Nowe mieszkania Świecie

Typ nieruchomości
Lokalizacja
Ilość pokoi
Powierzchnia (m2)
Osiedle Laskowicka

od 5 500 za m²

Osiedle Laskowicka

Świecie, ul. Laskowicka
Termin oddania:

Gotowe

Liczba mieszkań:

198

Liczba pokoi:

2 - 4

Powierzchnia:

45.55 - 71.83 m²

Świecie jest miastem położonym w województwie kujawsko-pomorskim, nieopodal Bydgoszczy. Tu mieście się duży węzeł drogowy na skrzyżowaniu tras nr 91 i 5. Miasto jest jednym z większych ośrodków gospodarczych na Pomorzu. Nie brakuje tu szkół, punktów opieki medycznej, obiektów sportowych i rekreacyjnych. Miasto tworzy świetne warunki do życia i przyciąga turystów wieloma atrakcjami.

Mieszkania deweloperskie – Świecie

Na mapie miasta powstaje coraz więcej nowoczesnych osiedli, na które składają się bloki mieszkalne wyróżniające się nowoczesną architekturą. Budynki te nie są zbyt wysokie, gdyż mają zaledwie 5 pięter. Te o najniższym standardzie są wyposażone przynajmniej w podstawowe udogodnienia i teren wokół zabudowań. Coraz więcej inwestycji w Świeciu posiada nowoczesne instalacje, które podnoszą efektywność energetyczną i zarazem promują zasady ekologicznego budownictwa.

Mieszkania w Świeciu są położone w dzielnicach o charakterze mieszkaniowym, wyróżniających się dobrze rozwiniętą infrastrukturą handlowo-usługową, oświatową i komunikacyjną. Dużo nowych inwestycji obserwuje się w okolicach ulic Bolesława Chrobrego, Kazimierza Wielkiego, Miodowej i Laskowickiej.

Nowe mieszkania w Świeciu to automatycznie nowoczesne udogodnienia. To nimi deweloperzy przyciągają uwagę kupujących, osób marzących o własnym mieszkaniu. Na liście udogodnień wymienia się przede wszystkim liczne elementy infrastruktury: ciągi piesze i jezdne, kompozycje roślinne, oświetlenie uliczne oraz elementy małej architektury. Do tego w standardzie są nowoczesne windy, a także ułatwienia dla osób z ograniczoną mobilnością. Wokół budynków znajdują się place zabaw dla dzieci oraz tereny rekreacyjne pokryte zielenią. Każdy blok posiada schowki lokatorskie oraz wózkownie i rowerownie. Mieszkańcy bez problemu mogą postawić swoje auta na miejscach parkingowych przy budynku, czy w podziemnym garażu.

Warto jednocześnie dodać, że mieszkania w stanie deweloperskim różnią się układem. Posiadają balkony i tarasy, a coraz częściej również prywatne ogródki, które należą do mieszkań na parterze. W nowoczesnych blokach wyposażenie obejmuje nawet ogrzewanie podłogowe, rolety zewnętrzne oraz klimatyzację.

Nowe mieszkania Świecie – ceny

Mówi się, że można kupić tanie mieszkanie w Świeciu. Biorąc pod uwagę ceny mieszkań w okolicznych, większych miastach albo w innych częściach Polski, to faktycznie tak jest. Za metr kwadratowy trzeba zapłacić jakieś 3 857 zł. Dzięki czemu przeciętna wartość mieszkania wynosi 223 818 zł. Nie są to duże pieniądze zważywszy na fakt, że niektórzy w innych miastach muszą zapłacić nawet dwa razy tyle. Świecie mieści się w bliskiej odległości od Bydgoszczy, dużego miasta, w którym nie brakuje pracy, szkół, rozrywki. Może warto więc zastanowić się nad zamieszkaniem w tej części Polski.

Na co zwrócić uwagę kupując mieszkanie od dewelopera?

Najpierw trzeba ustalić, w jakiej lokalizacji chce się mieszkać, a następnie rozejrzeć się, jakie mieszkania w tej części miasta się znajdują. Najlepiej już wtedy wiedzieć, czego się oczekuje. By łatwiej wybrać mieszkanie o konkretnej konfiguracji pomieszczeń. Szukając mieszkania nie powinno się rezygnować z oczekiwań, gdyż jest to często inwestycja na całe życie. Skoro będzie finansowane z kredytu, lepiej dopłacić więcej i kupić wymarzone mieszkanie.

Poza samym mieszkaniem, należy skupić się na deweloperze. Trzeba sprawdzić, jak długo działa na rynku, czy jest rzetelną firmą i co inni klienci mówią na jego temat. Chodzi o to, aby wybrać najpewniejszą firmę, która nie zbankrutuje gdy tylko przyjmie wpłatę na mieszkanie i która wywiąże się z ustalonych terminów. Kupując mieszkanie w stanie deweloperskim w Świeciu, trzeba koniecznie zapoznać się z dokumentacją. Wszelkie wątpliwości należy skonsultować z deweloperem, a nawet z prawnikiem, o ile to możliwe. Trzeba też koniecznie dobrze przeczytać umowę i wyjaśnić wszelkie niezrozumiałe punkty w niej zawarte.

Dobrze wybrane mieszkanie będzie dobrze służyło przez wiele lat i takie mieszkanie będzie też łatwiej sprzedać w razie chęci.

kontakt_bg

Postaw na gwarancję

Decyzja o kupnie inwestycji od danego dewelopera nie powinna być podejmowana pochopnie i w pośpiechu. Zanim zdecydujemy się na daną nieruchomość, warto przeanalizować opinie o danym podwykonawcy i dowiedzieć się, na jakie aspekty powinniśmy zwrócić szczególną uwagę dokonując wyboru.

Kontakt