Nowe mieszkania Tychy

Typ nieruchomości
Lokalizacja
Ilość pokoi
Powierzchnia (m2)
Grabowa

od 6 902 za m²

Grabowa

Termin oddania:

październik 2023

Liczba mieszkań:

8

Liczba pokoi:

4

Powierzchnia:

84 - 92 m²

Brzoskwiniowa

od 7 600 za m²

Brzoskwiniowa

Termin oddania:

czerwiec 2023

Liczba mieszkań:

114

Liczba pokoi:

2 - 4

Powierzchnia:

31 - 71 m²

Apartamenty Wiązowa

od 7 900 za m²

Apartamenty Wiązowa

Termin oddania:

Gotowe

Liczba mieszkań:

14

Liczba pokoi:

4 - 5

Powierzchnia:

77 m²

Lawendowa

Lawendowa

Termin oddania:

Gotowe

Liczba mieszkań:

41

Liczba pokoi:

2 - 4

Powierzchnia:

32 - 66 m²

Apartamenty Dwa Światy

od 8 000 za m²

Apartamenty Dwa Światy

Termin oddania:

4 kw. 2022

Liczba mieszkań:

107

Liczba pokoi:

1 - 4

Powierzchnia:

32 - 83 m²

Apartamenty Bacha

od 6 100 za m²

Apartamenty Bacha

Termin oddania:

gotowe

Liczba mieszkań:

63

Liczba pokoi:

3 - 4

Powierzchnia:

73 - 100 m²

Murapol Osiedle Fit

Murapol Osiedle Fit

Termin oddania:

2 kwartał 2024

Liczba mieszkań:

208

Liczba pokoi:

1 - 4

Powierzchnia:

27 - 72 m²

Osiedle Panorama Akord

od 6 400 za m²

Osiedle Panorama Akord

Termin oddania:

2 kwartał 2023

Liczba mieszkań:

60

Liczba pokoi:

1 - 4

Powierzchnia:

27 - 104 m²

Nowy Magistrat

od 8 500 za m²

Nowy Magistrat

Termin oddania:

2 kwartał 2021 roku

Liczba mieszkań:

25

Liczba pokoi:

1 - 5

Powierzchnia:

25 - 119.56 m²

Nowe mieszkania w Tychach – Rynek pierwotny

Inwestycje deweloperskie w Tychach to przede wszystkim nowe mieszkania. Ten rynek pierwotny to konkretne podmioty, będące wykonawcami osiedli oraz kompleksów. Trzeba podkreślić, że ewentualne wpłaty na przyszłe realizacje są chronione prywatnymi rachunkami powierniczymi. Wymaga tego ustawa deweloperska, która weszła w życie w 2012 roku i była kilkukrotnie nowelizowana. Nie należy więc obawiać się, że dane przedsiębiorstwo będzie chciało wyłudzić oszczędności, gdyż te są gwarantowane zapisami prawnymi. Jednak, decydując się na mieszkania od dewelopera w Tychach, warto sprawdzić jego ogólną kondycję finansową, a także opinie dotychczasowych klientów. Takie wskazówki są powszechnie dostępne w Internecie, a można je znaleźć na forach branżowych lub grupach w portalach społecznościowych. Należy mieć świadomość, że nie wszystkie posty muszą odpowiadać rzeczywistości.

Część, negatywnych wpisów może być efektem aktywności nieuczciwej konkurencji. Rynek pierwotny w Tychach to także duża rywalizacja, która nie zawsze wiąże się z przejrzystymi regułami. O ile to możliwe, przydatne będzie sprawdzenie klasy innych realizacji, które niekiedy znajdują się w pobliżu. Pomocne bywają krótka rozmowa albo wywiad środowiskowy. I wreszcie warto prześledzić szczegóły w księdze wieczystej czy Krajowym Rejestrze Sądowym. Mogą one wskazywać na pewne ryzyka, choć nie przesądzają o ich wystąpieniu. Potwierdzeniem rzetelności może być przynależność do Polskiego Związku Firm Deweloperskich. I na odwrót, gdy spółka została z niego wykluczona będzie to świadczyć o dość poważnych zastrzeżeniach. Nowe mieszkanie w Tychach powinno być wtedy kupione od innej firmy, która nie ma podobnych kłopotów.

