Nowe mieszkania Puławy

Typ nieruchomości
Lokalizacja
Ilość pokoi
Powierzchnia (m2)
Apartamenty Wśród Pisarzy II

od 7 000 za m²

Apartamenty Wśród Pisarzy II

Puławy, Aleja Partyzantów
Termin oddania:

Gotowe

Powierzchnia:

34 - 88 m²

Liczba pokoi:

1 - 3

Zobacz inwestycję
Czartoryskich House

od 6 250 za m²

Czartoryskich House

Puławy, Czartoryskich
Termin oddania:

Gotowe

Powierzchnia:

38 - 78 m²

Liczba pokoi:

1 - 4

Zobacz inwestycję
Słoneczne Piaski

od 7 500 za m²

Słoneczne Piaski

Puławy, Sosnowa
Termin oddania:

IV Kwartał 2023

Powierzchnia:

36 - 106 m²

Liczba pokoi:

2 - 4

Zobacz inwestycję
Sosnowa Residence

od 6 400 za m²

Sosnowa Residence

Puławy, Skowieszyńska
Termin oddania:

Gotowe

Powierzchnia:

32 - 108 m²

Liczba pokoi:

1 - 5

Zobacz inwestycję
Niwa Park

od 7 450 za m²

Niwa Park

Puławy, Spacerowa
Termin oddania:

II Kwartał 2024

Powierzchnia:

37 - 94 m²

Liczba pokoi:

1 - 4

Zobacz inwestycję
Złote Tarasy Apartamenty Puławy

od 4 500 za m²

Złote Tarasy Apartamenty Puławy

Puławy, Ogrodowa
Termin oddania:

Gotowe

Powierzchnia:

76 - 115 m²

Liczba pokoi:

2 - 2

Zobacz inwestycję

Nowe mieszkania w Puławach – Rynek pierwotny

Puławy to niewielkie miasteczko położone w województwie lubelskim. Jego urok i spokój przyciągają coraz więcej młodych osób, które na poważnie myślą o zamieszkaniu w Puławach na stałe.

Szansą na własne mieszkanie jest rynek pierwotny w Puławach, który z roku na rok rozwija się coraz prężniej. Natomiast potężny zakład “Azoty” może być gwarancją zatrudnienia.

Sprawdź, jak wybrać mieszkanie w Puławach i na co zwrócić uwagę szukając firmy deweloperskiej.

Mieszkania deweloperskie w Puławach – najlepsze miejsce dla rodziny

Puławy nie są drogim miastem, dlatego zainteresowany zakupem mieszkania powinien w dobrej cenie nabyć nowe mieszkanie. Nowe inwestycje w Puławach pozwalają wybrać mieszkanie dostosowane do potrzeb i wymagań. W ofercie firm deweloperskich znaleźć można mniejsze mieszkania dla singli, par bez dzieci i seniorów oraz większe mieszkania i domy jednorodzinne przeznaczone dla rodzin. Ich położenie jest atrakcyjne bez względu na dzielnicę miasta. Nawet mieszkania na obrzeżach miasta cieszą się stałym powodzeniem. Powyższe może wynikać z faktu, że Puławy w ostatnim czasie zyskały wiele nowych połączeń komunikacyjnych, łącznie z nowoczesną obwodnicą miasta, prowadzącą do trasy szybkiego ruchu na Lublin.

Wybierając mieszkania od dewelopera w Puławach, nabywca nie musi więc zrezygnować z zatrudnienia w innym mieście, np. Lublinie. Nowa droga pozwala w zaledwie pół godziny przebyć trasę Puławy-Lublin. W kilkanaście minut można dojechać do uroczego Kazimierza Dolnego, Nałęczowa i Janowca.

Nowe mieszkanie w Puławach to również szansa na spokój rodzinny. Miasto jest bezpieczne i ciche. W Puławach prowadzone są szkoły podstawowe oraz renomowane licea. Dodatkowo miasto słynie z atrakcji turystycznych (muzeum Czartoryskich, brama Rzymska, pałac Marynki), a największą pociechą jest jego położenia na prawym brzegu Wisły.

Mieszkania na sprzedaż w Puławach – na co zwrócić uwagę?

