Nowe mieszkania Zakopane

Typ nieruchomości
Lokalizacja
Ilość pokoi
Powierzchnia (m2)
Willa Makuszyńskiego 14A

Willa Makuszyńskiego 14A

Termin oddania:

I kwartał 2024

Liczba mieszkań:

18

Liczba pokoi:

2 - 3

Powierzchnia:

31.25 - 63.38 m²

Hotel Imperial Zakopane

od 31 772 za m²

Hotel Imperial Zakopane

Termin oddania:

2 kwartał 2023

Liczba mieszkań:

130

Liczba pokoi:

1 - 1

Powierzchnia:

22 - 65 m²

Słoneczna Rezydencja

od 15 621 za m²

Słoneczna Rezydencja

Termin oddania:

2 kwartał 2020

Liczba mieszkań:

18

Liczba pokoi:

2 - 5

Powierzchnia:

30 - 100 m²

Enklawa Polany

od 13 100 za m²

Enklawa Polany

Termin oddania:

02 kwartał 2021

Liczba mieszkań:

76

Liczba pokoi:

1 - 4

Powierzchnia:

19 - 133 m²

Apartamenty Zakopiańskie

od 17 850 za m²

Apartamenty Zakopiańskie

Termin oddania:

1 kwartał 2023

Liczba mieszkań:

241

Liczba pokoi:

1 - 3

Powierzchnia:

27.96 - 79.39 m²

Nowe mieszkania w Zakopanem – Rynek pierwotny

Zakopane to miasto znajdujące się w południowej części województwa małopolskiego. Jest najwyżej położną aglomeracją w Polsce. Zakopane jest miastem turystycznym. Mnóstwo atrakcji, zabytków kultury ludowej oraz ośrodków narciarskich, przyciąga co roku dużą ilość zwiedzających. Centrum Zakopanego składa się z gęstej sieci ulic, natomiast na obrzeżach powstają nowe inwestycje, które cieszą się zainteresowaniem osób poszukujących mieszkań z rynku pierwotnego. Wybranie odpowiedniego mieszkania od dewelopera może sprawiać trudności osobom, które nie spotkały się z tego rodzaju transakcjami. Rynek pierwotny rządzi się własnymi regułami, które na początku mogą wydawać się skomplikowane, jednak stają się zrozumiałe przy lepszym zapoznaniu z nimi. By oszczędzić sobie stresu oraz pomyłek przy wybieraniu dewelopera, należy kierować się paroma zasadami.

Jak wybrać dobre inwestycje deweloperskie w Zakopanem?

Przed podjęciem decyzji o wyborze mieszkania deweloperskie w Zakopanem należy sprawdzić opinie osób, które korzystały wcześniej z usług danej firmy deweloperskiej. Internetowe fora pozwolą dotrzeć do wzmianek o stanie mieszkań oraz o terminowości inwestora. Oprócz poszukiwania informacji w internecie dobrą opcją jest wybranie się na targi nieruchomości. Można tam spotkać wielu przedstawicieli w jednym miejscu, co pozwala szybciej wybrać jedną firmę bez konieczności odwiedzania każdej z ich siedzib z osobna. Warto również przyjrzeć się historii wybranego dewelopera. Od jak długiego czasu istnieje na rynku, jakie ma wykonane już osiedla oraz inwestycje deweloperskie w Zakopanem, które powinny znajdować się w jego prospekcie. Ważnymi informacjami o nieruchomości, jakie należy poznać przed podpisaniem umowy, są kwestie udogodnień, które znajdują się na terenie osiedla. Przede wszystkim podjazdy dla wózków czy niskie krawężniki, które są ułatwieniem dla osób niepełnosprawnych. Znając dokładną lokalizację którą ma nowe mieszkanie, warto również sprawdzić opinie na jej temat przy pomocy forum mieszkańców. W ten sposób można dowiedzieć się, czy nowe mieszkania w Zakopanem spełniają wymagania kupujących.

Czym kierować się oceniając nowe inwestycje deweloperskie w Zakopanem?

