Nowe mieszkania Brodnica

Typ nieruchomości
Lokalizacja
Ilość pokoi
Powierzchnia (m2)
Osiedle Północ

od 5 601 za m²

Osiedle Północ

Brodnica, Północna
Termin oddania:

Gotowe

Powierzchnia:

35 - 86 m²

Liczba pokoi:

2 - 5

Zobacz inwestycję
Osiedle Longinówka – etap II

od 5 400 za m²

Osiedle Longinówka – etap II

Brodnica, ul. Wczasowa
Termin oddania:

Gotowe

Powierzchnia:

38 - 68 m²

Liczba pokoi:

2 - 4

Zobacz inwestycję
Osiedle Longinówka – etap III

od 5 600 za m²

Osiedle Longinówka – etap III

Brodnica, ul. Wczasowa
Termin oddania:

Gotowe

Powierzchnia:

35.32 - 67.08 m²

Liczba pokoi:

2 - 3

Zobacz inwestycję
Osiedle Longinówka – etap IV

od 5 600 za m²

Osiedle Longinówka – etap IV

Brodnica, ul. Wczasowa
Termin oddania:

Gotowe

Powierzchnia:

35.32 - 67.08 m²

Liczba pokoi:

2 - 3

Zobacz inwestycję

Nowe mieszkania w Brodnicy – Rynek pierwotny

Brodnica – piękne miasto w województwie kujawsko-pomorskim kusi swoimi urokami. Nic więc dziwnego, że na ulicach i w restauracjach spotkać można turystów z kraju i z zagranicy. Chętnych do zamieszkania w mieście na stałe również przybywa. Nowy narybek Brodnicy to osoby z pobliskich mniejszych miejscowości, ale również turyści, którzy postanowili osiedlić się w bezpiecznym i przyjaznym miejscu.

Do zamieszkania w Brodnicy zachęcają również nowe inwestycje. W każdym roku rozrasta się coraz bardziej rynek pierwotny w Brodnicy. Mieszkania deweloperskie kuszą dobrą ceną, atrakcyjnym położeniem, nowoczesnym wzornictwem i modnym wykończeniem.

Sprawdź, jak wybrać nowe mieszkanie w Brodnicy i o jakie szczegóły pytać dewelopera.

Inwestycje deweloperskie w Brodnicy

Nowe mieszkania w Brodnicy charakteryzuje wykonanie na miarę XXI wieku. Budynki w swym projekcie i wykończeniu nie odbiegają tym, które powstają w największych miastach Polski. Zachowany jest styl i obecnie panujące trendy. Deweloperzy oferują nowe mieszkania dla singli, seniorów i rodzin z dziećmi.

Choć standard wykończenia jest zawsze na wysokim poziomie zainteresowany zakupem mieszkania w Brodnicy, powinien zwrócić uwagę na kilka innych szczegółów. Przede wszystkim:

  • cena mieszkania – mieszkania deweloperskie w Brodnicy mogą różnić się cenowo w zależności od położenia nieruchomości. Inwestycje na obrzeżach miasta, na nowych, dopiero powstających osiedlach, powinny być znacznie tańsze, niż te bliżej centrum. Cena mieszkania od dewelopera będzie z pewnością wyższa, jeśli mieszkanie zostanie w wyposażone w balkon, taras, ogródek, miejsce parkingowe. Na takich ulepszeniach nie warto jednak oszczędzać – taras i balkon może mieć ogromne znaczenie, kiedy w rodzinie są dzieci lub zwierzęta, natomiast prywatne miejsce parkingowe z pewnością pozwoli uniknąć wielu nieprzyjemności
  • funkcjonalność mieszkania – nowe mieszkania charakteryzuje zazwyczaj przestronność. Rezygnuje się dziś z małych kuchni i pokojów, zastępując je aneksami kuchennymi i wygodnymi sypialniami. Warto zwrócić również uwagę, by nowe mieszkanie dla rodziny posiadało łazienkę i osobne WC
  • powierzchnia mieszkania – nowe inwestycje w Brodnicy pozwalają swobodnie dobrać metraż mieszkania do potrzeb rodziny.