Możliwości oferowane przez dewelopera w Tychach

Rosnące potrzeby mieszkańców wynikają przede wszystkim z okoliczności związanych z ich codziennym funkcjonowaniem. Takie, nowe mieszkania w Tychach muszą odpowiadać na wiele, często zróżnicowanych oczekiwań. Przyszłym lokatorem osiedla będzie zarówno singiel w kawalerce, jak też duża rodzina w wielopokojowym mieszkaniu. Stąd liczą się nie tylko standardy wykończenia czy zastosowane materiały, ale również zagospodarowanie wspólnych przestrzeni. Mieszkania w Tychach mają bowiem: komórki lokatorskie, piwnice, klatki schodowe czy parkingi podziemne. Jednak w przedstawionej sferze chodzi też o zewnętrzne tereny, mające sprzyjać rekreacji oraz różnym formom odpoczynku. Inwestycje deweloperskie częstokroć dotyczą także budowy:

  • przyległych dróg dojazdowych,
  • oddzielnych parków i skwerów,
  • placów zabaw,
  • ścieżek, alejek oraz innej infrastruktury.

W ostatnim z tych obszarów niezbędne są chociażby: energooszczędne oświetlenie, ławeczki, kosze na śmieci czy przewijaki dla młodych matek. Nie zawsze tereny miejskie oferują podobne możliwości.  Takie, mieszkania na sprzedaż w Tychach będą odróżniać się od propozycji z rynku wtórnego. Nowe inwestycje nie są związane z obciążeniem hipoteki czy starymi instalacjami wodno-kanalizacyjnymi lub elektrycznymi. W powyższe wsparcie wchodzi także doradztwo merytoryczne. Może ono dotyczyć wyboru korzystnej formy finansowania zakupu, na przykład poprzez kredyt. Współpracująca instytucja finansowa jest w stanie zaproponować konkurencyjne warunki, które być może pozwolą  na sfinalizowanie transakcji. Mieszkania deweloperskie w Tychach są też ciekawą lokatą dla zaoszczędzonego kapitału. Może ona przynieść dość spory zwrot.

Po czym poznać rzetelnego dewelopera?

Nowe inwestycje w Tychach są realizowane przez różnych wykonawców, których zatrudniają większe podmioty. Atrakcyjne mieszkania deweloperskie będą cechować się standardem zgodnym ze wskazaniem klienta. Naprawdę uczciwy podmiot odznacza się też:

  • doskonałym kontaktem bezpośrednim z nabywcą,
  • precyzyjną informacją na każdym etapie realizacji,
  • umiejętnością właściwego rozwiązywania sytuacji kryzysowych,
  • zdolnością do osiągania kompromisów.

Prezentowane wyróżniki są przydatne w niemal wszystkich gałęziach biznesu, ale mają szczególne znaczenie, gdy w grę wchodzą duże pieniądze. Zakup mieszkania od dewelopera jest właśnie takim wydatkiem, który niejednokrotnie obciąża na wiele lat. Trzeba mieć świadomość, że ze względu na skalę prowadzonych robót niezwykle ciężko jest uniknąć jakichkolwiek uchybień. Ważne, by były one niewielkie i dawały się sprawnie usunąć. Należy zaznaczyć, że w przypadku zauważenia kluczowych odstępstw od projektu, czy zagrożeń dla bezpieczeństwa da się nawet jednostronnie zerwać umowę z wykonawcą.

Można to uczynić w ciągu 30 dni od podpisania stosownych dokumentów. Nowe mieszkanie musi być komfortowe i zapewniać spokój użytkowania na lata. Wtedy, taki zakup jest rzeczywiście zasadny oraz w pełni racjonalny. Mieszkania na sprzedaż na Górnym Śląsku cieszą się dużą popularnością, ze względu na ciągle ograniczone zasoby lokalowe. Tym bardziej, decyzji nie należy podejmować pochopnie albo pod wpływem wizualizacji w folderze informacyjnym. Rzetelny deweloper nie będzie niczego ukrywał przed klientem. Wskaże więc na potencjalne problemy, gdy takowe się pojawią. Proponując jednocześnie satysfakcjonującą metodę ich wyeliminowania.

kontakt_bg

Postaw na gwarancję

Decyzja o kupnie inwestycji od danego dewelopera nie powinna być podejmowana pochopnie i w pośpiechu. Zanim zdecydujemy się na daną nieruchomość, warto przeanalizować opinie o danym podwykonawcy i dowiedzieć się, na jakie aspekty powinniśmy zwrócić szczególną uwagę dokonując wyboru.

Kontakt