Lubuskie

Typ nieruchomości
Lokalizacja
Ilość pokoi
Powierzchnia (m2)
Osiedle Bermudy

od 1 472 za m²

Osiedle Bermudy

Gorzów Wielkopolski, Wawrów, Bermudy, ul. Brzozowa
Termin oddania:

01.04.2021

Liczba domów:

128

Liczba pokoi:

4 - 4

Powierzchnia:

93.74 - 130 m²

Domy w Janczewie

od 5 400 za m²

Domy w Janczewie

Gorzów Wielkopolski, Lipowa
Termin oddania:

IV Kwartał 2023

Liczba domów:

29

Liczba pokoi:

3

Powierzchnia:

71.97 m²

Aleje Sosnowe

od 6 400 za m²

Aleje Sosnowe

Gorzów Wielkopolski, Diamentowa
Termin oddania:

II Kwartał 2022

Liczba domów:

32

Liczba pokoi:

5

Powierzchnia:

129.9 m²

Rynek deweloperski bardzo mocno się dzisiaj rozwija i możemy zaobserwować powstające nowe nieruchomości, zarówno w zakresie budynków jednorodzinnych, ale także inwestycji wielorodzinnych. Jest to naturalna rzecz, która pokazuje jak bardzo rozwinął się rynek budowlany, dlatego też z powodzeniem możemy dzisiaj szukać ciekawych rozwiązań inwestycyjnych w województwie lubuskim, szukając nowych domów w takich miejscowościach jak Gorzów Wielkopolski, czy zielona Góra, ale także Żagań, Świebodzin, czy Międzyrzecz. Poniżej zaprezentujemy najciekawsze inwestycje deweloperskie pod kątem domków jednorodzinnych, który pozwolą nam na zakup takich inwestycji z działką, lub też z możliwością zabudowy szeregowej. Takich inwestycji jest tutaj bardzo dużo i z pewnością znajdziemy nowe segmenty w wielu miastach, w których będziemy chcieli zamieszkać. Możliwości jest bardzo dużo, a poniżej przedstawimy najlepsze rozwiązania, które mogą nam przynieść bardzo ciekawe możliwości w zakresie zakupu domu naszych marzeń.

Czy warto kupić dom w województwie lubuskim?

Decyzja na temat zakupu nowego domu to zawsze temat dość szeroki, chyba że jesteśmy w takiej dyspozycji finansowej i lokalizacyjnej, że z góry mamy już wybrany teren na zakup nowego domu. W przypadku województwa lubuskiego jest tak, że w zakresie długości zajmowanego terenu, jest ono praktycznie najmniejszym województwem w Polsce, dlatego też może rzadziej wybieranym przez potencjalnych inwestorów i samych zainteresowanych mieszkańców. Nie oznacza to wcale, nie warto kupować mieszkania na tym terenie. Powstające tam nowe domy, które ruszają dzisiaj w inwestycjach deweloperskich, to świetny materiał na zamieszkanie dla ludzi, którzy cenią sobie województwa spełniające ważną funkcję gospodarczą i strategiczną. A województwo lubuskie właśnie do takich miejsc należy. Wystarczy zauważyć, że jest to województwo przygraniczne, gdyż tutaj gra niczym z Niemcami, a sam teren daje nam niezwykłe połączenie z Berlinem. To tutaj też stacjonuje strategiczna jednostka wojskowa, której zadaniem jest obrona naszego kraju. Jeśli zatem stawiamy sobie pytanie, czy warto zakupić mieszkanie na tym terenie, to oczywiście jest to decyzja Warta przemyślenia. Przede wszystkim dlatego, może przebiega tutaj droga krajowa nr 3, łącząca północ i południowy zachód Polski, co dla wielu osób może być znaczącym argumentem do tego, aby z terenu tych posiadłości, dość szybko przemieścić się w strategiczne miasta naszego kraju. Tutaj również przepływają dwie ważne rzeki, Odra i Warta, które sprawiają, że naturalne bogactwo tego regionu zdecydowanie bardziej przyciąga turystów. Powstają tutaj również inwestycje deweloperskie, dzięki którym tworzone są nowe segmenty mieszkaniowe, a co za tym idzie, region ten staje się bardziej przyciągającym inwestorów, zarówno z naszego kraju, jak i z zagranicy.

Gdzie najlepiej kupić dom w województwie lubuskim?

