Nowe mieszkania Pruszcz Gdański

Typ nieruchomości
Lokalizacja
Ilość pokoi
Powierzchnia (m2)
Fasada

Fasada

Pruszcz Gdański, Dobrowolskiego
Termin oddania:

Gotowe

Liczba mieszkań:

12

Liczba pokoi:

3 - 5

Powierzchnia:

50.46 - 84.75 m²

Pruszcz Park

od 7 128 za m²

Pruszcz Park

Pruszcz Gdański, ul. Cicha
Termin oddania:

II Kwartał 2024

Liczba mieszkań:

650

Liczba pokoi:

1 - 4

Powierzchnia:

29.81 - 90.99 m²

Nowe Kowale Plus

od 7 150 za m²

Nowe Kowale Plus

Pruszcz Gdański, Kowale, ul. Glazurowa
Termin oddania:

III Kwartał 2024

Liczba mieszkań:

420

Liczba pokoi:

2 - 3

Powierzchnia:

40.42 - 64.19 m²

Młody Straszyn

od 7 400 za m²

Młody Straszyn

Pruszcz Gdański, Straszyn, ul. Starogardzka 103-117
Termin oddania:

IV Kwartał 2023

Liczba mieszkań:

714

Liczba pokoi:

1 - 5

Powierzchnia:

27.2 - 79.34 m²

Andromeda

od 7 900 za m²

Andromeda

Pruszcz Gdański, Rotmanka, ul. Raciborskiego
Termin oddania:

Gotowe

Liczba mieszkań:

259

Liczba pokoi:

1 - 4

Powierzchnia:

24.19 - 82.26 m²

OFERTY ARCHIWALNE

Brawo
Oferta archiwalna

Brawo

Pruszcz Gdański, ul. Pawła Edmunda Strzeleckiego
Termin oddania:

Gotowe

Liczba mieszkań:

218

Liczba pokoi:

1 - 4

Powierzchnia:

37.8 - 125.73 m² m²

Miłosza 6 8

od 5 988 za m²

Oferta archiwalna

Miłosza 6 8

Pruszcz Gdański, ul. Miłosza
Termin oddania:

Gotowe

Liczba mieszkań:

47

Liczba pokoi:

2 - 4

Powierzchnia:

42 - 79 m² m²

Debiut IV
Oferta archiwalna

Debiut IV

Pruszcz Gdański, ul. Dybowskiego
Termin oddania:

Gotowe

Liczba mieszkań:

349

Liczba pokoi:

1 - 4

Powierzchnia:

28 - 111 m² m²

Sikorskiego 36 – Etap II
Oferta archiwalna

Sikorskiego 36 – Etap II

Pruszcz Gdański, ul. Sikorskiego
Termin oddania:

Gotowe

Liczba mieszkań:

75

Liczba pokoi:

1 - 4

Powierzchnia:

28.47 - 70.79 m² m²

Nowe mieszkania w Pruszczu Gdańskim – Rynek pierwotny

Rynek pierwotny w Pruszczu Gdańskim pozwala swobodnie i bezpiecznie kupić wymarzone mieszkanie. Dlatego, jeśli planujesz zakup własnego M, poznaj mieszkania deweloperskie w Pruszczu Gdańskim i ciesz się udaną transakcją.

Inwestycje deweloperskie, a obowiązujące zasady

Rynek pierwotny został uregulowany w tzw. ustawie deweloperskiej. To właśnie przepisy niniejszego aktu prawnego pozwalają nabywcy mieszkania od dewelopera sprawnie wybrać najlepszą inwestycję z zachowaniem poczucia bezpieczeństwa o wpłacone pieniądze oraz termin, w którym nastąpić ma przeniesienie prawa własności (zawarcie aktu notarialnego kupna-sprzedaży wybranego mieszkania).

Aby dokładnie poznać warunki prowadzonej inwestycji, należy pytać dewelopera o prospekt informacyjny. Z dokumentu tego nabywca mieszkania od dewelopera powinien powziąć informacje pozwalające mu potwierdzić wiarygodność i rzetelność wybranej firmy deweloperskiej.

Jeśli deweloper okaże się wypłacalny (nie są prowadzone wobec niego postępowania egzekucyjne), uczciwy (korzystne opinie na temat wykonanych poprzednio inwestycji) oraz uprawniony do rozpoczęcia nowej budowy (posiada niezbędne decyzje i pozwolenia) można przystąpić do wyboru mieszkania na sprzedaż w Pruszczu Gdańskim.

Mieszkania deweloperskie w Pruszczu Gdańskim – negocjowanie ceny?

Nowe mieszkanie w Pruszczu Gdańskim może okazać się znacznie tańsze w zakupie od mieszkania na rynku wtórnym. Nabywca nowego mieszkania może bowiem nie tylko negocjować cenę z deweloperem, jak i poczekać na ofertę promocyjną. Warto wspomnieć, że deweloperzy często zawyżają ceny, próbując je dobić do cen obowiązujących na rynku wtórnym, przez co możliwym jest uzyskanie znacznego upustu.

