Nowe domy Świdnica

Typ nieruchomości
Lokalizacja
Ilość pokoi
Powierzchnia (m2)

Brak domów

Rynek pierwotny w Świdnicy – charakterystyka

Świdnica to miasto z bardzo dużym potencjałem, które budzi coraz większe zainteresowanie zarówno deweloperów, jak i nabywców. Położona jest w województwie dolnośląskim, nad rzeką Bystrzycą. Miasto jest bardzo dobrze rozwinięte przemysłowo, ale także atrakcyjne turystycznie. Znajduje się tu wiele cennych zabytków architektury zarówno sakralnej, jak i przemysłowej oraz mieszkaniowej. Z roku na rok obserwuje się coraz większe zainteresowanie nowymi nieruchomościami w tym mieście, nie tylko mieszkaniami, ale także domami jednorodzinnymi.

Nowe domy charakteryzują się duża funkcjonalnością, ale też przyjemną estetyką. Jedną z największych zalet rynku pierwotnego w Świdnicy są przede wszystkim bardzo atrakcyjne ceny nieruchomości w porównaniu do innych polskich miast. Nowe domy jednorodzinne w tym mieście kosztują mniej niż mieszkania, chociażby w Krakowie, Warszawie, czy we Wrocławiu. Miasto stwarza także przyjazne warunki do rozwoju, nie tylko dla singli, ale także dla rodzin z dziećmi.

Domy deweloperskie w Świdnicy – co warto wiedzieć?

W Świdnicy powstają zarówno nowe segmenty, jak i nowe szeregówki, które wyróżniają się bardzo przyjemną, nowoczesną architekturą. Nowa inwestycje są stosunkowo różnorodne, przeważa budownictwo dwupoziomowe z balkonami i własnym ogródkiem. Takie nieruchomości są szczególnie atrakcyjne dla osób, które chcą cieszyć się życiem w mieście, ale nie chcą przy tym rezygnować z komfortu związanego z mieszkaniem w domu jednorodzinnym.

Nowe domy szeregowe na sprzedaż w większości przypadków mają bardzo funkcjonalne rozkłady pomieszczeń, co pozwala zaaranżować przestrzeń tak by była jak najbardziej praktyczna i użyteczna. Optymalne wykorzystanie przestrzeni sprawia, że inwestycje wydają się bardzo przestronne. Ogromnym atutem jest tu niska i kameralna zabudowa, która pozwala lepiej wypoczywać oraz przyjemniej spędzać czas.

Wybierając dom od dewelopera w Świdnicy warto sprawdzić, w jakim standardzie deweloper budował inwestycję. Te, które zostały zbudowane w wysokim standardzie, często wyposażone są w ogrzewanie podłogowe, dachówkę ceramiczną, czy inne udogodnienia, które przekładają się na większą wygodę. Istotną kwestia przy zakupie nieruchomości jest także zweryfikowanie czy wybrane osiedle domów jednorodzinnych jest dobrze skomunikowane z miastem, wszelkie dostępne media oraz dojazd do nieruchomości. Najlepiej, jeśli dojazd odbywa się drogą utwardzoną.

Jak znaleźć dobrego dewelopera w Świdnicy?

W wielu przypadkach zakup nowego domu jednorodzinnego związany jest ze znalezieniem odpowiedniego dewelopera. Nie jest to zbyt skomplikowane, większość dostępnych ofert prezentowanych jest obecnie w sieci. Wystarczy zapoznać się z ofertą a następnie zweryfikować wybranego inwestora.

Dewelopera najlepiej jest sprawdzić zaraz po wybraniu inwestycji, wówczas mamy pewność, że jest to osoba rzetelna i wywiąże się z inwestycji. Na jakie elementy warto zwrócić uwagę, by mieć pewność, że transakcja przebiegnie bez zakłóceń. Przede wszystkim warto skupić się na doświadczeniu inwestora oraz jego aktualnej sytuacji finansowej. Ponadto dobrze jest dowiedzieć się też, czy przynależy deweloper do organizacji branżowych.

kontakt_bg

Postaw na gwarancję

Decyzja o kupnie inwestycji od danego dewelopera nie powinna być podejmowana pochopnie i w pośpiechu. Zanim zdecydujemy się na daną nieruchomość, warto przeanalizować opinie o danym podwykonawcy i dowiedzieć się, na jakie aspekty powinniśmy zwrócić szczególną uwagę dokonując wyboru.

Kontakt