Nowe mieszkania Łańcut

Typ nieruchomości
Lokalizacja
Ilość pokoi
Powierzchnia (m2)
Osiedle za Młynem

Osiedle za Młynem

Łańcut, ul. Józefa Piłsudskiego
Termin oddania:

IV Kwartał 2024

Powierzchnia:

35.3 - 94.93 m²

Liczba pokoi:

2 - 3

Zobacz inwestycję
Capital Towers Łańcut

Capital Towers Łańcut

Łańcut, Wyszyńskiego
Termin oddania:

Gotowe

Powierzchnia:

27.24 - 126.26 m²

Liczba pokoi:

1 - 5

Zobacz inwestycję
Osiedle Księże Górki

od 6 100 za m²

Osiedle Księże Górki

Łańcut, Wyszyńskiego
Termin oddania:

Gotowe

Powierzchnia:

26.62 - 121.49 m²

Liczba pokoi:

1 - 4

Zobacz inwestycję

OFERTY ARCHIWALNE

Osiedle Rutkiewicz
Oferta archiwalna

Osiedle Rutkiewicz

Łańcut, ul. Wandy Rutkiewicz
Termin oddania:

III Kwartał 2023

Liczba mieszkań:

24

Liczba pokoi:

3 - 3

Powierzchnia:

59.2 - 69.78 m² m²

Nowe mieszkania w Łańcucie – Rynek pierwotny

Łańcut to niewielkie miasteczko w województwie podkarpackim. Położone niedaleko stolicy województwa Rzeszowa coraz częściej staje się miejscem, do którego przeprowadzają się rzeszowianie. Sprawia to, że mieszkania w Łańcucie sprzedają się znakomicie.

Szukamy mieszkania na sprzedaż w Łańcucie

Decyzja o przeprowadzce do Łańcuta wiąże się z koniecznością kupna mieszkania lub domu. Wybór wcale nie jest prosty, bo wiąże się to z dużymi kosztami. Dlatego trzeba bardzo starannie przygotować się do zakupu. Najlepiej zacząć od decyzji czy kupujemy mieszkanie używane, czy też wybieramy rynek pierwotny.

Dlaczego jest to ważne? Po pierwsze mieszkania na rynku wtórnym są z reguły tańsze od tych na rynku pierwotnym. Z kolei kupując nowe mieszkanie jesteśmy jego pierwszymi właścicielami i możemy decydować o jego urządzeniu od samego początku. Poza tym koszty użytkowania nowego są zwykle dużo niższe niż używanego. Wiąże się to nie tylko z koniecznością remontów w mieszkaniu używanym (także dachu i innych części wspólnych), ale także z tym, że w nowym budownictwie są wykorzystywane nowoczesne materiały i technologie. Pozwalają one np. na uzyskanie doskonałych właściwości izolujących, dzięki czemu koszt ogrzewania znacznie spada.
Inwestycje deweloperskie zwykle mają też nowoczesne wyposażenie w windy oraz podziemne garaże, co dodatkowo poprawia komfort mieszkania.
Dzięki sporemu zainteresowaniu mieszkaniami, rynek pierwotny w Łańcucie rozwija się bardzo dobrze. Ciągle pojawiają się nowe inwestycje, co daje duże możliwości wyboru osobie, która zamierza kupić nowe mieszkanie w Łańcucie.

Zanim kupisz nowe mieszkanie sprawdź dewelopera

Jeśli decydujemy się na kupno mieszkania od dewelopera, musimy wcześniej go sprawdzić. Kupowanie bez sprawdzenia nie jest dobrym pomysłem, ponieważ potem można mieć sporo problemów, także finansowych.
Sprawdzanie rozpoczynamy od poszukania, jakie są inwestycje deweloperskie w Łańcucie. To pozwoli nam się rozeznać, ilu i jacy dewelopery są dostępni w Łańcucie. Następnie przyglądamy się starszym prospektom reklamowym i sprawdzamy, jak wyglądają zrealizowane obiekty. Koniecznie porozmawiajmy z mieszkańcami tych domów. Dowiedzmy się, czy było dużo usterek, czy mieszkania były oddawane w terminie, jak deweloper reagował na uwagi i problemy. Już na tym etapie można wyeliminować część ofert.

