Nowe mieszkania Kraśnik

Typ nieruchomości
Lokalizacja
Ilość pokoi
Powierzchnia (m2)

Brak Inwestycji

Nowe mieszkania w Kraśniku – Rynek pierwotny

Zapotrzebowanie na nowe mieszkania dla młodych par i rodzin z dziećmi pobudziły rynek deweloperski. W ostatnim czasie bowiem firmy deweloperski przeniosły swą działalność z dużych aglomeracji od mniejszych miasteczek, takich jak Kraśnik, by wypełnić tu deficyt mieszkań.

Firmy deweloperskie bardzo chętnie podejmują nowe inwestycje, wiedząc, że zapotrzebowanie na nowe mieszkania w Kraśniku jest ogromne.

Sprawdź, jak kupić mieszkanie od dewelopera. Poznaj swoje prawa i obowiązki dewelopera.

Mieszkania od dewelopera w Kraśniku – czy zakup mieszkania od dewelopera to dobra decyzja?

Zakup własnego mieszkania to ogromne przeżycie. Nic więc dziwnego, że pozytywne emocje mogą mieszać się z nerwami i obawą przed podjęciem niewłaściwej decyzji, czy utratą pieniędzy.

Trzeba jednak uspokoić klientów firm deweloperskich, pisząc, że obecnie blisko 50% transakcji mieszkaniowych ma miejsce na rynku pierwotnym. Inwestycje deweloperskie regulowane są ustawą o ochronie praw nabywcy lokalu mieszkalnego lub domu jednorodzinnego, dlatego sytuacji rodem z filmów jest coraz mniej.

Dziś deweloperzy, którzy chcą utrzymać się na rynku, muszą być nie tylko uczciwi, ale otwarci na wymagających klientów. Natomiast oferowane mieszkania deweloperskie, muszą przykuwać uwagę potencjalnych nabywców.

Inwestycje deweloperskie w Kraśniku – prawa nabywcy

Zgodnie z ustawą deweloperską, nabywca mieszkania może żądać dostarczenia prospektu informacyjnego.

Prospekt informacyjny sporządzony przez dewelopera powinien być podzielony na dwie części – ogólną i indywidualną.

Część ogólna to przede wszystkim:

W części szczególnej (indywidualnej) prospektu, znaleźć powinny się informacje:

Rynek pierwotny w Kraśniku – obowiązki dewelopera

Wybierając nowe inwestycje w Kraśniku, nabywca oprócz prospektu informacyjnego, ma prawo żądać od dewelopera udzielenia informacji o sytuacji prawno-finansowej przedsiębiorstwa. Deweloper zobowiązany jest okazać nabywcy:

Nowe mieszkanie w Kraśniku – formalności krok po kroku

Kupują nowe mieszkanie, należy przejść przez cały proces formalności. Pierwszym z nich będzie uzyskanie przez nabywcę prospektu informacyjnego dotyczącego samego dewelopera i wybranej inwestycji.

W dalszej kolejności, jeśli nabywca jest zdecydowany na zakup mieszkania od dewelopera, dochodzi do:

Zakup mieszkania w Kraśniku na kredyt hipoteczny

Jeśli kupujący nie posiada wszystkich środków na sfinansowanie zakupu mieszkania, może starać się o kredyt hipoteczny. Rynek pierwotny oraz prawo bankowe dopuszcza możliwość zakupu mieszkań deweloperskich na kredyt.

W tym przypadku, przed podjęciem formalizowania zakupu z deweloperem, warto zapytać w banku o zdolność kredytową. Jeśli kupujący uzyskuje odpowiednie dochody, posiada wkład własny w granicach od 10 do 20% wartości nieruchomości oraz ma dobrą historię w BIK, nie powinien mieć żadnych problemów z uzyskaniem kredytu na zakup mieszkania od dewelopera.

Mieszkania na sprzedaż w Kraśniku, a prawo do odstąpienia od umowy deweloperskiej

Nabywca mieszkania od dewelopera ma prawo odstąpienia od umowy w terminie 30 dni od dnia jej zawarcia, jeśli ustali, że umowa deweloperska nie zawiera wszelkich wymaganych elementów, informacje zawarte w umowie nie są spójne z informacjami zawartymi w prospekcie informacyjnym, deweloper nie doręczył prospektu informacyjnego wraz z załącznikami, a także w przypadku nieprzeniesienia na nabywcę prawa własności nieruchomości w terminie określonym w umowie deweloperskiej.

kontakt_bg

Postaw na gwarancję

Decyzja o kupnie inwestycji od danego dewelopera nie powinna być podejmowana pochopnie i w pośpiechu. Zanim zdecydujemy się na daną nieruchomość, warto przeanalizować opinie o danym podwykonawcy i dowiedzieć się, na jakie aspekty powinniśmy zwrócić szczególną uwagę dokonując wyboru.

Kontakt