Nowe domy Zielona Góra

Typ nieruchomości
Lokalizacja
Ilość pokoi
Powierzchnia (m2)

Brak domów

Domy deweloperskie na rynku pierwotnym w Zielonej Górze

Zielona Góra to historyczne, dolnośląskie miasto, które z uwagi na niewielkie zniszczenia wojenne może poszczycić się piękną, przedwojenną zabudową miejską. Zwłaszcza okolice Starego Miasta zachwycają pięknymi, nie dzisiejszymi budynkami. Na rynku pierwotnym w Zielonej Górze dominują przede wszystkim mieszkania od dewelopera. Jednak z roku na rok przybywa także ofert domów jednorodzinnych. Są to zarówno nowe segmenty, nowe szeregówki jak i domy wolnostojące.

Zwykle takie inwestycje utrzymywane są w bardzo kameralnym klimacie, przez co mieszkańcy mogą cieszyć się ciszą i otaczającym spokojem. Niejedno osiedle domów jednorodzinnych w Zielonej Górze otoczone jest piękną naturą, położone jest w pobliżu miejsc, które świetnie nadają się do spacerowania, czy też uprawiana sportów. Zwykle domy deweloperskie położone są na obrzeżach miasta, jednak dojazd do centrum nie jest zbyt utrudniony.

Warto wspomnieć o tym, że rynek pierwotny w tym mieście jest dość atrakcyjny. Ceny domów są naprawdę atrakcyjne. Biorąc pod uwagę obecną sytuację rynkową, należą do jednym z bardziej przystępnych. Zapewne z tego względu popyt na domy od dewelopera w tym mieście rośnie.

Dom od dewelopera w Zielonej Górze – czego można się spodziewać?

W Zielonej Górze większość inwestycji jest bardzo kameralna. Zwykle są to zabudowy składające się z kilku domów jednorodzinnych na sprzedaż. W zależności od wybranej oferty są to budynki posiadające od 1 do 3 kondygnacji naziemnych. Zazwyczaj nie posiadają kondygnacji podziemnych. Nowe domy jednorodzinne w tym mieście posiadają bardzo zbliżoną estetykę. Zwykle są to budynki minimalistyczne. Również kolorystyka jest bardzo uniwersalna. Najczęściej deweloperzy decydują się na geometryczne, uniwersalne rozwiązania, które świetnie wpisują się w klimat miast.

Co istotne, niemal każdy dom na sprzedaż posiada także przydomowy ogródek i miejsce parkingowe. Dzięki takim rozwiązaniom mieszkańcy czują się niemal jak w domu wolnostojącym. Mogą korzystać z wszelkich dogodności domów jednorodzinnych, ale cieszyć się także błyskawicznym dojazdem do miasta. Nowe domy szeregowe posiadają najczęściej osobne wejścia, ale i podjazd. Niektóre z nich wyposażono także w strych, który można dowolnie zagospodarować, czy taras i balkon.

Niemal każdy deweloper dba o to, by nowe mieszkania w Zielonej Górze były dobrze skomunikowane z miastem. W mieście funkcjonuje zarówno linia autobusowa, jak i transport kolejowy.

Zakup domu jednorodzinnego w Zielonej Górze – rynek pierwotny czy wtórny?

Osoby, które chcą kupić dom z Zielonej Górze mają do wyboru nie tylko rynek pierwotny. Wiele ofert znaleźć można także na rynku wtórnym. Jednak to drugie rozwiązanie nie cieszy się zbyt dużą popularnością. Czemu?

Otóż okazuje się, że rynek pierwotny dla wielu osób jest bardziej atrakcyjny, ponieważ pozwala na swobodne zaprojektowanie wnętrza oraz jego sprawne wykończenie. Z kolei domy z rynku wtórnego bardzo często są wykończone w starym stylu, co nie każdemu odpowiada. Co więcej, pomijając estetykę, często wymagają gruntownego remontu, którego koszty są bardzo wysokie. Do tego nabywca musi mieć na uwadze to, że takie remonty trwają bardzo długo. Poza tym nowe domy od dewelopera są także dużo bardziej funkcjonalne. Nie ma w nich zbędnych powierzchni, wszystko jest zaprojektowane tak, by cała przestrzeń była optymalnie wykorzystana.

kontakt_bg

Postaw na gwarancję

Decyzja o kupnie inwestycji od danego dewelopera nie powinna być podejmowana pochopnie i w pośpiechu. Zanim zdecydujemy się na daną nieruchomość, warto przeanalizować opinie o danym podwykonawcy i dowiedzieć się, na jakie aspekty powinniśmy zwrócić szczególną uwagę dokonując wyboru.

Kontakt