Nowe mieszkania Tczew

Typ nieruchomości
Lokalizacja
Ilość pokoi
Powierzchnia (m2)
Kamienica Zamkowa

Kamienica Zamkowa

Tczew, Zamkowa
Termin oddania:

Gotowe

Liczba mieszkań:

120

Liczba pokoi:

1 - 4

Powierzchnia:

25 - 219 m²

Młode Stanisławie

od 4 990 za m²

Młode Stanisławie

Tczew, Stanisławie, Sanbora
Termin oddania:

I Kwartał 2023

Liczba mieszkań:

144

Liczba pokoi:

1 - 5

Powierzchnia:

35.5 - 84 m²

Osiedle Kociewskie

od 5 621 za m²

Osiedle Kociewskie

Tczew, Rokitki
Termin oddania:

I Kwartał 2023

Liczba mieszkań:

129

Liczba pokoi:

2 - 3

Powierzchnia:

34 - 50 m²

Apartamentowiec Nad Wisłą

od 6 501 za m²

Apartamentowiec Nad Wisłą

Tczew, Nad Wisłą
Termin oddania:

Gotowe

Liczba mieszkań:

43

Liczba pokoi:

1 - 3

Powierzchnia:

38 - 68 m²

OFERTY ARCHIWALNE

Nowe Koszary

od 8 400 za m²

Oferta archiwalna

Nowe Koszary

Tczew, skich Saperów
Termin oddania:

Gotowe

Liczba mieszkań:

160

Liczba pokoi:

1 - 4

Powierzchnia:

34 - 85 m² m²

Nowe Zacisze

od 6 496 za m²

Oferta archiwalna

Nowe Zacisze

Tczew, Anny Łajming
Termin oddania:

IV Kwartał 2023

Liczba mieszkań:

175

Liczba pokoi:

1 - 4

Powierzchnia:

25 - 73 m² m²

Nowe Osiedle Zacisze

od 6 400 za m²

Oferta archiwalna

Nowe Osiedle Zacisze

Tczew, Łajming
Termin oddania:

Gotowe

Liczba mieszkań:

59

Liczba pokoi:

2 - 3

Powierzchnia:

32 - 73 m² m²

Nowe mieszkania w Tczewie – Rynek pierwotny

Chcesz kupić nowe mieszkanie w Tczewie? Sprawdź, jakie koszty należy ponieść, finalizując zakup mieszkania od dewelopera. Poznaj również zasady, którymi kieruje się rynek pierwotny.

Inwestycje deweloperskie w Tczewie – na co zwrócić uwagę?

Wybierając inwestycje deweloperskie, należy zwrócić uwagę na kilka szczegółów. Przede wszystkim pod uwagę należy wziąć:

Rynek pierwotny w Tczewie – wybór mieszkania

Szukając odpowiedniego mieszkania na sprzedaż w Tczewie, uwzględnić należy:

Nowe inwestycje w Tczewie – ile kosztuje zakup mieszkania

Wybierając nowe mieszkanie, nabywca ma szansę zachować znaczną sumę pieniężną dla siebie. Przede wszystkim dlatego, że mieszkania deweloperskie w Tczewie są często tańsze od mieszkań na rynku wtórnym, pomimo tego, że w cenie zawarty jest podatek VAT.

Dodatkowo wraz z upływem czasu podnoszą swoją wartości – cena mieszkań wzrasta po tym, jak nowe osiedle zaludnia się i rozbudowuje.

Należy wspomnieć o fakcie, że nowe mieszkanie w Tczewie będzie zwolnione od 2% podatku od czynności cywilnoprawnych. Zgodnie bowiem z regulacjami ustawy o podatku od towarów i usług, jeżeli jednak nabycie mieszkania opodatkowane jest podatkiem VAT, nabywca mieszkania nie jest obciążany podatkiem PCC. W kieszeni nabywcy mieszkania w Tczewie pozostać może spora kwota zależna od wartości mieszkania.

Dodatkowe kwoty można oszczędzić na opłatach notarialnych oraz kosztach sądowych związanych z ujawnieniem przejścia prawa własności w księdze wieczystej. Zgodnie z przepisami ustawy deweloperskiej koszty te są dzielone po połowie pomiędzy nabywcą mieszkania na sprzedaż a deweloperem.