Ceny promocyjne mogą rozpocząć się już w kilka miesięcy od rozpoczęcia sprzedaży mieszkań. Jeśli deweloper będzie zbliżać się do zakończenia budowy, a pozostanie mu część niesprzedanych mieszkań, istnieje szansa, że ich cena spadnie o kilka, a nawet kilkanaście procent w stosunku do ceny na tzw. przedsprzedaży.

Nowe mieszkania w Pruszczu Gdańskim, a podatek VAT

Deweloperzy z mocy ustawy podlegają pod podatek VAT, przez co nabywca mieszkania od dewelopera w Pruszczu Gdańskim musi liczyć się z obowiązkiem pokrycie podatku wynoszącego aż 8%. Niemniej jednak podatek wliczony jest w podawaną w ofercie cenę (cena brutto), która i tak bywa znacznie korzystniejsza od cen mieszkań z tzw. drugiej ręki.

Dodatkowo wspomnieć należy, że kupując nowe mieszkanie objęte podatkiem VAT, nabywca zwolniony jest z obowiązku ponoszenia opłaty podatkowej od czynności cywilnoprawnych, która obecnie wynosi 2% od wartości mieszkania. Kwota ta zostaje w kieszeni kupującego.

Mieszkania deweloperskie, a wysokość taksy notarialnej

Umowa deweloperska przenosząca własność mieszkania na sprzedaż dla swej ważności powinna zostać zawarta w formie aktu notarialnego. Za czynność sporządzenia umowy oraz jej odpisów notariusz pobiera opłaty zgodnie z regulacjami Rozporządzenia Ministra Sprawiedliwości z dnia 28 czerwca 2004 roku w sprawie maksymalnych stawek taksy notarialnej.

Wysokość opłaty notarialnej zależna jest od wartości mieszkania w Pruszczu Gdańskim – im wyższa wartość nieruchomości, tym wyższe opłaty.

Przy wartości mieszkania w przedziale od 60 000 zł do 1 000 0000 taksa notarialna wyniesie 1 010 zł plus 0,4% od nadwyżki powyżej 60 000 zł.

Do uzyskanej z wyliczenia kwoty należy doliczyć 22% podatek VAT – stawki notarialne za czynności notariusza stanowią stawki netto. Zazwyczaj wysokość taksy notarialnej to kilka tysięcy złotych.

Jednakże ustawa deweloperska stanowi, że nabywca mieszkania od dewelopera ponosi jedynie połowę należnych opłat. Inaczej niż przy transakcjach na rynku wtórnym opłaty są dzielone pomiędzy dewelopera na kupującego.

Warto również wspomnieć, że wysokość stawki notarialnej może być negocjowana z notariuszem. Często deweloperzy korzystają z usług “zaprzyjaźnionego” notariusza, który stosuje obniżone stawki.

Nowe inwestycje w Pruszczu Gdańskim, a opłaty związane z przeniesieniem prawa własności

Umowa przenosząca własność stanowi podstawę wpisu do księgi wieczystej – nabywca zostaje wpisany do księgi wieczystej, jako właściciel wybranego mieszkania. Czynności wieczystoksięgowe podlegają jednak opłatom zgodnie z ustawą o kosztach sądowych w sprawach cywilnych. Opłatę kieruje się do Sądu Rejonowego właściwego na miejsce położenia nieruchomości.

Nabywca mieszkania od dewelopera najczęściej zobowiązany jest ponieść następujące opłaty:

  • 100 zł tytułem opłaty za założenie księgi wieczystej (nowe mieszkania nie posiadają przypisanych im ksiąg wieczystych, dlatego po odbiorze budynku i przeniesieniu prawa własności należy złożyć wniosek o założenie księgi – wniosek do sądu kieruje notariusz przygotowujący akt własności)
  • 200 zł tytułem opłaty sądowej za wpis w księdze wieczystej prawa własności
  • 200 zł tytułem opłaty sądowej za wpis w księdze wieczystej hipoteki, jeśli zakup mieszkania następuje na kredyt hipoteczny.

Kupując nowe mieszkanie na kredyt, nabywca zobowiązany jest ponieść opłatę w wysokości 19 zł, tytułem podatku od czynności cywilnoprawnych za ustanowienie hipoteki.

kontakt_bg

Postaw na gwarancję

Decyzja o kupnie inwestycji od danego dewelopera nie powinna być podejmowana pochopnie i w pośpiechu. Zanim zdecydujemy się na daną nieruchomość, warto przeanalizować opinie o danym podwykonawcy i dowiedzieć się, na jakie aspekty powinniśmy zwrócić szczególną uwagę dokonując wyboru.

Kontakt