Nowe domy Ruda Śląska

Typ nieruchomości
Lokalizacja
Ilość pokoi
Powierzchnia (m2)
Osiedle Świerkowe

od 2 919 za m²

Osiedle Świerkowe

Ruda Śląska, ks. Mazurka
Termin oddania:

IV Kwartał 2021

Powierzchnia:

137 - 157 m²

Liczba pokoi:

4

Zobacz inwestycję

OFERTY ARCHIWALNE

Osiedle Jaronia
Oferta archiwalna

Osiedle Jaronia

Nowe domy Ruda Śląska, Romantyczna
Termin oddania:

w budowie

Liczba mieszkań:

40

Liczba pokoi:

5

Powierzchnia:

143.12 m² m²

Nowe domy jednorodzinne w Rudzie Śląskiej – jak wygląda tutejszy rynek pierwotny?

Ruda Śląska to stosunkowo duże miasto, położone w południowej Polsce, na Górnym Śląsku. Jest to stosunkowo dobre miejsce do życia, które wciąż przyciąga nowych mieszkańców. Ma to związek z wysokim poziomem edukacji, dobrymi możliwościami zawodowymi, szybkim dostępem do dóbr i usług, ale i dobrze rozwiniętą infrastrukturą. Przez południowe sektory miasta przebiega autostrada A4, w mieście znajduje się węzeł komunikacyjny, funkcjonują sprawne połączenia autobusowe i kolejowe. Wszystko to sprawia, że coraz więcej osób decyduje się wybrać Rudę Śląską na swój stały dom. Sprzyja to oczywiście rozwojowi rynku pierwotnego.

Jak zatem wygląda rynek pierwotny w Rudzie Śląskiej? Deweloperzy w tym mieście mają pełne ręce pracy. Cały czas powstają nowe inwestycje mieszkaniowe oraz osiedla domów jednorodzinnych. W ostatnich latach wzrosło zainteresowanie inwestycjami jednorodzinnymi, dlatego też powstało wiele nowych projektów tego typu.

Budowane są zarówno nowe domy szeregowe, domy wolnostojące, czy segmenty. Zwykle takie inwestycje są zlokalizowane nieco dalej od centrum, bowiem osobom, które decydują się na zakup domu zależy głównie na tym, by mogły wypoczywać w ciszy i spokoju. Oczywiście inwestorzy starają się, by dojazd do miasta był szybki i bezproblemowy. Dlatego też na swoje inwestycje wybierają najczęściej miejsca, które łączą zarówno spokojne, zaciszne otoczenie wraz z dobrą komunikacją i łatwym dojazdem do centrum.

Nowe segmenty, nowe szeregówki – jak budują deweloperzy w Rudzie Śląskiej?

Nowe domy na sprzedaż w Rudzie Śląskiej to projekty nowoczesne, które charakteryzują się najczęściej prostą i  nieskomplikowaną bryłą. Najczęściej, bowiem takie wymagania ma współczesny klient. Coraz mniej osób preferuje zdobienia, a stawia na minimalizm i użyteczność. Dlatego też deweloperzy starają się utrzymywać nowe budownictwo w zgodzie z minimalistycznymi założeniami. Projekty architektoniczne są przejrzyste, nie ma żadnych przekombinowanych konstrukcji. Wielu deweloperów decyduje się na parterowe rozwiązania, przy jednoczesnej możliwości wykorzystania poddasza.

Niemal każde dobrze zaprojektowane osiedle domów jednorodzinnych w Rudzie Śląskiej daje możliwość maksymalnego zagospodarowania powierzchni. Pomieszczenia są zaprojektowane tak by można je było efektownie, ale i funkcjonalnie umeblować. Deweloperzy stawiają także na przestronność, dlatego zwykle pokoje są wysokie, w domach przeważają duże przeszklenia. Na parterze najczęstszym rozwiązaniem jest salon z aneksem kuchennym oraz wyjściem na taras. Niektórzy deweloperzy próbują także wprowadzać rozwiązania energooszczędne i ekologiczne. Większość inwestorów dba także o to, żeby budynki były jak najlepszej, jakości, trwałe i wytrzymałe, dlatego też sięga po dobre, wysokiej klasy materiały budowlane.

Jeśli chodzi o kolorystykę to przeważają naturalne barwy. Najczęściej używa się takich kolorów jak biel, grafit, szarość, czy odcienie beżu. Oczywiście powstają także bardziej odważne projekty, jednak w zdecydowanej większości inwestycje wpisują się w trendy kolorystyczne panujące w całej Polsce. Czasem także deweloperzy starają się ocieplić nieco bryłę budynku, dlatego też łączą naturalne barwy z drewnianymi fragmentami.