Strategicznym miejscem dla powstawania nowych domów są obrzeża miast. Tutaj największe miasta to Gorzów Wielkopolski, Zielona Góra, ale też znany dzisiaj wszystkim Świebodzin, w którym spotkamy największą figurę Chrystusa. Z mniejszych miast, jakie dostępne są w tym województwie to Żagań, Gubin, Międzyrzecz i Nowa Sól. W każdym z tych miast powstają nowe szeregówki, gdyż zapotrzebowanie na nowe miejsca do zamieszkania stare rośnie. Gdzie jednak najlepiej kupić dla siebie dom? Oczywiście najlepszym wyborem będzie teren dość dobrze skomunikowany i tutaj zdecydowanie możemy postawić na Zieloną Górę czy Gorzów Wielkopolski, ale też nic nie stoi na przeszkodzie aby wybrać zdecydowanie mniejsze miasta, chociażby takie jak Żagań, z którego również dojedziemy do wielu większych miast naszego kraju. Podstawą jest tutaj droga krajowa numer 3 i tak naprawdę autostrada A2, jeśli chodzi o możliwość szybkiego transportu w różne części naszego kraju. Warto zatem dobierać miejsca, w których powstają nowe domy jednorodzinne właśnie w pobliżu tychże dróg, aby mieć możliwość wygodnego z nich skorzystania w czasie podróży. Dla osób, które cenią sobie dobrze dopracowaną infrastrukturą handlowo-usługową to zdecydowanie największe miasta województwa powinny zostać przez nich wybrane. Śmiało można powiedzieć że właśnie najwięcej domów jednorodzinnych powstaje na obrzeżach tych miast i w różnych ich dzielnicach. Niedaleko od Gorzowa Wielkopolskiego znajdziemy nowe osiedle domów jednorodzinnych nazwane pięknie alejami sosnowymi, które sprawia, że możemy w tej okolicy czuć się praktycznie, jakbyśmy mieszkali z naturą. Z tego miejsca mamy niecały kilometr do centrum Gorzowa, A cena za metr kwadratowy sięga już nawet 4000 zł. Jest to cena bardzo przyzwoita. Warto zatem zapoznać się z nowymi inwestycjami, powstańcy mi na obrzeżach większych miast województwa lubuskiego, dzięki czemu zaoszczędzimy, ale także będziemy mieli możliwość skorzystania z klasycznych warunków przyrody.

Jakie są ceny domów w województwie lubuskim?

Wiele osób, które starają się zakup nowego domu, w większości zwraca uwagę na jego cenę. Jeżeli skupimy się na domach znajdujących się w obrzeżach większych miast to możemy liczyć tutaj na ceny wynoszące około 2700 zł za metr kwadratowy i w niektórych przypadkach będą one oczywiście zdecydowanie wyższe. Wszystko w tym zakresie zależy od tego, z jakich materiałów zostało zrobione dom od dewelopera. Musimy zwrócić na to uwagę, aby też ewentualnie móc negocjować cenę, jeśli uznamy, że jest ona dla nas zbyt wysoka. Powstające nowe domy szeregowe mogą zatem budzić w nas pragnienie ich posiadania, przy tak prezentowanych cenach, które są w obecnych czasach bezkonkurencyjne. W centrach miast możemy zapłacić zdecydowanie więcej i tutaj już za metr kwadratowy będziemy musieli ponieść kwotę rzędu 7000 zł i więcej. Jest to jednak nieuniknione, ponieważ ten rynek ma to do siebie, że im więcej wygód, tym więcej będziemy musieli za dom zapłacić. Ceny działek w centrach miasta nie są również tanie, A to zazwyczaj one przekładają się na cenę nieruchomości.

Dlaczego warto zamieszkać w województwie lubuskim?

Wybór miejsca zamieszkania zależy praktycznie od nas, ale musimy mieć też świadomość że nie każde województwo rozwija się tak samo. Lubuskie ma to do siebie że jest województwem szybko rozwijającym się, a wynika to przede wszystkim z tego, że graniczy tutaj z dużymi miastami Niemiec. Domy deweloperskie, które powstają w tym województwie, są bardzo wysokiej jakości. Nie ma znaczenia czy są to nowe domy szeregowe, czy też domy jednorodzinne. Każdy deweloper pragnie, aby ta inwestycja była naprawdę na wysokim poziomie, gdyż w każdej chwili można spodziewać się gości z zagranicy. Województwo też organizuje wiele ciekawych imprez okolicznościowych, a takim szczególnym są Weekendy Otwartych Winnic i Winobranie. To kolejne elementy, które przyciągają kupujących, na dostępny tutaj rynek pierwotny. Jeśli chcemy zamieszkać w dobrym województwie, który bardzo szybko się rozwija to zdecydowanie ten wybór będzie najlepszym.Kupując tutaj dom, znajdziemy te wiele aspektów przyrodniczych, które pokochamy, a wraz z nimi miejsce nasze zamieszkania.

kontakt_bg

Postaw na gwarancję

Decyzja o kupnie inwestycji od danego dewelopera nie powinna być podejmowana pochopnie i w pośpiechu. Zanim zdecydujemy się na daną nieruchomość, warto przeanalizować opinie o danym podwykonawcy i dowiedzieć się, na jakie aspekty powinniśmy zwrócić szczególną uwagę dokonując wyboru.

Kontakt