Tczew i ciekawostki o tym mieście

Jednym z dość ciekawych miejsc województwa pomorskiego jest miasto Tczew. Znajduje się ono kilkanaście kilometrów od Malborka, którym możemy zobaczyć największy zamek krzyżacki w Europie.

Z każdym rokiem mieszkańców w Tczewie przybywa i aktualnie mieszka w nim około 60 000 ludzi. Miasto znajduje się nad rzeką Wisłą, dlatego jest tak bardzo pożądanym miejscem do zamieszkania, z którego właściwie dostaniemy się do każdej części naszego kraju, gdyż przebiega tamtędy główna nić kolejowa.

Miasto zyskało prawa miejskie prawie 800 lat temu, dlatego śmiało można powiedzieć, że jest to jedno z najstarszych miast województwa pomorskiego. Warto zatem odwiedzić to miejsce, a nawet w nim zamieszkać, gdyż ma ono długą i ciekawą historię.

Dworzec i jego okolice

Tczew należy do miast, w którym przebiegają główne arterie kolejowe. To z tego miasta dojedziemy do Bydgoszczy, Elbląga, Gdańska i praktycznie każdego innego miejsca w naszym kraju. Dlatego tak ważnym elementem w tym miejscu jest dworzec kolejowy, który jest bardzo ważnym węzłem komunikacyjnym, i pełni taką funkcję już od wielu lat. To tutaj rozwijał się przemysł oraz handel drewnem, zbożem i mąką. Wiele osób znajdowało również zatrudnienie na kolei i swego czasu dworzec znajdujący się w Tczewie był najpiękniejszym i największym tego typu obiektem w naszym kraju.

Niedaleko Tczewa, tuż nad Wisłą znajduje się most kolejowy, do którego wykorzystano prawie o milion kilogramów więcej żelaza, niż przy budowie paryskiej wieży Eiffla. Jest to zatem jedna z ciekawszych informacji, z której warto sobie zdawać sprawę, kiedy przejeżdżamy pociągiem przez ten most, udając się do tczewskiego dworca kolejowego. Budynek dworca jest bardzo prosty, a rocznie przez sam budynek przewija się kilka milionów pasażerów. Świadczy to tylko o tym, jak ważnym miejscem na mapie naszego kraju jest miasto Tczew.

Lokomotywa znajdująca się na terenie miasta

Ciekawe atrakcją turystyczną Tczewa jest lokomotywa „Dirschau”, która powstała w berlińskiej fabryce w 1852 roku. W tamtych czasach lokomotywa to osiągała prędkość 105 km na godzinę, zatem była jednym z szybszych środków transportu. Jedna z lokomotyw berlińskiej fabryki została ochrzczona imieniem miasta Tczewa i miała swoje siostry, usytuowane w innych miejscach. Dziś na terenie miasta stoi lokomotywa przy dworcu PKP, która nie przypomina tej z berlińskiej fabryki, ale stanowi replikę innej lokomotywy, która została wybudowana w późniejszych latach. I wizerunek nie jest tam przypadkowy, gdyż została ona postawiona na cześć lidera i wokalisty zespołu Republika. Jest to świetny element turystyczny, który budzi podziw i wskazuje no jakoś tworzonych parowozów w dawnych czasach Tczewa.

Zabytki małej architektury

Tczew posiada na terenie swojego miasta wiele ciekawych zabytków małej architektury. Niestety, nie zobaczymy ich w innych miastach, a dzieci obecnych czasów nawet nie zdają sobie sprawy z tego, że kiedyś podobne elementy architektury były używane. Przy ul Lecha znajduje się pompa, która została zbudowana w XIX wieku. Jest to doskonały element do opowieści od czeskich wodociągach zanim one oczywiście powstały. Pompa ta jest bardzo okazała, pomalowana w kolorze zielonym i jest dostępna dla  ogółu zwiedzających. Oczywiście, dziś nie funkcjonuje ona tak jak kiedyś, ale stanowi niezwykłą atrakcją turystyczną, którą warto zobaczyć. Na ul Westerplatte możemy zobaczyć również stary hydrant przeciwpożarowy, który zapewniał dostęp do bieżącej wody dla straży pożarnej. Na hydrancie znajdują się niemieckie napisy, które wskazują na to że jest to hydrant zabytkowy, dlatego warto go zobaczyć. Takich hydrantów w mieście jest jeszcze kilka.