Do każdej inwestycji przypisany jest ogródek, który nowy właściciel może dowolnie zaaranżować. Ponadto prawie każdy dobry deweloper dba o to by dojazd do posesji był jak najbardziej wygodny. Najczęściej odbywa się on drogą asfaltową, utwardzoną.

Reasumując, domy od dewelopera w Rudzie Śląskiej to przede wszystkim:

Warto wspomnieć także o tym, że wielu deweloperów decyduje się zadbać dodatkowo o bezpieczeństwo mieszkańców osiedla. Dlatego też domy są najczęściej w całości ogrodzone, uniemożliwiając wejście na teren osiedla przypadkowych osób.

Dom od dewelopera czy z rynku wtórnego? Co się bardziej opłaca?

Osoby, które stoją przed zakupem nowego domu jednorodzinnego mają do dyspozycji nie tylko rynek pierwotny. W Rudzie Śląskiej jest, bowiem także wiele ofert na rynku wtórnym. Które rozwiązanie jest bardziej korzystne? Trudno jednoznacznie ocenić. Przede wszystkim zależy to od tego, czego poszukuje kupujący. Na pewno domy od dewelopera to większa swoboda związana z wykończeniem wnętrza. Nie musimy martwić się o to, że ktoś za nas zaplanował wystrój.

Poza tym nowe inwestycje projektowane są zgodnie z obowiązującymi trendami architektonicznymi, które stawiają na maksymalne wykorzystanie przestrzeni, unikają przepychu i marnowania powierzchni. Nie oznacza to jednak, że na rynku wtórnym nie można znaleźć żadnej interesującej oferty. Zdarzają się czasem takie propozycje, które są warte uwagi. Jednak często trzeba na nie czekać bardzo długo, a kiedy już się pojawiają także szybko znikają.

Domy deweloperskie – jak kupować na rynku pierwotnym w Rudzie Śląskiej?

Rynek pierwotny w Rudzie Śląskiej stoi otworem dla kupujących. Nie oznacza to jednak, że każda oferta, która się na nim pojawia jest warta uwagi. Ofert warto szukać na różnych portalach ogłoszeniowych, ale tez grupach lokalnych. Kiedy już znajdziemy to, co nas interesuje warto jest sprawdzić dobrze lokalizację inwestycji. Nie tylko samo położenie, ale też bliskość punktów komunikacyjnych, tras lokalnych, odległość do punktów usługowych. Ważne jest także zweryfikowanie tego, jak wygląda dojazd do centrum i powrót do domu w godzinach szczytu.

Kiedy już zdecydujemy się na jakąś ofertę ważne jest także dokładne sprawdzenie dewelopera. Chociaż prawo coraz bardziej chroni interesów kupujących, to jednak warto się odpowiednio zabezpieczyć. Dlatego też dobrze jest zweryfikować Krajowy Rejestr Sądowy, czyli KRS. O czym można dowiedzieć się z tego rejestru. Przede wszystkim można w nim sprawdzić zarówno dane podmiotu, jak i oznaczenie formy prawnej. Jednak to nie jedyne ważne informacje zawarte w KRS. Inne cenne wiadomości, które można wyczytać z rejestru to chociażby informacje o zaległościach podatkowych i celnych, umorzonych postępowaniach egzekucyjnych. Ponadto w KRS zapisane są także ewentualne likwidacje, ogłoszenia upadłości oraz przekształcenia przedsiębiorcy.

Pomocne w ocenie wiarygodności dewelopera może być także sprawdzenie go w Urzędzie Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK). Z tego miejsca można dowiedzieć się czy na inwestora były nakładane jakieś kary, np. za to, że nie wywiązywał się z zapisów umowy deweloperskiej. Kolejną ważną informacja, która podnosi wiarygodność inwestora jest przynależność do organizacji branżowych, jak chociażby Polski Związek Firm Deweloperskich (PZFD).

Oczywiście warto jest także prześledzić historię inwestycji dewelopera. Im ich więcej na jego koncie, tym lepiej. W razie wątpliwości można także spróbować skontaktować się z osobami, które już zakupiły nieruchomość od danego inwestora.

kontakt_bg

Postaw na gwarancję

Decyzja o kupnie inwestycji od danego dewelopera nie powinna być podejmowana pochopnie i w pośpiechu. Zanim zdecydujemy się na daną nieruchomość, warto przeanalizować opinie o danym podwykonawcy i dowiedzieć się, na jakie aspekty powinniśmy zwrócić szczególną uwagę dokonując wyboru.

Kontakt