Przed podpisaniem umowy z firmą deweloperską, ferującą nowe mieszkanie w Zakopanem, należy zebrać całą pulę informacji nie tylko o samej firmie i nieruchomości, ale również o terenie, na którym znajdują się mieszkania deweloperskie oraz o cenie przestrzeni dodatkowych. Najważniejsze co należy posiadać, to wiedza na temat tego, w jaki sposób zabezpieczone zostały interesy nabywców, czyli w jakim banku firma posiada rachunek powierniczy. Warto zbadać również opinie o podwykonawcach, z którymi współpracuje deweloper. Koniecznie trzeba dowiedzieć się, co z kwestią udziału w drodze dojazdowej czy ten koszt jest wliczony w cenę mieszkania. Należy również zebrać informacje na temat przestrzeni dodatkowych, jakie posiadają mieszkania w Zakopanem. Dotyczy to garaży czy miejsc postojowych. W ich przypadku płatność również może być osobna lub wliczona w cenę mieszkania.

Ocena mieszkania od dewelopera w Zakopanem- na co zwrócić uwagę?

Mieszkania deweloperskie firmy, która rzetelnie zrealizowała zlecenia, znajdą się w prospekcie, najważniejszym dokumencie, związanym z usługami deweloperskimi. Według ustawy musi on zawierać wcześniejsze inwestycje deweloperskie, dane o finansowaniu budowy, listę niezbędnych zezwoleń, dokładną datę zakończenia budynku oraz informację o ryzku, związanym z daną inwestycją. Przestudiowanie tego dokumentu jest ważnym etapem wybierania firmy deweloperskiej. Jeśli przekazanie prospektu stanowi problem dla dewelopera, to jest to znak, że firma jest nierzetelna. Podpisanie umowy z taką firmą wiąże się z dużym ryzykiem. Nowe mieszkania muszą również spełniać szereg wymagań, które dotyczą ocieplenia oraz pokrycia dachów. Deweloper powinien również udostępnić projekt inwestycji oraz księgę wieczystą nieruchomości. Nowe mieszkanie w Zakopanem, może z powodu górzystego terenu, mieć słabe połączenie z centrum miasta. Trzeba brać pod uwagę stan dróg oraz słabą dostępność do komunikacji miejskiej.

Jak szybko i skutecznie zweryfikować, czy nowe inwestycje Zakopane są godne zainteresowania?

Rynek pierwotny w Zakopanem oferuje lokale na osiedlach położonych niedaleko lasów. Ważne jest więc sprawdzenie, czy teren, na którym znajduje się osiedle, nie jest przeznaczony do zalesienia. Ważna jest również weryfikacja własności gruntów, na których budowane są mieszkania od dewelopera w Zakopanem. Informacje na ten temat można uzyskać w starostwie powiatowym lub w urzędzie miasta. Niektóre firmy deweloperskie, realizujące nowe inwestycje w Zakopanem, nie zważając na przepisy, rozpoczynają budowę inwestycji na nieprzystosowanym do tego terenie, świadomie łamiąc prawo. Niezmiernie ważną czynnością jest również zapoznanie się ze szczegółami planu zagospodarowania osiedla, materiałami, które zostały użyte do budowy i wykończenia mieszkania na sprzedaż. Warto dowiedzieć się również, jak wygląda montaż wszystkich instalacji w lokalu oraz rodzaj ogrzewania, który będą posiadały mieszkania. Wszystkie informacje są bardzo istotne, ponieważ wpływają na jakość i cenę mieszkania na sprzedaż w Zakopanem.

 

kontakt_bg

Postaw na gwarancję

Decyzja o kupnie inwestycji od danego dewelopera nie powinna być podejmowana pochopnie i w pośpiechu. Zanim zdecydujemy się na daną nieruchomość, warto przeanalizować opinie o danym podwykonawcy i dowiedzieć się, na jakie aspekty powinniśmy zwrócić szczególną uwagę dokonując wyboru.

Kontakt