Nowe domy Tychy

Typ nieruchomości
Lokalizacja
Ilość pokoi
Powierzchnia (m2)
Słoneczne Ogrody

od 4 694 za m²

Słoneczne Ogrody

Tychy, Wąska
Termin oddania:

III Kwartał 2023

Liczba domów:

23

Liczba pokoi:

5

Powierzchnia:

114 - 123 m²

Osiedle Bursztynowe

od 6 000 za m²

Osiedle Bursztynowe

Tychy, Mysłowicka
Termin oddania:

IV Kwartał 2022

Liczba domów:

19

Liczba pokoi:

5 - 6

Powierzchnia:

97.74 - 160.37 m²

OFERTY ARCHIWALNE

Hygge Park

od 6 459 za m²

Oferta archiwalna

Hygge Park

Nowe domy Tychy, Wróbla
Termin oddania:

III Kwartał 2023

Liczba mieszkań:

22

Liczba pokoi:

5

Powierzchnia:

191 - 196 m² m²

Nowe domy jednorodzinne i rynek pierwotny w Tychach

Tychy to średniej wielkości polskie miasto, które zlokalizowane jest w południowej Polsce, w województwie śląskim. Dużym atutem miasta jest fakt, że od północy graniczy ono z Katowicami, czyli jedną z największych śląskich aglomeracji. Poza tym usytuowane jest przy skrzyżowaniu tras Warszawa- Wiedeń i drodze krajowej Opole-Kraków. W bliskiej okolicy Tychów przechodzi też autostrada A4. W mieście położony jest także dworzec kolejowy, dzięki czemu komunikacja z innymi dużymi polskimi miastami jest wygodna i komfortowa. Jeśli chodzi o komunikację miejską to w Tychach kursują także autobusy. Warunki do codziennego życia są, więc tu całkiem niezłe, co niewątpliwie wpływa dobrze na rozwój rynku pierwotnego.

Jeśli chodzi o nieruchomości na rynku pierwotnym to wciąż więcej ogłoszeń dotyczy ofert mieszkań. Jednak ostatnie lata pokazały także, że rośnie tu zapotrzebowanie na domy jednorodzinne. Dlatego deweloperzy starają się także dostarczać miastu tego rodzaju inwestycji. Nowe segmenty i nowe szeregówki budowane są najczęściej w nieco większej odległości od centrum, w stosunkowo spokojnych okolicach.

Zespoły mieszkalne domów jednorodzinnych bardzo często usytuowane są w okolicach, gdzie dominuje zabudowa jednorodzinna. Budownictwo w najbliższej okolicy jest, więc niskie, co jest ogromną zaletą dla osób, którym zależy na przyjemnym i estetycznym miejscu zamieszkania. Oprócz tego w sąsiedztwie domów znajdują się także zielone tereny, a niemal każdy dom ma przypisany własny ogród.

Domy deweloperskie – aktualne trendy budowlane w Tychach

Niemal każde osiedle domów jednorodzinnych w Tychach wpisuje się w nowoczesne standardy budowlane i architektoniczne. Najczęściej są to kameralne kompleksy domów z dobrą infrastrukturą. Domy mają być przede wszystkim wytrzymałe, estetyczne z zewnątrz i funkcjonalne w środku. Dlatego też niemal każdy dobry deweloper w Tychach stara się sięgać po dobrej jakości materiały budowlane. Jeśli chodzi o estetykę budynków to niemal w całym mieście stawia się na minimalistyczne formy. Trudno znaleźć inwestycje bogato zdobione, raczej bryły są harmonijne, pozbawione zbędnych detali. Wykorzystuje się często obficie neutralną kolorystykę, biele, beże, szarości, brązy i grafity.

W środku inwestorzy stawiają przede wszystkim na funkcjonalność. Pokoje są wysokie, często dominują duże przeszklenia, a pomieszczenia są zaprojektowane tak, by były jak najbardziej ustawne i umożliwiały optymalne wykorzystanie przestrzeni. Nowe domy szeregowe mają przypisane ogródki, miejsca parkingowe. Czasem zamiast miejsc wolnostojących deweloperzy decydują się na garaże w bryłach budynku. Inne przestrzenie dodatkowe, które można często spotkać w inwestycjach w Tychach to tarasy i balkony. Niemal każdy dom od dewelopera na sprzedaż jest, więc jak najlepiej dopasowany do wymagań współczesnego klienta. Warto wspomnieć także o tym, że coraz częściej nowe domy w Tychach projektowane są też tak, by były jak najbardziej energooszczędne i ekologiczne.

kontakt_bg

Postaw na gwarancję

Decyzja o kupnie inwestycji od danego dewelopera nie powinna być podejmowana pochopnie i w pośpiechu. Zanim zdecydujemy się na daną nieruchomość, warto przeanalizować opinie o danym podwykonawcy i dowiedzieć się, na jakie aspekty powinniśmy zwrócić szczególną uwagę dokonując wyboru.

Kontakt