Nowe mieszkania Kostrzyn nad Odrą

Typ nieruchomości
Lokalizacja
Ilość pokoi
Powierzchnia (m2)
Słoneczny Kwadrat

od 7 500 za m²

Słoneczny Kwadrat

Termin oddania:

4 kw. 2022

Liczba mieszkań:

250

Liczba pokoi:

1 - 4

Powierzchnia:

32 - 120 m²

Nowe mieszkania w Kostrzynie nad Odrą – Rynek pierwotny

Kostrzyn nad Odrą to miasto w północno-zachodniej części województwa lubuskiego, należące do powiatu gorzowskiego. Od pewnego czasu rynek pierwotny w Kostrzynie nad Odrą intensywnie się rozwija. Dzieje się tak za sprawą firm, które dostrzegły potencjał tego miasta i możliwość budowy tam nowoczesnych osiedli mieszkaniowych. Coraz więcej osób z województwa lubuskiego, pragnących kupić nowe mieszkania w mniejszych miejscowościach z dużą ilością terenów zielonych, interesuje się zakupem nowego mieszkania od dewelopera w Kostrzynie nad Odrą. W związku z tym poszukują oni wiarygodnej oraz uczciwej firmy, zajmującej się budownictwem mieszkaniowym. W trakcie analizy dostępnych w internecie ofert pojawia się częsty problem z ich rzetelną oceną. Jest to duże wyzwanie, szczególnie dla ludzi młodych, którzy do tej pory nie mieli do czynienia z rynkiem pierwotnym i nie kupowali mieszkania od dewelopera.

Jak sprawdzić nowe inwestycje w Kostrzynie nad Odrą?

Pragnąc kupić nowe mieszkanie w Kostrzynie nad Odrą warto dokładnie przyjrzeć się ofercie każdego z deweloperów. Należy pamiętać, że tylko wiarygodny deweloper jest gwarancją uczciwej i sprawdzonej transakcji kupna mieszkania w Kostrzynie nad Odrą z rynku pierwotnego. Nikt bowiem nie chce dołączyć do grona osób poszkodowanych przez bankrutujące firmy budowlane i niewywiązujących się z umów inwestorów. Wszystkie inwestycje deweloperskie wymagają oceny lokalizacji danego budynku, jego wyglądu, a także otaczającej go infrastruktury. Przed podjęciem decyzji o zakupie mieszkania deweloperskie, można sprawdzić w sieci, czy zrealizował on już jakiekolwiek inwestycje i jaki jest tego efekt. Znając dokładną lokalizację mieszkania na sprzedaż, warto zaczerpnąć na jej temat wiedzy, korzystając z forum mieszkańców. W ten sposób potencjalny nabywca jest w stanie dowiedzieć się, czy wykończone pod klucz mieszkania w rzeczywistości spełniają oczekiwania ich kupców.

Jak ocenić uczciwość dewelopera?

Rynek pierwotny oferuje klientom mieszkania na osiedlach położonych blisko parków i kompleksów leśnych. Konieczne jest sprawdzenie czy teren osiedla nie jest przeznaczony do zalesienia. Przed zakupem danej nieruchomości warto ustalić kwestie prawne, dotyczące dróg dojazdowych do posesji. Ma to znaczenie nie tylko w przypadku utrudnionego dotarcia do budynku służb specjalnych, jak pogotowie czy straż pożarna, ale także swobodnego dojazdu do swojej posesji mieszkańców tego osiedla. Należy ustalić, czy każdy nabywca jest zmuszony do wykupienia udziału w drodze. Warto dowiedzieć się również, w jaki sposób rozwiązano kwestie własności ogródków, przynależących do posesji, usytuowanych na parterze. Potencjalny nabywca mieszkania na sprzedaż w Kostrzynie nad Odrą powinien uzyskać od dewelopera jasne informacje na temat tego, czy ogródek staje się jego własnością po zakupie mieszkania, czy też w dalszym ciągu pozostaje we władaniu dewelopera.

Jak wybierać uczciwe inwestycje deweloperskie w Kostrzynie nad Odrą?

Uczciwie realizowane inwestycje deweloperskie w Kostrzynie nad Odrą, wymagają dokładnego przedstawienia prospektu informacyjnego. Musi zawierać on szczegółowe informacje o sposobie finansowania budowy osiedla, materiałach użytych do realizacji zamierzenia oraz dokładnym czasie zakończenia prac. Warto sprawdzać, czy wcześniejsze osiedla, które powstały z inicjatywy danego dewelopera, nie różnią się wyglądem od zakładanego wcześniej projektu. Przed zakupem mieszkania deweloperskie w Kostrzynie nad Odrą należy także dokładnie przyjrzeć się wyglądowi elewacji budynku i ustalić, jakich materiałów użyto do ocieplenia ścian i pokrycia dachów. Ma to kluczowe znaczenie, ponieważ nowoczesne budownictwo mieszkaniowe zakłada tworzenie budynków w myśl europejskich standardów urbanistycznych, ze szczególnym naciskiem na ekologiczność i energooszczędność tych inwestycji.

Nowe inwestycje a stan gleby – dlaczego ten aspekt jest tak ważny?

Niektóre z inwestycji deweloperskich w Kostrzynie nad Odrą, powstają niedaleko akwenów czy też na terenach poprzemysłowych. Dlatego też bardzo istotną kwestią, na którą muszą zwrócić uwagę młodzi ludzie, wybierający nowe mieszkanie w Kostrzynie nad Odrą, jest stan gleby, na jakiej powstało osiedle. Ma to szczególne znaczenie w przypadku terenów podmokłych, blisko zbiorników wodnych. Warunki gruntowe na danym obszarze, przeznaczonym pod nowe inwestycje mieszkaniowe, mają ogromny wpływ na proces ich budowy. Przed zakupem nowego mieszkania warto sprawdzić, czy budynki powstają w miejscu, gdzie grunt jest stabilny. Najłatwiej buduje się na zwartych skałach, żwirach, jak również piaskach. Nowe inwestycje w Kostrzynie nad Odrą nie mogą z kolei powstawać w takich miejscach, gdzie znajdują się grunty nasypowe lub torf. To główna przeszkoda, uniemożliwiająca rozpoczęcie jakichkolwiek prac budowlanych. Nowe mieszkanie w Kostrzynie nad Odrą to interesująca propozycja dla ludzi młodych i tych, którzy pragną zamieszkać na osiedlach otoczonych sporą ilością kompleksów leśnych. Przed podjęciem decyzji o zakupie wymarzonego M warto pamiętać, że Kostrzyn nad Odrą to aglomeracja, w której prawie 40% zajmują lasy i tereny zielone, a tylko 7,41% miasta jest przystosowana do zamieszkania.

kontakt_bg

Postaw na gwarancję

Decyzja o kupnie inwestycji od danego dewelopera nie powinna być podejmowana pochopnie i w pośpiechu. Zanim zdecydujemy się na daną nieruchomość, warto przeanalizować opinie o danym podwykonawcy i dowiedzieć się, na jakie aspekty powinniśmy zwrócić szczególną uwagę dokonując wyboru.

Kontakt