Kolejnym krokiem będzie sprawdzenie wiarygodności finansowej dewelopera. Nierzadko się słyszy, że osoby które kupiły mieszkania deweloperskie, mają problemy z zamieszkaniem w nich, bo deweloper jest niewypłacalny. Przejrzenie Krajowego Rejestru Sądowego, różnych giełd długów, wreszcie rozmowy z podwykonawcami o terminowości płatności da nam dobry pogląd na kwestie finansowe.
Szukając mieszkania od dewelopera w Łańcucie, zbadajmy miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego. Sprawdźmy, kto jest właścicielem działki, na której powstają owe inwestycje w Łańcucie. Plany zagospodarowania są zwykle dostępne w internecie, a właściciela można bez problemu znaleźć w Wydziale ksiąg wieczystych sądu rejonowego lub, jeśli znamy numer księgi wieczystej, w internecie. Te dwie proste czynności też mogą nas ochronić przed kłopotami.
Jeszcze tylko prośba o pokazanie pozwolenia na budowę i możemy kupować. Otóż nie – najpierw zażądajmy wzoru umowy i przeanalizujmy go z dobrym prawnikiem. Sami możemy nie wyłapać pewnych kruczków prawnych.

Deweloper to nie wszystko, gdy szukamy mieszkania na sprzedaż

Sprawdziliśmy już dewelopera, ale to jeszcze nie koniec przy szukaniu mieszkania na sprzedaż. Musimy wybrać najlepsze dla nas mieszkanie, ale także sprawdzić, jak wygląda samo osiedle oraz okolica.
Nowe mieszkania deweloperskie w Łańcucie są zwykle położone w pięknej okolicy. Jednak warto sprawdzić, jak wygląda osiedlowa i okoliczna infrastruktura. Zacznijmy od skomunikowania z miastem, czyli jak wyglądają ulice, kiedy ewentualnie planowana jest położenie utwardzonych nawierzchni. Ważne są też odległości od przystanków komunikacji publicznej. Przecież nowe mieszkania też mieć dobry dostęp do komunikacji.

Dla wielu rodzin, szczególnie z dziećmi, bardzo ważne jest to, gdzie znajdują się najbliższe przedszkola i szkoły. Oczywiście ważne są też place zabaw, choć tu trzeba przyznać, że coraz więcej projektantów uwzględnia takowe na projektowanych nowych osiedlach. Nieco mniejsze znaczenie w dobie powszechnego zmotoryzowania mają sklepy, jednak dobrze mieć w pobliżu choćby nieduży sklep osiedlowy, w którym można zaopatrzyć się w podstawowe produkty spożywcze.
Przeglądając nowe mieszkania w Łańcucie, pamiętajmy, że metraż to nie wszystko. Warto zwrócić uwagę na rozplanowanie pomieszczeń i wybrać takie, które nam najbardziej pasuje. Zwykle deweloperzy skłonni są do pewnych przeróbek, które chcielibyśmy wprowadzić. Może się to jednak wiązać z pewnymi dodatkowymi kosztami.
Wybierając mieszkanie w bloku pamiętajmy też o takich sprawach, jak podziemny garaż, miejsca parkingowe czy piwnica. Wydawałoby się, że to mało istotne, ale w praktyce okazuje się to często bardzo przydatne.

kontakt_bg

Postaw na gwarancję

Decyzja o kupnie inwestycji od danego dewelopera nie powinna być podejmowana pochopnie i w pośpiechu. Zanim zdecydujemy się na daną nieruchomość, warto przeanalizować opinie o danym podwykonawcy i dowiedzieć się, na jakie aspekty powinniśmy zwrócić szczególną uwagę dokonując wyboru.

Kontakt