Nowe mieszkania Wadowice

Typ nieruchomości
Lokalizacja
Ilość pokoi
Powierzchnia (m2)

Brak Inwestycji

Nowe mieszkania w Wadowicach – Rynek pierwotny

Wadowice są miastem w południowej Polsce, w województwie małopolskim. To aglomeracja położona w zachodniej części na Pogórzu Śląskim. Obecnie jest to ważny ośrodek pielgrzymkowy i miejscowość turystyczna. Rynek pierwotny w Wadowicach oferuje osobom, które pragną osiedlić się w tym mieście, wiele interesujących propozycji, dotyczących zakupu mieszkania od dewelopera. Rosnący popyt na nowe mieszkania w Wadowicach obliguje zainteresowanych tą lokalizacją do dokładnej weryfikacji firm inwestorskich. Przed zakupem nowego mieszkania, warto pamiętać, że zarówno rynek pierwotny, jak i wtórny mają swoje plusy i minusy. Przed podjęciem ostatecznej decyzji o zakupie mieszkania od dewelopera w Wadowicach, należy zatem upewnić się, że będzie to dobra i trafiona decyzja. W tym celu można posłużyć się sprawdzonymi metodami, służącymi do oceny uczciwości firmy inwestorskiej proponującej mieszkania deweloperskie.

Jak wybrać nowe mieszkanie w Wadowicach?

Rynek pierwotny rządzi się swoimi prawami. Można na nim natrafić na częste pułapki. Wiele osób zastanawia się, co należy sprawdzić przed kupnem nowego mieszkania w Wadowicach. Jest to często zadawane pytanie przez osoby młode, które po raz pierwszy będą nabywcami nieruchomości. Warto pamiętać, że nowe mieszkanie na rynku pierwotnym, oprócz tych pochodzących od wiarygodnych deweloperów, pojawiają się także od nieuczciwych. Jeśli potencjalny kupiec decyduje się na nabycie nowej nieruchomości, powinien przede wszystkim upewnić się w tym, czy lokal ten już fizycznie istnieje. Grozi to pojawieniem się problemów z niewypłacalnością dewelopera i rozwiązaniem firmy inwestorskiej, która przywłaszczyła sobie wpłaty od potencjalnych nabywców i nie podjęła się realizacji projektu. Osoby zainteresowane kupnem lokalu, który jeszcze nie powstał, wybiorą lepiej, jeśli zdecydują się na sprawdzonego dewelopera proponującego nowe mieszkanie w Wadowicach. Powinien on posiadać na swoim koncie udane i całkowicie zrealizowane inwestycje. Warto zwrócić uwagę na firmy inwestorskie realizujące nowe inwestycje w Wadowicach, które zdobyły odznaczenia i nagrody w branży deweloperskiej oraz posiadają Certyfikat Dewelopera. Jest to wyróżnienie dla deweloperów, którzy rzetelnie realizują nowe inwestycje i istnieją na rynku więcej niż 36 miesięcy i z powodzeniem zakończyli przynajmniej dwie inwestycje deweloperskie w Wadowicach.

Rynek pierwotny w Wadowicach – co warto o nim wiedzieć?

Osoba, która rozważa kupno nowego mieszkania w Wadowicach, powinna dokładnie przeanalizować rzetelność przedsiębiorstwa, odpowiedzialnego za budowę danej inwestycji. Nie należy ufać firmom, które oferują mieszkania deweloperskie przed uregulowaniem wszystkich aspektów prawnych i formalnych. Decydując się na nabycie mieszkania od dewelopera, koniecznie należy ustalić, czy firma realizująca inwestycje deweloperskie ma prawo do dysponowania gruntem, pozwolenie na budowę, a także, czy uzyskane zezwolenia są identyczne z tymi, które udostępnione są klientom w prospektach informacyjnych. Każda osoba analizująca rynek pierwotny w Wadowicach, powinna spotkać się z deweloperem i sprawdzić wszystkie interesujące ją dokumenty, związane z transakcją. Warto uzyskać numer gruntowej księgi wieczystej i samodzielnie przekonać się, kto widnieje w niej jako właściciel. Można tego dokonać w sądzie lub pośrednictwem specjalnych stron w Internecie.

Klauzule w umowach sprzedaży mieszkania od dewelopera

Młoda osoba, która jest zainteresowana zakupem mieszkania od dewelopera, powinna przed podpisaniem umowy rezerwacyjnej, przedwstępnej lub umowy sprzedaży, zwrócić szczególną uwagę na jej treść. Wielu deweloperów umieszcza w tych dokumentach niedozwolone lub mylnie interpretowane przez potencjalnych nabywców zapisy. Warto przeczytać każdy punkt ze zrozumieniem, a w razie pojawienia się jakichkolwiek wątpliwości, wyjaśnić wszystkie zawiłe kwestie, dotyczące umowy sprzedaży nowego mieszkania w Wadowicach. Niedopuszczalne są zapisy o karach za niedotrzymanie terminu wpłaty rat bądź odstąpienia od umowy. Oprócz tego w podpisywanych dokumentach nie mogą pojawiać się klauzule chroniące interes dewelopera, w myśl których nie ponosi on żadnych konsekwencji za opóźnienie terminu oddania do użytku danego lokalu mieszkalnego.

Mieszkania w Wadowicach –  jak ocenić nowe inwestycje?

Jeśli deweloper oferujący nowe mieszkania w Wadowicach zamieszcza w umowie sprzedaży zapisy o braku możliwości reklamacji, czy też wykonania poprawek, to jest to działanie niezgodne z prawem. Taka firma Inwestorska łamie postanowienia ustawy deweloperskiej, która chroni interes potencjalnego nabywcy mieszkania. Przed podpisaniem umowy dotyczącej  mieszkania na sprzedaż z rynku pierwotnego, warto dokonać oględzin lokali, które powstały z inicjatywy danej firmy deweloperskiej. W tym celu można udać się na nowo powstałe osiedle i spróbować odwiedzić mieszkające tam osoby. Należy zapytać je o to, czy mieszkania deweloperskie w Wadowicach powstały z tym samych surowców, które zadeklarowano w prospekcie informacyjnym. Można w ten sposób sprawdzić nowe mieszkanie, szczególnie pod kątem wszelkiego typu niedociągnięć technicznych lub rozwiązań, które są niefunkcjonalne i obniżają komfort użytkowania danej nieruchomości. Powyższe kwestie mają znaczenie przy podjęciu ostatecznej decyzji o kupnie mieszkania na sprzedaż w Wadowicach. Pozwoli to na uniknięcie wielu pomyłek i problemów.

kontakt_bg

Postaw na gwarancję

Decyzja o kupnie inwestycji od danego dewelopera nie powinna być podejmowana pochopnie i w pośpiechu. Zanim zdecydujemy się na daną nieruchomość, warto przeanalizować opinie o danym podwykonawcy i dowiedzieć się, na jakie aspekty powinniśmy zwrócić szczególną uwagę dokonując wyboru.

Kontakt