Nowe mieszkania Hajnówka

Typ nieruchomości
Lokalizacja
Ilość pokoi
Powierzchnia (m2)

Brak Inwestycji

Nowe mieszkania w Hajnówce – Rynek pierwotny

Zakup mieszkania od dewelopera to świetna inwestycja. Nowe inwestycje cieszą się bowiem coraz większym uznaniem. Mieszkania deweloperskie prezentują obecnie obowiązujące trendy, są przestronne i funkcjonalne. Nawet kawalerki i małe dwu- i trzypokojowe mieszkania dają komfort użytkowania, których trudno doszukiwać się w mieszkaniach na rynku wtórnym.

Szukasz mieszkania w Hajnówce? Sprawdź, jak wybrać odpowiednie mieszkanie oraz przeczytaj, na co zwrócić uwagę, aby bezpieczne i bez niepotrzebnych nerwów przejść przez transakcję zakupu.

Mieszkania od dewelopera w Hajnówce

Oferta deweloperska jest bardzo szeroka. Każdy, kto chce zamieszkać w Hajnówce znajdzie tu bez większych problemów mieszkanie dostosowane do swoich potrzeb, wymagań i zasobności portfela.

Nowe inwestycje w Hajnówce to przede wszystkim:

 • wygodne i bardzo funkcjonalne kawalerki o powierzchnia około 30 metrów kwadratowych, z przestronnym pokojem dziennym połączonym z kuchnią oraz mniejszą sypialnią
 • dwu- i trzypokojowe mieszkania o powierzchni do 50 metrów kwadratowych przeznaczone dla par i rodzin z dziećmi, a także dla seniorów, które zazwyczaj posiadają dostęp do tarasów lub balkonów. Z oferty mieszkań dwu- i trzypokojowych korzystają często osoby, które zarabiają na wynajmie mieszkań studentom lub turystom
 • apartamenty o powierzchni do 100 metrów kwadratowych posiadają obszerne i jasne pomieszczenia, komfortowo wyposażone z dwoma łazienkami i tarasem przeznaczone dla najbardziej wymagających klientów
 • domki jednorodzinne o powierzchni około 100 – 120 metrów kwadratowych z własnym podwórkiem przeznaczone dla rodzin z dziećmi.

Inwestycje deweloperskie w Hajnówce to często rozbudowane obiekty z dostępem do prywatnych miejsc parkingowych, garaży. W planach inwestycyjnych najlepszych deweloperów przewiduje się pełne zagospodarowanie terenu wokół prowadzonych inwestycji – place zabaw, boiska, strefy relaksu, parki. Wokół osiedla rozciągają się trasy rowerowe oraz ciągi dla pieszych.

Nowe mieszkanie w Hajnówce – jak wybrać?

Szukając mieszkania na sprzedaż w Hajnówce, warto znać swoje oczekiwania i priorytety. Zazwyczaj kupujący sugerują się ceną za metr powierzchni wybranego mieszkania. Ta bywa bardzo korzystna przy zakupie mieszkania od dewelopera.

W tym miejscu wspomnieć warto, że nowe mieszkania często objęte są promocyjną ceną, która może spadać wraz ze zbliżaniem się zakończenia inwestycji.

Dodatkowo mieszkania od dewelopera to oszczędności zarobek na przyszłość – nowe mieszkania są tańsze w utrzymaniu (niższy czynsz i najnowsze technologie obniżają rachunki), przez wiele kolejnych lat nie będą wymagać remontów oraz z czasem zyskują na wartości.

Powyższe przekłada się na to, że to nie cena powinna być głównym kryterium wyboru mieszkania. Warto zwrócić uwagę na takie aspekty, jak:

 • powierzchnia mieszkania – należy ją dopasować do ilości członków w rodzinie oraz ich potrzeb np. dzieci nie zawsze potrzebują mieć własne pokoje, jednak rodzina będzie lepiej funkcjonować, jeżeli rodzinę będą mieć własną sypialnię, zamiast korzystać z pokoju dziennego
 • rozmieszczenie pomieszczeń – nawet małe mieszkanie może być znakomicie zaprojektowane (widne, funkcjonalne, przestronne). Obecnie rynek pierwotny odbiega od ciasnych kuchni, łącząc je z pokojem dziennym. Rezygnuje się również z korytarzy, często wykluczając je z projektu. W większych mieszkaniach oraz w domkach jednorodzinnym projektuje się dwie łazienki (większa łazienka z wanną i prysznicem oraz WC z sedesem i zlewem)
 • kondygnacja – najwygodniejsze w użytkowaniu mieszkania położone są na parterze. Najmniej korzystnie jest wybrać nowe mieszkanie na trzecim lub czwartym piętrze, jeśli w budynku nie ma windy
 • stan wykończenia – inwestycje deweloperskie to zazwyczaj mieszkania w stanie pod klucz, do których wystarczy wnieść meble oraz mieszkania do samodzielnego wykończenia ścian i podłóg
 • zagospodarowanie terenu wokół inwestycji – nowe osiedla powstają często na obrzeżach miasta na pustych dotąd niezagospodarowanych terenach, wówczas warto sięgnąć po plan zagospodarowania terenu i sprawdzić, czy planowana jest np. budowa dróg i chodników.

Rynek pierwotny w Hajnówce – zakup mieszkania

Po wyborze mieszkania na sprzedaż, ale jeszcze przed podpisaniem umowy deweloperskiej warto sprawdzić wiarygodność dewelopera, tym bardziej, kiedy inwestycja ma dopiero powstać w przyszłości lub jeszcze nie została zakończona.

Wówczas należy poprosić dewelopera o doręczenie prospektu informacyjnego. Dane zawarte w prospekcie oraz innych dokumentach tj. wypis z księgi wieczystej, oświadczenie dewelopera o stanie finansów, pozwolenie na budowę, harmonogram budowy powinny wystarczyć do potwierdzenia wiarygodności dewelopera.

Po tym czasie można przystąpić do formalizowania przedsięwzięcia. Nabywca mieszkania w Hajnówce może zawrzeć z deweloperem, w zależności od etapu inwestycji:

 • umowę rezerwacyjną
 • umowę przedwstępną
 • umowę deweloperską.

Dwie pierwsze umowy są umowami dowolnymi. Jednakże jeśli nowe mieszkania w Hajnówce są dopiero w budowie zasadnym jest zawarcie umowy przedwstępnej zobowiązującej do przeniesienia prawa własności po zakończeniu inwestycji.

Umowa główna może dojść do skutku po odbiorze budynku.

kontakt_bg

Postaw na gwarancję

Decyzja o kupnie inwestycji od danego dewelopera nie powinna być podejmowana pochopnie i w pośpiechu. Zanim zdecydujemy się na daną nieruchomość, warto przeanalizować opinie o danym podwykonawcy i dowiedzieć się, na jakie aspekty powinniśmy zwrócić szczególną uwagę dokonując wyboru.

Kontakt