Nowe mieszkania Szczytno

Typ nieruchomości
Lokalizacja
Ilość pokoi
Powierzchnia (m2)
Osiedle Panorama

od 5 890 za m²

Osiedle Panorama

Termin oddania:

2 kw. 2019

Liczba mieszkań:

54

Liczba pokoi:

2 - 4

Powierzchnia:

38.18 - 71.56 m²

Apartamenty Sonata

od 4 247 za m²

Apartamenty Sonata

Termin oddania:

4 kwartał 2022 roku

Liczba mieszkań:

36

Liczba pokoi:

1 - 4

Powierzchnia:

27.55 - 81.68 m²

Nowe mieszkania w Szczytnie – Rynek pierwotny

Szczytno słynie ze swojego niepowtarzalnego uroku. Miasto jest nazywane bramą na Mazury, ale otwiera drogę nie tylko na Mazury, lecz również na historyczną Warmię. Nic więc dziwnego, że szansę na dobry zarobek upatrzyły sobie tu firmy deweloperskie. W ostatnich latach w Szczytnie rozwija się intensywnie rynek pierwotny. W ofercie firm deweloperskich znaleźć można nowe mieszkania w dobrej cenie. Z zakupu korzystają zazwyczaj osoby związane z miastem i okolicą, choć coraz częściej nowych mieszkań szukają również przyjezdni.

Inwestycje deweloperskie w Szczytnie – mieszkania deweloperskie dla rodzin i singli

Mieszkania deweloperskie w Szczytnie to atrakcyjna oferta zarówno dla rodzin z dziećmi, jak i dla osób samotnych. W ofercie firm deweloperskich znaleźć można bowiem mieszkania o małym metrażu tzw. kawalerki, jaki i mieszkania znacznie większe, przeznaczone dla rodzin z dziećmi.

Optymalne mieszkanie dla rodziny z dziećmi (2 plus 2) to około 100 – 120 metrów powierzchni użytkowej. Nowe inwestycje w Szczytnie oferują takie powierzchnie – funkcjonalne, przestronne mieszkania w zabudowie szeregowej z postępem do własnego podwórka. Należy jednak pamiętać, że wygodne mieszkanie dla rodziny to nie tylko metraż, ale również właściwe rozmieszczenie pomieszczeń. Nowe mieszkanie powinno dzielić się na strefy dzienną, gospodarczą i nocną.

Wybierając nowe inwestycje, warto zwrócić więc uwagę, by w budynku znajdowała się wygodna i funkcjonalna kuchnia, najlepiej połączona z pokojem dziennym (salonem), sypialnia i osobne pokoje dla dzieci, dwie łazienki lub łazienka i osobne WC oraz pomieszczenie gospodarcze typu spiżarnia, pralnia, garaż.

Mieszkania od dewelopera w Szczytnie – na co zwrócić uwagę?

Oprócz powierzchni i funkcjonalnego rozmieszczenia pomieszczeń, szukając mieszkania od dewelopera, warto zwrócić uwagę na:

  • cenę mieszkania – cena mieszkania w Szczytnie na rynku pierwotnym nie powinna przekraczać ceny mieszkań na rynku wtórnym. Niemniej jednak może ona wzrosnąć, jeśli deweloper oferuje mieszkania w stanie pod klucz z przypisanym parkingiem, na chronionym osiedlu, zamkniętym dla osób z zewnątrz
  • sposób wykończenia mieszkania – w ofercie deweloperów znaleźć można mieszkania do własnego wykończenia i wyposażenia – ich cena będzie niższa od ceny mieszkań pod klucz, które pozwalają jednak wejść do mieszkania wraz z dopełnieniem wszelkich formalności (wystarczy wnieść meble, bo mieszkanie zostało już wyposażone w podłogi, ściany, sanitariaty oraz sprzęt AGD)
  • piętro – najwyżej cenione są mieszkania na parterze i pierwszym piętrze. Mieszkania na wyższych kondygnacjach budynku nie rozchodzą się tak szybko, zwłaszcza jeśli w budynku nie będzie windy
  • dostęp do tarasu i balkonu – rodziny z dziećmi i zwierzętami powinny szukać mieszkania od dewelopera z dostępem do własnego tarasu
  • bezpieczna okolica – jednym z głównych aspektów przekładających się na komfort mieszkania w wybranym miejscu jest poczucie bezpieczeństwa, dlatego warto zwrócić uwagę na liczbę przestępstw i wykroczeń popełnianych w danym rejonie, bliskość do tras szybkiego ruchu oraz relacje sąsiedzkie (awantury, wykłócanie się)
  • zakłady w okolicy – duże zakłady produkcyjne, fermy drobiu, a nawet zakłady mechaniczne emitują hałas, często brzydki zapach oraz wzmożony ruch samochodów – takich miejsc warto więc unikać
  • dostęp do szkół i przedszkoli – rodziny z dziećmi powinny zwrócić uwagę na czas, jaki będą musiały poświęcić na dowóz dzieci do szkół i przedszkoli. Warto szukać mieszkania na sprzedaż w takiej okolicy, by dziecko mogło z czasem samodzielnie dojść lub dojechać do szkoły.

Nowe mieszkania w Szczytnie – jak wybrać dewelopera?

Miasto jest stosunkowo niewielkie, dlatego nabywca nie powinien mieć problemów, by poznać rynek pierwotny w Szczytnie. Najlepiej, jeśli inwestycje deweloperskie można poznać od środka. Dlatego bardzo istotnym krokiem w wyborze dewelopera i samego mieszkania jest odwiedzenie powstałych inwestycji i ich ocena na żywo.

Natomiast samo sprawdzenie wiarygodności i rzetelności dewelopera, należy rozpocząć od odszukania informacji na temat firmy dostępnych w Internecie. Warto pamiętać, by przeszukać fora i poczytać uwagi lub pozytywne komentarze osób, które w przeszłości korzystały z oferty wybranej firmy.

Jeśli stan rzeczywisty nieruchomości jest zadowalający, a informacje w Internecie korzystne, można przystąpić do czynności formalnych. Przede wszystkim należy poprosić dewelopera o przedstawienie prospektu informacyjnego dotyczącego mieszkania na sprzedaż w Szczytnie.

Prospekt informacyjny powinien zawierać informacje na temat samego dewelopera, jak i prowadzonej inwestycji. Informacje z prospektu powinny pozwolić zweryfikować wypłacalność oraz sytuację finansową przedsiębiorstwa, sposób finansowania inwestycji, uzyskane pozwolenia oraz zakres prowadzonych prac.

Natomiast w stosunku do samego mieszkania od dewelopera z prospektu nabywca powinien uzyskać wiedzę o jego cenie (za jeden metr kwadratowy), usytuowania lokalu w budynku (kondygnacja), powierzchni i układzie pomieszczeń oraz standardzie wykończenia prac.

kontakt_bg

Postaw na gwarancję

Decyzja o kupnie inwestycji od danego dewelopera nie powinna być podejmowana pochopnie i w pośpiechu. Zanim zdecydujemy się na daną nieruchomość, warto przeanalizować opinie o danym podwykonawcy i dowiedzieć się, na jakie aspekty powinniśmy zwrócić szczególną uwagę dokonując wyboru.

Kontakt