podjęciem decyzji o kupnie mieszkania od dewelopera, należy również porównać wcześniejsze jego inwestycje z tymi, które zamieszczone są w aktualnym prospekcie informacyjnym. Jeśli przedstawione tam założenia i koncepcje, które obejmują nowe inwestycje w Krakowie, wzbudzają jakiekolwiek podejrzenia potencjalnego nabywcy, to lepiej, jeśli zrezygnuje on z dalszych pertraktacji handlowych. W ramach sprawdzania wiarygodności dotyczących takich przedsięwzięć, jak inwestycje deweloperskie, niezbędne jest spotkanie z nim i przedstawienie mu swoich oczekiwań względem wymarzonej nieruchomości. W trakcie rozmowy należy zadawać pytania, dotyczące wybranego osiedla mieszkalnego. Powinny one dotyczyć m.in. sposobu finansowania na nim budowy mieszkań. Warto ustalić, czy deweloper, który oferuje nowe inwestycje, zaciągnął kredyt bankowy, a także czy otworzył rachunek powierniczy typu zamkniętego. Firma Inwestorska, która posiłkuje się kredytem, musi być wiarygodna dla banku i spełniać wszystkie jego wymogi, co jest dowodem na to, że realizowane inwestycje deweloperskie w Krakowie są uczciwe. Warto wiedzieć, że rachunek powierniczy typu zamkniętego, stanowi gwarancję tego, że znajdujące się na nim wpłaty potencjalnych nabywców, których interesują nowe mieszkania w Krakowie.

Według jakich zasad powinno się oceniać nowe inwestycje w Tarnowie?

Atrakcyjne mieszkania od dewelopera wyróżniają się wysoką jakością budownictwa. Nowe inwestycje w Tarnowie powinny być zatem dokładnie sprawdzone pod względem ryzyka użycia gorszej jakości surowców do budowy mieszkań. Należy w związku z tym wyegzekwować od firmy inwestycyjnej proponującej mieszkania na sprzedaż dokładny spis wszystkich użytych materiałów budowlanych. Jeśli nabywca ustali, że deweloper we wcześniej zrealizowanych przez siebie inwestycja, użył gorszej jakości surowców niż te, zadeklarowane w prospekcie informacyjnym, to powinien on jak najszybciej zrezygnować z dalszej współpracy z taką firmą, oferującą nowe mieszkania. Przed podpisaniem umowy kupna z inwestorem, potencjalny nabywca powinien ustalić, czy zapewnia mu ona ochronę w myśl ustawy deweloperskiej. Oznacza to, że osoba zainteresowana kupnem nowego mieszkania w Tarnowie nie ponosi żadnych kar umownych, związanych z podpisaną wcześniej umową o zakupie wybranej przez niego nieruchomości.

Jak zweryfikować firmę deweloperską, oferującą nowe mieszkania?

Analizując rynek pierwotny w Tarnowie potencjalny nabywca nowego mieszkania musi ustalić, czy firma wywiązuje się z obietnic zamieszczonych w swoim prospekcie. Warto więc zapytać osoby, które wcześniej korzystały z usług danego dewelopera proponującego mieszkania na sprzedaż w Tarnowie, czy na przykład deklarowany przez niego wygląd klatek schodowych, a także wykończenie mieszkań pod klucz są zgodne z wcześniejszymi założeniami. Należy również ustalić, czy poprzednie mieszkania deweloperskie miały wady konstrukcyjne, nieprawidłowe wykonanie instalacji lub brak terminowej realizacji poprawek. Przed podpisaniem umowy kupna nowego mieszkania od dewelopera, warto dowiedzieć się także, czy przynależy do lokum komórka lokatorska, miejsce postojowe oraz miejsce parkingowe i jakie opłaty wiążą się z użytkowaniem tego typu powierzchni. Wszystkie wyżej wymienione czynniki mają istotny wpływ na podjęcie ostatecznej decyzji o zakupie mieszkania od dewelopera w Tarnowie. Pominięcie któregoś z nich może zakończyć się rozczarowaniem nabywcy nieruchomości niespełniającej jego wymagań.

 

kontakt_bg

Postaw na gwarancję

Decyzja o kupnie inwestycji od danego dewelopera nie powinna być podejmowana pochopnie i w pośpiechu. Zanim zdecydujemy się na daną nieruchomość, warto przeanalizować opinie o danym podwykonawcy i dowiedzieć się, na jakie aspekty powinniśmy zwrócić szczególną uwagę dokonując wyboru.

Kontakt