Nowe mieszkania Zgorzelec

Typ nieruchomości
Lokalizacja
Ilość pokoi
Powierzchnia (m2)
Osiedle Folwark

od 6 087 za m²

Osiedle Folwark

Termin oddania:

4 kw. 2021

Liczba mieszkań:

107

Liczba pokoi:

1 - 4

Powierzchnia:

23.20 - 102.34 m²

Trawers Park

od 4 300 za m²

Trawers Park

Termin oddania:

2 kw. 2021

Liczba mieszkań:

28

Liczba pokoi:

1 - 3

Powierzchnia:

28.27 - 76.77 m²

Nowe mieszkania w Zgorzelcu – Rynek pierwotny

W ostatnich latach zapotrzebowanie na mieszkania na sprzedaż wzrosło kilkukrotnie. Usamodzielniło się bowiem młode pokolenie z tzw. roczników wyżu demograficznego, które chce realizować swe plany o posiadaniu własnego M. Powyższe przełożyło się na dynamiczny rozwój branży deweloperskiej, która z roku na rok wychodzi z propozycją coraz to śmielszych rozwiązań. Nowe mieszkania obecnie to obiekty na miarę XXI wieku, dorównujące w swym standardzie zachodnim apartamentom.

Największe inwestycje deweloperskie spotykamy w dużych miastach. Jednakże szansę na nowe mieszkania mają również mniejsze aglomeracje, w tym ciągle rozwijający się Zgorzelec. Nowe mieszkania w Zgorzelcu powstają zarówno w starej części miasta, jak i na jego obrzeżach.

Nowe mieszkania w Zgorzelcu, a obowiązujące trendy

Nowoczesne budownictwo przyszło do nas, staliśmy się bowiem zarówno wymagającymi, jaki i dobrymi klientami. Coraz wyższe dochody oraz możliwość zaciągania tanich kredytów hipotecznych pozwala przebierać w ofertach, a mieszkania deweloperskie stają się bardziej atrakcyjne niż mieszkania w starym budownictwie – w branży budowlanej obowiązują bowiem zachodnie standardy i trendy.

Wymagający kupujący zwraca uwagę na:

  • powierzchnię mieszkania – pary z dziećmi szukają przestronnych mieszkań, najlepiej w budownictwie szeregowym, natomiast osoby samotne i pary bez dzieci stawiają na mniejsze, lecz bardziej funkcjonalne mieszkania typu salon z aneksem kuchennym plus łazienka. Nowe mieszkania w Zgorzelcu spełniają oczekiwania zarówno rodzin, jak i singli;
  • wyposażenie mieszkania – nowe mieszkania często są w 100% wyposażone, a kupujący może zaraz po podpisaniu umowy wprowadzić się do zakupionego lokum;
  • lokalizację obiektu – szukając mieszkania, coraz częściej zwracamy uwagę nie tylko na dostęp do trasy szybkiego ruchu, czy środków komunikacji miejskiej, lecz również na takie udogodnienia jak zamknięte strefy sportowe;
  • bezpieczeństwo – część kupujących chce mieszkać na zamkniętych osiedlach, do których mają dostępu osoby z zewnątrz.

Nowe inwestycje w Zgorzelcu pozwalają przebierać w ofertach. Każdy zainteresowany może znaleźć dla siebie mieszkanie w stanie deweloperskim lub w stanie pod klucz. Nowe inwestycje posiadają często dostęp do parkingów, ogrodów, a ich cena jest porównywalna do mieszkań na rynku wtórnym.

Mieszkania w Zgorzelcu – na co zwrócić uwagę kupując mieszkanie od dewelopera?

Pomimo, że chętnych na zakup mieszkań nowych jest coraz więcej, to część osób nadal wybiera mieszkania z tzw. drugiej ręki. Osoby te często kierują się zasłyszaną opinią na temat nieuczciwych deweloperów. Choć oczywiście zdarzały się sytuacje nieuczciwych transakcji, to z perspektywy czasu można śmiało powiedzieć, że przezorny kupujący jest w stanie zabezpieczyć swoje prawa, jeśli tylko wykaże się odpowiednim zaangażowaniem już na etapie wyboru dewelopera.

Przed podjęciem decyzji co do wyboru danego mieszkania, warto poznać rynek pierwotny w Zgorzelcu. Pierwszym krokiem może być prześledzenie ofert mieszkań na sprzedaż, odszukanie firm deweloperskich i opinii na ich temat funkcjonujących w Internecie. Kolejnym – odwiedzenie wybranych osiedli i porozmawianie z właścicielami mieszkań na temat satysfakcji z wyboru dewelopera i mieszkania. Należy pamiętać, że najbardziej wiarygodnym źródłem informacji będą sami użytkownicy/właściciele mieszkania.

Mieszkania deweloperskie w Zgorzelcu – jak zabezpieczyć swoje prawa?

Obawa przed zakupem mieszkania od dewelopera jest co do zasady uzasadniona, jednakże sprawdzenie wiarygodności dewelopera może dać gwarancję udanej transakcji.

Szukając mieszkania na sprzedaż w Zgorzelcu, warto poznać historię działalności inwestora. Następnie, warto przeprowadzić rzetelną rozmowę z inwestorem, tak aby uzyskać informacje na temat:

  • całkowitych kosztów związanych z zakupem wybranego mieszkania – czasem dochodzi do sytuacji, kiedy kupujący zobowiązany jest dołożyć dodatkową sumę do ustalonej ceny. Zawarcie w umowie przedwstępnej klauzuli o cenie stałej może ochronić kupującego przed obowiązkiem ponoszenia dodatkowych wydatków;
  • ostatecznego terminu odbioru budynku i mieszkań – niestety dość często dochodzi do sytuacji, kiedy nowe mieszkania przekazywane są właścicielom z opóźnieniem. Problem staje się większy, kiedy nabywcy nie mają gdzie mieszkać lub już spłacają raty kredytu za mieszkanie, do którego nie mogą wejść. Dobrym zabezpieczeniem może być klauzula o karze umownej od dewelopera w sytuacji uchybienia ustalonym terminom;
  • stanu oddanych mieszkań – rynek pierwotny oferuje najczęściej mieszkania w stanie deweloperskim do własnego wykończenia oraz tzw. mieszkania pod klucz do zamieszkania. Często jednak dochodzi do sytuacji, kiedy stan wykończenia nie spełnia oczekiwań kupującego z uwagi na wady w wykonaniu instalacji lub użycie tańszych i słabszych jakościowo materiałów. W tym przypadku kupującego powinna chronić zarówno gwarancja, jak i rękojmia.

Mieszkania od dewelopera w Zgorzelcu charakteryzuje najwyższa jakość wykonania i dobra cena (przybliżona do ceny mieszkań na rynku wtórnym), dlatego każdy zainteresowany zakupem nowego mieszkania powinien znaleźć odpowiednią dla siebie ofertę.

kontakt_bg

Postaw na gwarancję

Decyzja o kupnie inwestycji od danego dewelopera nie powinna być podejmowana pochopnie i w pośpiechu. Zanim zdecydujemy się na daną nieruchomość, warto przeanalizować opinie o danym podwykonawcy i dowiedzieć się, na jakie aspekty powinniśmy zwrócić szczególną uwagę dokonując wyboru.

Kontakt