Nowe mieszkania Chrzanów

Typ nieruchomości
Lokalizacja
Ilość pokoi
Powierzchnia (m2)
Różane Tarasy

Różane Tarasy

Chrzanów, św. Barbary
Termin oddania:

Gotowe

Powierzchnia:

33 - 103 m²

Liczba pokoi:

1 - 4

Zobacz inwestycję
Chrzanowskie Błonia

od 6 200 za m²

Chrzanowskie Błonia

Chrzanów, Partyzantów
Termin oddania:

IV Kwartał 2023

Powierzchnia:

39.3 - 77.55 m²

Liczba pokoi:

2 - 3

Zobacz inwestycję

Nowe mieszkania w Chrzanowie – Rynek pierwotny

Chrzanów jest aglomeracją położoną w województwie małopolskim. To miasto, które liczy około 36 tys. mieszkańców. Przez Chrzanów przepływa rzeka Chechło, która jest lewym dopływem Wisły. Rynek pierwotny w Chrzanowie rozwija się bardzo dynamicznie. Pojawiło się tam bardzo dużo interesujących ofert od znanych i cenionych firm deweloperskich. Osoby, które poszukują nowego mieszkania w Chrzanowie, powinny dokładnie sprawdzać każdego inwestora, oferującego tam nowe mieszkania. Istnieje kilka sprawdzonych metod na ocenę wiarygodności inwestora. Pozwolą one uniknąć pułapek, czyhających na klienta, które pojawiają się na rynku pierwotnym. Chodzi tutaj głównie o nieuczciwych deweloperów, oferujących mieszkania na sprzedaż po celowo zaniżonych cenach lub też budowanych ze środków finansowych klientów.

Mieszkanie od dewelopera w Chrzanowie- jak wybrać atrakcyjną ofertę?

Analizując rynek pierwotny warto rozpocząć od sprawdzenia, czy inwestor ma wszystkie prawa do dysponowania gruntem, a także pozwolenie na budowę i inne wymagane dokumenty. Oceniając nowe inwestycje w Chrzanowie, warto uzyskać numer gruntowy księgi wieczystej i samodzielnie sprawdzić, kto widnieje w niej jako właściciel. Dokonać tego można przez internet, praktycznie nie wychodząc z domu i nie ponosząc żadnych dodatkowych kosztów. Nie należy brać pod uwagę zakupu mieszkania od dewelopera, który nie przedstawia dokładnego prospektu informacyjnego. Dokument ten powinien zawierać informację o ryzyku, związanym z inwestycją, jak również termin zakończenia realizacji budowy nowego osiedla, a także sposób finansowania nowego projektu. Bardzo ważne jest sprawdzenie sytuacji finansowej danej firmy deweloperskiej proponującej nowe mieszkanie w Chrzanowie. Należy upewnić się, że założyła ona rachunek powierniczy w polskim banku, najlepiej typu zamkniętego. Oznacza to, że wszystkie dokonane przez klientów wpłaty będą przeznaczone na zakup mieszkania od dewelopera w Chrzanowie.

Nowe mieszkania w Chrzanowie-  na co zwrócić uwagę przy ich zakupie?

Osoby zainteresowane kupnem nowego mieszkania w Chrzanowie, muszą poznać opinie innych osób, które do tej pory skorzystały z oferty danego inwestora. Najlepiej jest poznać jego wcześniejsze inwestycje deweloperskie w Chrzanowie i udać się na zbudowane przez niego osiedla, próbując porozmawiać z ich mieszkańcami. Pozyskane od nich informacje są kluczowe do oceny wiarygodności firmy deweloperskiej proponującej mieszkania na sprzedaż. W trakcie konwersacji z mieszkańcami osiedla należy poruszyć kwestię terminowości w wykonywaniu poprawek, prawidłowego wykonania instalacji wodno-kanalizacyjnej, elektrycznej i wentylacji, a także jakości użytych do budowy materiałów. Osoby, które przez kilka lat eksploatują nowe mieszkanie, mogą wyrazić swoje opinie na temat tego, czy ich mieszkania mają wady konstrukcyjne, wszelkiego typu niedoróbki techniczne, a także nietrafione rozwiązania, wymagające natychmiastowej naprawy. W trakcie wizyty na nowo powstałym osiedlu należy również przyjrzeć się sposobowi jego zagospodarowania. Warto ustalić, czy firma deweloperska, oferująca nowe mieszkania w Chrzanowie, planuje budowę placów zabaw, ścieżek rowerowych, miejsc do uprawiania joggingu, a także z siłowni na świeżym powietrzu.

Dlaczego warto sprawdzać nowe mieszkania deweloperskie?

Nowe mieszkania w Chrzanowie, które cieszą się największym zainteresowaniem wśród osób, poszukujących nieruchomości na rynku pierwotnym, powinny być komfortowe i wykonane zgodnie z nowoczesnymi technologiami. Mieszkania deweloperskie warto sprawdzić pod kątem stan ich elewacji, metodę ocieplenia ścian, a także jakość zamontowanej stolarki okiennej, parapetów zewnętrznych i drzwi wejściowych. Ważne jest także estetyczne wykończenie klatek oraz mieszkań pod klucz. Uczciwie realizowane inwestycje deweloperskie to takie, których zakup poprzedza podpisanie uczciwie skonstruowanej umowy przedwstępnej w formie aktu notarialnego. Jeśli deweloper kategorycznie zastrzega, że nie zgadza się na takie rozwiązanie, mimo iż dla klienta wydaje się ono bardzo bezpieczne, to warto przeanalizować, jakie są motywy jego postępowania. Deweloper, który realizuje nowe inwestycje i z jakichś względów obawia się zawarcia umowy przedwstępnej u notariusza, może ukrywać niekorzystne informacje na swój temat i celowo unikać podpisywania aktów prawnych.

Czego nie mogą zawierać umowy kupna – sprzedaży nowego mieszkania?

Podpisując umowę rezerwacyjną, przedwstępną, a także umowę sprzedaży, która dotyczy kupna nowego mieszkania w Chrzanowie, należy szczególnie zwrócić uwagę na jej treść. Wiele firm deweloperskich umieszcza w treści umów niedozwolone zapisy i klauzule lub dwuznacznie brzmiące aneksy do umowy. Działanie to może skutkować poważnymi konsekwencjami dla nabywcy mieszkania na sprzedaż w Chrzanowie, ponieważ w treści wielu umów przedwstępnych lub sprzedażowych mogą pojawić się na przykład wysokie kary umowne za ich zerwanie. Analizując przedstawione do podpisania dokumenty, dotyczące zakupu mieszkania, warto zwrócić także uwagę na niektóre jej punkty, zawierające informacje o możliwości przedłużania terminu odbioru mieszkań lub też braku obowiązku wykonywania poprawek. Nieuczciwy deweloper proponujący mieszkania deweloperskie w Chrzanowie zamieszcza takie klauzule, ponieważ w ten sposób nie musi on wywiązywać się z wcześniej składanych obietnic i dotrzymywać wszystkich terminów. Powyższe informacje są kompendium wiedzy dla osób pragnących kupić mieszkania od dewelopera. Pomogą one w wyborze atrakcyjnej nieruchomości od dewelopera.

kontakt_bg

Postaw na gwarancję

Decyzja o kupnie inwestycji od danego dewelopera nie powinna być podejmowana pochopnie i w pośpiechu. Zanim zdecydujemy się na daną nieruchomość, warto przeanalizować opinie o danym podwykonawcy i dowiedzieć się, na jakie aspekty powinniśmy zwrócić szczególną uwagę dokonując wyboru.

Kontakt