Wybierając inwestycje deweloperskie, warto pamiętać o swoich potrzebach i możliwościach, a co za tym idzie mierzyć siły na zamiary. Osoba zamożna może przebierać w ofertach i w konsekwencji wybrać mieszkanie, które najbardziej przypadnie jej do gustu. Osoby na tzw. dorobku, czy kupujący nowe mieszkanie na kredyt, muszą liczyć się z obowiązkiem ponoszenia stałych kosztów przez wiele kolejnych lat. Dlatego, przy wyborze mieszkania na sprzedaż, warto zwrócić uwagę na cenę (czy stać nas na takie mieszkanie) oraz na powierzchnię (jakiej wielkość mieszkanie jest nam na pewno potrzebne).

Pocieszająca jest jednak okoliczność, że mieszkania deweloperskie są często znacznie tańsze od mieszkań na rynku wtórnym. Dodatkowo osoba, która nie musi spieszyć się z zakupem, może wyczekać prawdziwej oferty promocyjnej. Często bowiem deweloperzy schodzą z ceny, kiedy wraz ze zbliżaniem się do ukończenia budowy zostały im wolne, niesprzedane mieszkania.

Co więcej, wybierając nowe mieszkania, nabywcy mogą liczyć na dodatkową oszczędność w postaci ulgi podatkowej. Nowe inwestycje zwolnione są z podatku od czynności cywilnoprawnych, wynoszącego 2% od wartości nieruchomości – taka kwota może pozostać w portfelu nabywcy, jeśli zdecyduje się on na mieszkanie od dewelopera.

Nowe mieszkania w Puławach – jak sprawdzić dewelopera?

Rynek pierwotny w takim mieście jak Puławy można “prześwietlić” dość sprawnie. Inwestycje bowiem czynią tu te same firmy. Wiarygodność tych firm, warto jednak potwierdzić, sprawdzając ich działalność w innych miastach.

To, co może zrobić kupujący, by poznać firmę deweloperską to odwiedzenie jej strony internetowej, przejrzenie portfolio i odszukanie opinii w internecie. Kolejnym krokiem może być obejrzenie wykonanych inwestycji z bliska, czyli udanie się na place budowy lub na oddane już osiedla. Jeśli zebrane dane pozwalają stwierdzić, że deweloper jest uczciwy, można podjąć z nim kontakt.

Zakup mieszkania od dewelopera, a ochrona nabywcy

Nabywcę mieszkania od dewelopera chronią przepisy obowiązującej od 2012 roku ustawy o ochronie praw nabywcy lokalu mieszkalnego lub domu jednorodzinnego.

Zgodnie z regulacjami niniejszej ustawy kupując nowe mieszkanie, nabywca ma prawo żądać od dewelopera udzielenie wszelkich informacji dotyczących zarówno kondycji finansowej firmy, jak i podjętego przedsięwzięcia.

Na życzenie klienta, deweloper zobowiązany jest przedłożyć mu sprawozdanie finansowe z dwóch ostatnich lat, oświadczenie o wypłacalności oraz oświadczenie, że przeciwko firmie nie jest prowadzone postępowanie egzekucyjne.

Deweloper zobowiązany jest również udzielić kupującemu informacji na temat danej inwestycji, przede wszystkim przekładając nabywcy tzw. prospekt. W dokumencie tym znaleźć powinny się dane dotyczące działki, pozwolenie na budowę, termin odbioru oraz termin oddania mieszkań.

Wydaje się więc, że zakup mieszkania w Puławach na rynku pierwotnym powinien być bezpieczny. Jednakże, gdyby w trakcie przedsięwzięcia, zaistniały problemy, kupujący ma prawo odstąpić od umowy i zgodnie z zasadami zawartymi w tzw. ustawie deweloperskiej wycofać swój wkład z rachunku powierniczego.

kontakt_bg

Postaw na gwarancję

Decyzja o kupnie inwestycji od danego dewelopera nie powinna być podejmowana pochopnie i w pośpiechu. Zanim zdecydujemy się na daną nieruchomość, warto przeanalizować opinie o danym podwykonawcy i dowiedzieć się, na jakie aspekty powinniśmy zwrócić szczególną uwagę dokonując wyboru.

Kontakt