Nowe mieszkania Brzeg

Typ nieruchomości
Lokalizacja
Ilość pokoi
Powierzchnia (m2)
Browary Brzeskie

od 6 550 za m²

Browary Brzeskie

Termin oddania:

II kwartał 2023

Liczba mieszkań:

48 (I etap)

Liczba pokoi:

2 - 3

Powierzchnia:

42.36 - 80.41 m²

Przy Parku 2

od 7 173 za m²

Przy Parku 2

Termin oddania:

IV kwartał 2023

Liczba mieszkań:

47

Liczba pokoi:

2 - 3

Powierzchnia:

34.41 - 91.07 m²

Apartamenty Nad Odrą

od 6 500 za m²

Apartamenty Nad Odrą

Termin oddania:

4 kw. 2022

Liczba mieszkań:

120

Liczba pokoi:

1 - 3

Powierzchnia:

32.93 - 58.31 m²

Rynek pierwotny w Brzegu stale się powiększa. Wybór nowych mieszkań jest na tyle duży, że każdy znajdzie odpowiednią nieruchomość. Firmy deweloperskie cały czas poszerzają swoje oferty i robią wszystko, aby nowe inwestycje w Brzegu były atrakcyjne. Mieszkania na sprzedaż budowane są w różnych typach budowli. Powstają wielkie osiedla z wysokimi blokami oraz mniejsze, kameralne nieruchomości. Z pewnością każdy znajdzie wymarzone nowe mieszkanie w Brzegu. Podkreślić tutaj należy, że decydując się na rynek pierwotny na wczesnym etapie realizacji inwestycji, można liczyć na nieco mniejszą cenę mieszkania oraz na to, że wybór lokali będzie wtedy zdecydowanie większy. Łatwiej będzie dokonać wyboru najlepszego mieszkania w Brzegu, gdyż można swobodnie przeglądać i porównywać wszystkie dostępne oferty. Chcesz wiedzieć, na co zwrócić uwagę decydując się na zakup mieszkania i jak sprawdzić, czy firma deweloperska jest uczciwa? Zapoznaj się z dalszą częścią tego artykułu.

Zakup mieszkania w Brzegu – kredyt hipoteczny

Inwestycje deweloperskie zazwyczaj wiążą się z wysokimi cenami ich zakupu. Dla większości przyszłych kupców może to oznaczać zaciągnięcie kredytu hipotecznego w banku. Zanim się do tego przystąpi, warto wcześniej sprawdzić swoją zdolność kredytową. Można to zrobić w bardzo łatwy i szybki sposób za pomocą dostępnych w internecie kalkulatorów. Dzięki nim pozna się wartość, którą będzie się w stanie przeznaczyć na zakup nieruchomości. Ponadto znając swój budżet, można od razu odrzucić nowe mieszkania, które nie mieszczą się w jego zakresie. Dodatkowo pozwoli to na skupienie się na właściwych ofertach i ułatwienie podjęcia przemyślanej decyzji o zakupie mieszkania od dewelopera w Brzegu.

Nowe mieszkanie w Brzegu a znajomość własnych potrzeb

Mieszkania deweloperskie są zakupem na wiele lat. Dlatego ich wybór powinien być bardzo dokładnie przemyślany. Niestety bardzo często zakup ten dokonywany jest pod kątem jednego kryterium, jakim jest jego cena. Nie zawsze okazuje się to trafionym pomysłem. Z tego względu, że skupiając się jedynie na wartości nieruchomości, zapomina się o sprawdzeniu, czy spełnia on wszystkie oczekiwania. Pomija się na przykład kwestię lokalizacji. Mieszkania od dewelopera w Brzegu często budowane są w miejscach, które nie są jeszcze dostatecznie skomunikowane z resztą miasta. Mało tego, zdarza się też, że ich okolice wcale nie są takie atrakcyjnie, jak zapewniała firma deweloperska. Dlatego polecane jest sprawdzenie, czy na pewno położenie danego mieszkania od dewelopera będzie korzystne. Równie ważną sprawą jest przeanalizowanie czy rozkład mieszkania i wszelkie jego udogodnienia są odpowiednie? Po jakimś czasie może się okazać, że jednak salon połączony z kuchnią nie był dobrym pomysłem, a miejsce parkingowe w ogóle nie jest potrzebne. Dlatego tak ważne jest określenie swoich wszystkich potrzeb. Trzeba pamiętać, że nowe mieszkanie w Brzegu, będzie miejscem, w którym będzie się spędzać bardzo dużo czasu przez najbliższe kilka lub kilkanaście lat, więc ważne jest, aby czuć się w nim swobodnie i komfortowo.

Inwestycje deweloperskie w Brzegu – wybór uczciwej firmy deweloperskiej

Przeglądając mieszkania deweloperskie w Brzegu można zauważyć, że ich oferta stale się powiększa. Jak zatem dokonać właściwego wyboru pod kątem dewelopera? Nie jest to łatwe zadanie, ale dzięki kilku wskazówkom zdecydowanie łatwiej będzie podjąć właściwą decyzję. Pierwszym krokiem jest sprawdzenie danych firmy deweloperskiej. Można to zrobić poprzez stronę internetową. Znajdują się tam najważniejsze informacje o szukanym przedsiębiorstwie, takie jak dokładna nazwa, adres, numer NIP i inne. Ważne jest, aby koniecznie zapoznać się z prospektem informacyjnym wybranej inwestycji. Jest to wiarygodne źródło wiedzy o danym projekcie. Prospekt składa się z dwóch części: ogólnej i indywidualnej. W części ogólnej wymienione są między innymi wszystkie dane firmy deweloperskiej, jej sytuacja finansowa, wykaz zrealizowanych już inwestycji, pozwolenie na budowę, a także stan infrastrukturalny – opis inwestycji zaplanowanych w promieniu 1 kilometra od budowanego osiedla. Natomiast w części indywidualnej znajduje się charakterystyka rozkładu pomieszczeń, opis i ceny lokali, liczba kondygnacji, jak również standardy wykończenia. Jeśli chodzi o dokumenty, to równie ważne jest sprawdzenie księgi wieczystej, z której można się dowiedzieć czy dany deweloper jest faktycznym właścicielem gruntu, na którym buduje nowe mieszkania w Brzegu. Dodatkowo nie można tutaj pominąć kwestii związanej z zapoznaniem się ze wzorem umowy deweloperskiej. Często zawarte są tam niezrozumiałe zapisy. Dlatego jej wcześniejsze przeczytanie może zapobiec późniejszych nieporozumień wynikających z niejednoznacznych zapisów. Można także udać się na wcześniejsze nowe inwestycje dewelopera i zapoznać się opinią ludzi, którzy już tam mieszkają. Będzie to z pewnością bardzo pomocne przy podejmowaniu decyzji o nowym mieszkaniu w Brzegu.

kontakt_bg

Postaw na gwarancję

Decyzja o kupnie inwestycji od danego dewelopera nie powinna być podejmowana pochopnie i w pośpiechu. Zanim zdecydujemy się na daną nieruchomość, warto przeanalizować opinie o danym podwykonawcy i dowiedzieć się, na jakie aspekty powinniśmy zwrócić szczególną uwagę dokonując wyboru.

Kontakt