Nowe domy Szczecin

Typ nieruchomości
Lokalizacja
Ilość pokoi
Powierzchnia (m2)
Osiedle Giżycka

Osiedle Giżycka

Termin oddania:

3 kw. 2022

Liczba domów:

1

Liczba pokoi:

3 - 3

Powierzchnia:

60.17 - 77.44 m²

Osiedle Andersena

od 5 845 za m²

Osiedle Andersena

Termin oddania:

4 kw. 2022

Liczba domów:

23

Liczba pokoi:

3 - 3

Powierzchnia:

61.62 - 94.1 m²

Orczykowa

od 7 600 za m²

Orczykowa

Termin oddania:

4 kw. 2021

Liczba domów:

11

Liczba pokoi:

2 - 4

Powierzchnia:

35.89 - 93 m²

Zbójnicka

od 8 888 za m²

Zbójnicka

Termin oddania:

04.04.2022

Liczba domów:

54

Liczba pokoi:

4 - 4

Powierzchnia:

76.49 - 76.82 m²

Przy Harnasiów

od 7 172 za m²

Przy Harnasiów

Termin oddania:

04.04.2022

Liczba domów:

27

Liczba pokoi:

4 - 4

Powierzchnia:

139 - 166 m²

OFERTY ARCHIWALNE

Warszewo Przy Parku
Oferta archiwalna

Warszewo Przy Parku

Termin oddania:

4 kw. 2018

Liczba mieszkań:

Liczba pokoi:

4

Powierzchnia:

90 - 104 m²

Park Gumieńce etap III

od 8 279 za m²

Oferta archiwalna

Park Gumieńce etap III

Termin oddania:

1 kw. 2023 roku

Liczba mieszkań:

Liczba pokoi:

5 - 5

Powierzchnia:

94 - -94 m²

Drozdowa
Oferta archiwalna

Drozdowa

Termin oddania:

4 kw. 2021 roku.

Liczba mieszkań:

Liczba pokoi:

3 - 5

Powierzchnia:

105 - 116 m²

Litewska w Szczecinie

od 4 786 za m²

Oferta archiwalna

Litewska w Szczecinie

Termin oddania:

01.04.2019

Liczba mieszkań:

Liczba pokoi:

3 - 4

Powierzchnia:

94.98 - 148 m²

Rynek pierwotny w Szczecinie – osiedla domów jednorodzinnych

Szczecin to miasto położone w północno-zachodniej Polsce, a jednocześnie stolica województwa zachodniopomorskiego. Miasto położone jest w bliskiej odległości od Morza Bałtyckiego, co niewątpliwie jest jednym z jego największych atutów. Życie w Szczecinie jest całkiem przyjemne. Mieszkańcy doceniają przede wszystkim otwarty rynek pracy, dobry dostęp do edukacji i kultury. Miasto jest też świetnie skomunikowane z innymi ważnymi ośrodkami w Polsce. Atutem jest także bliskie położenie od Niemiec. Wszystko to bardzo korzystnie wpływa na rozwój rynku pierwotnego.

Co ciekawe ceny tutejszych nieruchomości są całkiem atrakcyjne, biorąc pod uwagę średnią ogólnopolską największych miast kraju. W ostatnich latach bardzo rozwinął się tu rynek nieruchomości jednorodzinnych. Powstają coraz ciekawsze projekty domów deweloperski, które stanowią doskonałą propozycję dla osób poszukujących złotego środka między życiem w wielkim mieście a urokami życia na wsi.

Najczęściej nowe segmenty i nowe szeregówki wznoszone są na obrzeżach Szczecina, tak by zapewnić mieszkańcom względny spokój i ciszę. Oczywiście większość inwestorów przy planowaniu inwestycji stara się także wziąć też pod uwagę dobry i szybki dojazd do centrum miasta. Niemal każde osiedle domów jednorodzinnych w Szczecinie utrzymane jest w kameralnym stylu. Oczywiście ilość domów w inwestycji jest bardzo różna, jednak w większości są to stosunkowo małe skupiska, tak by mieszkańcy mogli zachować jak największą intymność.

Dla kogo dom jednorodzinny na przedmieściach i obrzeżach miasta?

Mieszkanie w domu jednorodzinnym w Szczecinie ma niewątpliwie wiele zalet. Będzie ona doskonałą opcją dla osób, które pracują hybrydowo lub zdalnie. W ostatnich latach te modele pracy stały się znacznie popularniejsze. Osoby, które nie muszą codziennie pojawiać się w biurze mogą, więc pracować w bardzo komfortowych warunkach, z widokiem na zieleń, czy nawet z własnego ogrodu.

Bez wątpienia domy deweloperskie są także doskonałą opcją dla rodzin z małymi dziećmi. Życie w mieszkaniu z ograniczonym dostępem do zieleni jest bardzo uciążliwe zwłaszcza dla osób, które mają małe dzieci. Własny ogród, duży salon, taras, sąsiedztwo terenów zielonych, to wprost idealne warunki dla osób z małymi dziećmi. Oczywiście inwestycje tego typu będą też dobrą opcją dla seniorów i wszystkich tych, którym zależy na większej prywatności i ciszy oraz na lepszej jakości powietrza.

Reasumując, nowe domy szeregowe w Szczecinie to świetna propozycja dla osób:

Dom od dewelopera w Szczecinie – prywatność, cisza i ekologia

Coraz więcej inwestorów działających na terenie Szczecina stara się, by inwestycje były nie tylko estetyczne i funkcjonalne, ale także ekologiczne. Dlatego też niejeden deweloper w tym mieście wdraża najnowsze rozwiązania budowlane oraz nowoczesne technologie, które wykonane są z wysokiej jakości materiałów, o doskonałych właściwościach izolacyjnych, dzięki czemu możliwe jest uzyskanie najlepszych współczynników przenikania ciepła.

