Nowe mieszkania Solec Kujawski

Typ nieruchomości
Lokalizacja
Ilość pokoi
Powierzchnia (m2)

Brak Inwestycji

Nowe mieszkania w Solcu Kujawskim – Rynek pierwotny

Rynek pierwotny w Solcu Kujawskim w ostatnim czasie ma się niezwykle dobrze. Chętnych na nowe mieszkania stale przybywa. Bogaci się młode pokolenie i do miasteczka przybywają osoby z pobliskich, mniejszych miejscowości. Nic więc dziwnego, że deweloperzy zacierają ręce, szykując już nowe plany rozbudowy miasta.

Nowe mieszkania w Solcu Kujawskim – jak wybrać?

Mieszkania na sprzedaż w Solcu Kujawskim to szeroka oferta. Osoby nieznające rynku mogą czuć się więc lekko zagubione. Dlatego pamiętaj, że wybierając nowe mieszkanie, znaczenie będzie mieć przede wszystkim:

 • cena – za mieszkanie na rynku wtórnym trzeba słono zapłacić, a żądaną cenę ciężko zbić – większość właścicieli starych mieszkań liczy na dobry zarobek. Natomiast inwestycje deweloperskie często można nabyć w znacznie korzystniejszej cenie. Deweloperzy zmieniają swoje oferty i wraz z postępem prac, kiedy część mieszkań nie jest jeszcze zarezerwowanych, wypuszczają tzw. oferty promocyjne – upusty, które można zyskać to nawet 20% pierwotnej ceny
 • lokalizacja – jest to czynnik, który po cenie ma największe znaczenie przy wyborze mieszkania. Oprócz dostępu do komunikacji miejskiej znacznie ma łatwy dojazd do pracy, szkoły, przedszkola. Dodatkowo nabywcy chcą mieszkać niedaleko rodziców i przyjaciół, tak by móc powierzyć im ewentualną opiekę nad dziećmi
 • cisza i bezpieczeństwo – nowe inwestycje powstają często na obrzeżach miasta i dopiero z czasem mają zostać zrealizowane plany zagospodarowania przestrzennego, jednakże już na etapie zamawiania mieszkania nabywca ma prawo wglądu do planów inwestycji. Uwagę powinien zwrócić na dostępność do parków, skwerów, boisk i placów zabaw. Warto również rozeznać się czy w okolicy nie dochodzi do napadów, włamań i pobić. Istotne znacznie ma również baza prowadzonych przedsiębiorstw – osoba ceniąca sobie spokój, powinna zrezygnować z mieszkania w sąsiedztwie, którego prowadzone są kluby nocne, dyskoteki, restauracje, a nawet zakłady mechaniczne, stacje paliw, czy myjnie samochodowe
 • metraż – wybór odpowiedniej wielkości mieszkania może przełożyć się w przyszłości na jakość funkcjonowania całej rodziny. Inwestycje deweloperskie w Solcu Kujawskim to małe mieszkania dla singli i par bez dzieci (aneks kuchenny plus łazienka o powierzchni do 40 metrów kwadratowych), większe mieszkania z dwoma lub trzema dziennymi pokojami przeznaczone dla par z dziećmi o powierzchni od 50 do 70 metrów kwadratowych oraz domki jednorodzinne dla większych rodzin z dostępem do podwórka o powierzchni około 100 metrów kwadratowych
 • rozkład mieszkania – choć decydując się na zakup mieszkania od dewelopera, które ma dopiero powstać, trudno jest sobie wyobrazić docelowy rozkład, to warto się pokusić o taką wizję. Posiadania dwóch osobnych łazienek, czy kuchni połączonej z salonem może przełożyć się na komfort użytkowania w przyszłości
 • dostęp do garażu lub miejsca parkingowego – nowe inwestycje w Solcu Kujawskim przewidują zazwyczaj przypisanie do mieszkania prywatnego miejsca parkingowego. Jeśli w rodzinie używa się więcej niż jednego samochodu, należy rozważyć możliwość dokupienia dodatkowego miejsca, tak by w przyszłości uniknąć problemów związanych z parkowaniem.

Nowe mieszkanie w Solcu Kujawskim – jak sprawdzić dewelopera?

Choć mieszkania deweloperskie w Solcu Kujawskim można sprawdzić dość szybko, to zainteresowany zakupem nie powinien “ufać” deweloperowi do czasu, kiedy w pełni nie potwierdzi jego wiarygodności.

Przed podpisaniem jakiejkolwiek umowy i wpłaceniem zaliczki, należy zbadać historię firmy deweloperskiej. To, co najwięcej powie o rzetelności i uczciwości dewelopera to wykonane przez niego inwestycje. Warto prześledzić ich opisy w internecie, na stronie dewelopera, w jego portfolio, a następnie udać się na oględziny na żywo. Jeśli jest taka możliwość, potencjalny nabywca powinien spróbować porozmawiać z osobami, które nabyły już mieszkania deweloperskie.

Jeśli stan faktyczny budynków nie będzie różnił się od tego, jaki prezentowały zdjęcia umieszczone w portfolio dewelopera i dawni klienci będą wypowiadać się korzystnie, można przygotować się na spotkanie z przedstawicielem firmy.

Rynek pierwotny, choć rządzi się własnymi prawami, to musi działać zgodnie z regułami ustalonymi m.in. w ustawie deweloperskiej. To ona daje nabywcy możliwość żądania od dewelopera udzielenia informacji o jego sytuacji prawno-finansowej – deweloper na życzenie klienta musi przedłożyć stan finansów, potwierdzenie, że nie grozi mu niewypłacalność oraz że nie są prowadzone wobec niego żadne postępowania egzekucyjne.

Wiarygodność dewelopera można sprawdzić, żądając od niego przedłożenia tzw. prospektu. Jest to dokument, w którym powinny znaleźć się m.in.:

 • dane kontaktowe i identyfikacyjne dewelopera
 • udokumentowane doświadczenie dewelopera
 • informacje dotyczące danej inwestycji
 • informacje o nieruchomości – status prawny, plan zagospodarowania przestrzennego, planowane inwestycje w promieniu kilometra, uzyskane zezwolenia, planowany termin ukończenia budowy i przeniesienia własności, sposób finansowanie budowy
 • warunki odstąpienia od umowy deweloperskiej.

Wydaje się, że mieszkania w Solcu Kujawskim będą stanowić bezpieczną ofertę, jeśli tylko nabywca zadba o potwierdzenie wiarygodności dewelopera.

kontakt_bg

Postaw na gwarancję

Decyzja o kupnie inwestycji od danego dewelopera nie powinna być podejmowana pochopnie i w pośpiechu. Zanim zdecydujemy się na daną nieruchomość, warto przeanalizować opinie o danym podwykonawcy i dowiedzieć się, na jakie aspekty powinniśmy zwrócić szczególną uwagę dokonując wyboru.

Kontakt