W Tczewie znajdziemy również elementy starego gazownictwa, które również są zabytkowe i wskazują na to, że miasto i w tym zakresie rozwijały się już od dawna. Niepozorna klapka z inicjałami GWD znajduje się na kilku ulicach miasta Tczewa i świadczy o wcześniejszym rozwoju gazownictwa. Takie tabliczki pojawiły się już w roku 1867 roku i właściwie tylko one świadczą dzisiaj o rozwoju tczewskiego gazownictwa od tamtego czasu.

W Tczewie znajduje się również szalet miejski, który powstał w roku 1910. Takich budynków nie znajdziemy już w innych miastach i jest to element zabytkowy, znajdujące się w parku miejskim. Ciekawy element małej architektury, choć nie jest wcale taki mały, na który warto zwrócić uwagę.

Zabytki miasta

Tczew ma bardzo długą historię i tak naprawdę podczas II wojny światowej nie został specjalnie uszkodzony, dlatego też możemy w nim zobaczyć wiele zabytkowych budynków. Jednym z nich jest budynek dawnego browaru, znajdujący się na ulicy zamkowej, który pochodzi z 1890 roku.

Innym zabytkiem architektury miejskiej jest dom znajdujący się przy ulicy Mickiewicza 17. Pokazuje on jak były zabudowywane miasta z początkiem XIX wieku.

Ciekawym miejscem, które warto zobaczyć jest cmentarz jeńców a austro-węgierskich, na którym pierwszy obelisk został wykonany w 1888 roku. Jest to miejsce rzadko odwiedzane ale jakże piękne pod względem historii tego miasta.

Do ciekawych zabytków miasta Tczewa możemy zaliczyć dom przy ulicy wojska polskiego 15, który powstał z końcem XVIII wieku na zrębach starego budynku, w którym według legendy mieścił się kiedyś zajazd. Na tej samej ulicy, czyli wojska polskiego 27 znajduje się zabytkowa kamienica, która została wzniesiona w 1912 roku i świetnie wyróżnia się na tle innych realizacji z tego czasu, przede wszystkim monumentalną bryłą urozmaiconą kompozycją fasady i dekoracją detalu architektonicznego.

Takich architektonicznych smaczków jest zdecydowanie więcej i tutaj wartość wspomnieć o budynku, jakim jest parowozownia, nazywana „Orąglakiem”. Jej budowa została rozpoczęta w roku 1870 i do dziś zachowały się jej świetne elementy, które możemy podziwiać w tym mieście.

Rynek miejski, jako ważne centrum miasta

Tczew ma bardzo bogatą historię i wiele wydarzyło się w tym mieście, rozpoczynając od pożaru, który wybuchł w 1577 roku, a kończąc na bitwach i walkach rozegranych w tym mieście i na jego obrzeżach. Ważnym miejscem w Tczewie jest rynek znajdujący się na Placu Hallera. Z jego centrum mamy piękny widok na rzekę Wisłę i tak naprawdę niewiele kroków musimy wykonać, aby na tą piękną rzekę się dostać. Na rogu rynku znajduje się pomnik rzeźby pory roku, przy którym spotyka się młodzież i starsi tego miasta, zaznaczając to jako punkt lokalizacyjny. Będąc w Tczewie, warto zobaczyć Rynek i znajdujący się przy nim miejsca, które wskażą nam historię tego pięknego miasta.

kontakt_bg

Postaw na gwarancję

Decyzja o kupnie inwestycji od danego dewelopera nie powinna być podejmowana pochopnie i w pośpiechu. Zanim zdecydujemy się na daną nieruchomość, warto przeanalizować opinie o danym podwykonawcy i dowiedzieć się, na jakie aspekty powinniśmy zwrócić szczególną uwagę dokonując wyboru.

Kontakt