Dzięki temu, że nowe domy szeregowe w Szczecinie coraz częściej budowane są z wysokiej klasy ekologicznych materiałów, klienci oszczędzają nie tylko podczas zakupu inwestycji, ale także w czasie eksploatacji mieszkaniowej. Oczywiście oszczędności to nie wszystko. Ekologia i zwrot ku naturze stają się coraz częściej wyznacznikiem zakupu. Tego typu konstrukcje doceniają przede wszystkim osoby, którym zależy na środowisku naturalnym, czystym powietrzu wokół inwestycji. Dzięki takim rozwiązaniom coraz częściej możliwe jest oddychanie we własnym ogrodzie czystszym, lepszej jakości powietrzem.

Nowe domy jednorodzinne na sprzedaż w Szczecinie – trendy budowlane i architektoniczne

Ostatnie projekty na rynku pierwotnym to przede wszystkim minimalizm. Coraz więcej inwestorów stara się hołdować zasadzie – mniej znaczy więcej. Dlatego też w nowoczesnych projektach raczej unika się dziwnych form, wyolbrzymionych kształtów i ostentacyjnych zdobień. Projekty domów jednorodzinnych w Szczecinie są najczęściej są oszczędne, przejrzyste i lekkie. Co sprzyja spójnej całości, osiedla prezentują się miło dla oka i harmonijnie, nie rozpraszają uwagi i nie męczą wzroku.

Inwestorzy niemal wszędzie stawiają teraz na klasyczne bryły, czasem projekty wydają się niemal ascetyczne. Jednak, jak widać w praktyce, świetnie wpisują się w szczeciński klimat przedmieścia. Najczęściej wykorzystywanymi bryłami są przede wszystkim prostokąty i kwadraty.

Jeśli chodzi o wnętrza inwestycji to coraz częściej stawia się na pomieszczenia duże, przestronne. Unika się tworzenia nadmiernej ilości ścian. Bardzo często parter to wielki salon z aneksem kuchennym i wyjściem na taras. W salonach często umieszcza się duże przeszklenia, które wprowadzają niepowtarzalny klimat oraz przepiękne naturalne oświetlenie. Deweloperzy sięgają także często po naturalne materiały, takie jak kamień czy drewno.

Inwestorzy dają także o inne udogodnienia, jak chociażby bezpieczeństwo. Często osiedla są grodzone, co ma na celu ograniczenie dostępu osób z zewnątrz. Ponadto nierzadko osiedla wyposażone są w specjalne wideofony, a nawet monitoring. Niektórzy deweloperzy decydują się zadbać o wygodne podjazdy, dojazd do posesji drogą asfaltową, czy miejsca parkingowe. Nie można nie zauważyć, że niemal każda inwestycja stawia na trwałość, użyteczność, minimalizm oraz funkcjonalność.

Podsumowując, najważniejsze elementy współczesnych osiedli jednorodzinnych w Szczecinie to:

Jak znaleźć dobrego dewelopera w Szczecinie?

Choć na rynku w Szczecinie nie brakuje interesujących ofert nieruchomości, to jednak znalezienie rzetelnego dewelopera może być dla wielu osób dużym wyzwanie. Zwłaszcza, jeśli ktoś po raz pierwszy przystępuje do zakupu nieruchomości, może poczuć się przytłoczony ilością ofert.

Otóż znalezienie dewelopera warto zacząć od przejrzenia popularnych serwisów ogłoszeniowych w sieci. Kiedy już wybierzemy inwestora, warto jest odwiedzić jego stronę internetową i zapoznać się z historią ukończonych inwestycji. Dzięki temu będziemy wiedzieć, czy mamy do czynienia z nowicjusze, czy osoba ta ma rzeczywiście doświadczenie na rynku.

Dobrze jest także zasięgnąć opinii osób, które miały już przyjemność współpracować z deweloperem. Dowiedzieć się, czy uważają, że inwestor jest rzetelny, czy poprzednio występowały jakieś opóźnienia w ustalonych terminach, czy miało miejsce łamanie warunków umowy.

Jak kupić bezpiecznie dom od dewelopera w Szczecinie?

By mieć pewność, że zakup nowego domu od dewelopera jest całkowicie bezpieczny, warto jest wykonać kilka kroków, które pozwolą ocenić, jak działa inwestor. Dobrą praktyka jest zapoznanie się z Krajowym Rejestrem Sądowym (KRS), z którego będziemy mogli dowiedzieć się o zaległościach podatkowych czy celnych oraz umorzonych postępowaniach egzekucyjnych. W tym miejscu zasięgniemy także informacji na temat ewentualnej likwidacji, ogłoszeniu upadłości, czy przekształceniu przedsiębiorcy.

Warto także wesprzeć się informacjami, które dostarcza Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK). W tym miejscu możliwe jest sprawdzenie czy na inwestora została nałożona jakakolwiek kara, która może wynikać z łamania warunków umowy deweloperskiej.

kontakt_bg

Postaw na gwarancję

Decyzja o kupnie inwestycji od danego dewelopera nie powinna być podejmowana pochopnie i w pośpiechu. Zanim zdecydujemy się na daną nieruchomość, warto przeanalizować opinie o danym podwykonawcy i dowiedzieć się, na jakie aspekty powinniśmy zwrócić szczególną uwagę dokonując wyboru.

Kontakt