Nowe mieszkania Koluszki

Typ nieruchomości
Lokalizacja
Ilość pokoi
Powierzchnia (m2)
Apartamenty Koluszki

od 5 902 za m²

Apartamenty Koluszki

Termin oddania:

1 kwartał 2024

Liczba mieszkań:

8

Liczba pokoi:

3

Powierzchnia:

55 - 59 m²

Nowe mieszkania w Koluszkach – Rynek pierwotny

Koluszki to aglomeracja w województwie łódzkim. Miasto położone jest na równinie Kościuszkowskiej, pomiędzy Wysoczyzną Morawską a wyniesieniem Garbu Łódzkiego. To znany ośrodek przemysłowy, w którym znajduje się jedna z największych w Polsce odlewni. Koluszki to także miasto posiadające bazę paliw płynnych, połączoną z nowoczesnym rurociągiem rafinerii w Płocku. To aglomeracja zamieszkiwana przez około 13 tys. osób. Rynek pierwotny w Koluszkach dynamicznie się rozwija, ponieważ coraz więcej osób z województwa łódzkiego pragnie osiedlić się w tym urokliwym miejscu. Analizując nowe inwestycje w Koluszkach warto jest przyjrzeć się tylko uczciwym i renomowanym firmom deweloperskim. Jednakże, aby ocenić wiarygodność inwestora, należy poznać odpowiedź na wszystkie pytania, jakie pojawiają się w związku z zakupem lokalu na rynku pierwotnym.

Polecane nowe inwestycje w Koluszkach

Uczciwy deweloper, który oferuje nowe inwestycje, nie ukrywa oraz celowo nie zataja, żadnych istotnych informacji, dotyczących nowo powstającego osiedla i sposobów finansowania jego budowy. Przed podpisaniem umowy kupna lokalu z firmą inwestorską, warto pamiętać, że nie każda tego rodzaju transakcja jest bezpieczna. Można trafić na oszustów bądź inwestorów, którzy nie posiadają odpowiedniego kapitału lub też finansują budowę osiedli ze środków wpłaconych przez potencjalnych nabywców. Aby wykluczyć tego typu kwestie, należy przede wszystkim ustalić, czy deweloper ma legalnie założony bankowy rachunek powierniczy typu zamkniętego. Jest to gwarancja tego, że wszystkie wpłacone przez klientów środki będą przeznaczone wyłącznie na zakup interesujących ich nieruchomości. Przed podjęciem decyzji o zakupie nowego mieszkania na sprzedaż w Koluszkach, warto także uzyskać wszystkie informacje o inwestorze. W tym celu należy zapoznać się z publikowanymi na ten temat danymi na stronach internetowych.

Czym wyróżnia się rynek pierwotny w Koluszkach?

Mimo że inwestycje deweloperskie w Koluszkach rozwijają się bardzo dynamicznie, to należy być ostrożnym przy podejmowaniu decyzji w kwestii zakupu nieruchomości na tym terenie. Należy pamiętać o sprawdzeniu pewnych istotnych informacji. Warto pamiętać, że mieszkania na sprzedaż powinny być budowane wyłącznie na gruntach, które nie są przeznaczone pod zalesienie. Przy sprawdzaniu danej budowy, należy poprosić o wypis z ewidencji gruntów dla działek, na których powstają nowe mieszkania. Można poprosić o tego rodzaju dokument wraz z dokładnym wyrysem. Sprawdzając uczciwość i rzetelność danej firmy deweloperskiej, oferującej nowe mieszkanie, należy zwrócić uwagę na opinie o zrealizowanych już przez nią inwestycjach. Jeśli nowo powstałe osiedle jest już zamieszkane, to warto spotkać się z mieszkańcami i ustalić, czy wszystkie prace zostały wykonane zgodnie z przedstawionym przez dewelopera prospektem. Szczególnie ważne jest prawidłowe ułożenie instalacji wodnych, kanalizacyjnych, elektrycznych i wentylacyjnych. Na uwagę zasługuje sposób wykończenia klatek, a także schludne i estetyczne przygotowanie nieruchomości, jaką jest nowe mieszkanie w Koluszkach.

Jak wybrać mieszkanie na sprzedaż w Koluszkach?

Wybór atrakcyjnego, nowego mieszkania od dewelopera, należy poprzedzić dokładną analizą miejsca, w którym znajduje się osiedle. Warto sprawdzić, czy jest ono dobrze skomunikowane z centrum miasta i czy w jego pobliżu znajdują się ośrodki zdrowia, placówki edukacyjne, żłobki, jak również sklepy i minimarkety. Przed podjęciem decyzji o zakupie nowego mieszkania w Koluszkach, należy również zwrócić uwagę na sąsiedztwo zakładów przemysłowych w stosunku do wybranego osiedla. Tym, co powinno wzbudzić zainteresowanie osoby analizującej inwestycje deweloperskie, jest także sposób zagospodarowania terenu, należącego do danego budynku. Warto ustalić, czy inwestor przewidział budowę placów zabaw, obiektów w postaci basenów lub siłowni, jak również udogodnień dla rodzin z małymi dziećmi i osób niepełnosprawnych.

Czym kierować się przy zakupie mieszkania od dewelopera w Koluszkach?

Istotną kwestią przy podejmowaniu decyzji o nabyciu mieszkania z ofert, jakie zawiera rynek pierwotny, jest dokładne ustalenie czy inwestor korzysta z pomocy renomowanych firm architektonicznych, projektowych oraz podwykonawców, zajmujących się budową i wykańczaniem lokali, przeznaczonych na sprzedaż. Nowe mieszkania w Koluszkach, które cieszą się największym zainteresowaniem osób, analizujących rynek pierwotny na tym terenie, wyróżniają się perfekcyjnym montażem wszystkich niezbędnych instalacji, drzwi zewnętrznych, a także schludnym wykończeniem ścian i podłóg. Warto ustalić, czy mieszkania od dewelopera w Koluszkach, są budowane ściśle według wcześniej ustalonego prospektu informacyjnego czy też istnieje możliwość ich dowolnej adaptacji, zgodnie z oczekiwaniami potencjalnego nabywcy. Osoby, które są zainteresowane kupnem mieszkania deweloperskie w Koluszkach o bardzo dużym metrażu lub studia, powinny uzgodnić z wybraną firmą deweloperską, czy istnieje możliwość połączenia kilka lokali w jeden. Wszystkie te aspekty są kluczowe przed podjęciem ostatecznej decyzji o kupnie mieszkania deweloperskie w Koluszkach.

kontakt_bg

Postaw na gwarancję

Decyzja o kupnie inwestycji od danego dewelopera nie powinna być podejmowana pochopnie i w pośpiechu. Zanim zdecydujemy się na daną nieruchomość, warto przeanalizować opinie o danym podwykonawcy i dowiedzieć się, na jakie aspekty powinniśmy zwrócić szczególną uwagę dokonując wyboru.

Kontakt