Mieszkania w Brodnicy – o co pytać dewelopera?

Wybierając mieszkanie na rynku pierwotnym, warto zwrócić uwagę, na jakim etapie realizacji jest inwestycja. Deweloperzy bowiem mogą prowadzić sprzedaż mieszkań, które dopiero mają powstać. Wówczas kupujący musi uzbroić się w cierpliwość – odbiór mieszkania od dewelopera może nastąpić bowiem dopiero za kilka lat. Dodatkowo wybierając inwestycje deweloperskie, należy pamiętać, że pełne zagospodarowanie nowo powstającego osiedla da się osiągnąć za kilka, bądź kilkanaście lat. Nabywca mieszkania od dewelopera w Brodnicy musi liczyć się z faktem, że będzie mieszkał na dopiero kształtującym się osiedlu.

Warto jednak rozmawiać z deweloperem o tym, jak dany teren ma wyglądać docelowo. Tu można poprosić o plany zagospodarowania przestrzennego i przygotowane projekty. Każdy wymagający klient powinien zwrócić uwagę na bezpieczeństwo – strefy zamkniętego ruchy, ciągi dla pieszych, trasy rowerowe, oświetlenie.

Istotnym szczegółem może być sąsiedztwo. Warto unikać osiedli w okolicy, których działają emitujące zapachy i hałasy zakłady produkcji. Wzmożony ruch na osiedlu oraz hasła mogą wywołać także stacje paliw, zakłady mechaniczne, myjnie samochodowe oraz bary i dyskoteki.

Mieszkania na sprzedaż od dewelopera – czy taka transakcja jest bezpieczna?

Wydaje się, że obecnie, kiedy blisko 50% mieszkań na sprzedaż pochodzi z rynku pierwotnego, transakcje z deweloperem są bezpieczne. Jednakże przezorny kupiec jest zawsze ubezpieczony, dlatego przed przekazaniem pieniędzy i podpisaniem umowy, warto poznać chociażby historię i stan finansów wybranej firmy deweloperskiej.

Kupujący może swobodnie sprawdzić rynek pierwotny. Wystarczy, że korzystając z internetu, odszuka wybraną firmę deweloperską oraz prześledzić jej inwestycje. Oczywiście kolejnym krokiem powinno być potwierdzenie, że portfolio dewelopera jest prawdziwe. Wiele informacji o wiarygodności i uczciwości dewelopera można znaleźć na forach – ludzie chętnie dzielą się swoimi uwagami oraz doświadczeniem.

Natomiast sam stan wykonanych przez firmę budynków, warto potwierdzić, zwiedzając oddane już mieszkania. Wycieczka w teren i porozmawianie z byłymi klientami dewelopera może być wiążąca w podjęciu decyzji o zakupie nowego mieszkania.

Warto zwrócić uwagę, że transakcje deweloperskie uregulowane są przepisami ustawy chroniącej nabywców mieszkań i domów jednorodzinnych (tzw. ustawa deweloperska). Zgodnie z jej regulacjami nabywca ma prawo sprawdzić inwestycje deweloperskie, żądając specjalnego prospektu. W dokumencie tym znaleźć powinny się informacje na temat zrealizowanych przez dewelopera budów, dane dotyczące przedmiotowej inwestycji, w tym stanu prawnego gruntu, uzyskanych zezwoleń, sposobu finansowania, terminu oddania mieszkań. Na żądanie kupującego, deweloper zobowiązany jest złożyć mu zapewnienie o wypłacalności i oświadczenie, że nie jest prowadzone wobec niego żadne postępowanie egzekucyjne.

kontakt_bg

Postaw na gwarancję

Decyzja o kupnie inwestycji od danego dewelopera nie powinna być podejmowana pochopnie i w pośpiechu. Zanim zdecydujemy się na daną nieruchomość, warto przeanalizować opinie o danym podwykonawcy i dowiedzieć się, na jakie aspekty powinniśmy zwrócić szczególną uwagę dokonując wyboru.

Kontakt