Nowe mieszkania Augustów

Typ nieruchomości
Lokalizacja
Ilość pokoi
Powierzchnia (m2)
Modrzewiowy Eco Park

od 6 900 za m²

Modrzewiowy Eco Park

Termin oddania:

3 kw. 2022

Liczba mieszkań:

148

Liczba pokoi:

1 - 4

Powierzchnia:

25.01 - 92.15 m²

OFERTY ARCHIWALNE

Apartamenty Marina Borki

od 14 300 za m²

Oferta archiwalna

Apartamenty Marina Borki

Termin oddania:

2 kw. 2023

Liczba mieszkań:

139

Liczba pokoi:

1 - 3

Powierzchnia:

26.96 - 85.06 m²

Nowe mieszkania w Augustowie – Rynek pierwotny

Atrakcyjne, nowe mieszkania w Augustowie stanowią świetną inwestycję. Zainteresowanych zakupem przybywa, bowiem mieszkań na sprzedaż poszukują nie tylko osoby realizujące własne potrzeby mieszkaniowe, ale również przedsiębiorcy, którzy w zakupie mieszkania od dewelopera dopatrują się szansy na dobry zarobek.

Sprawdź, jak kupić nowe mieszkanie w Augustowie, na co zwrócić uwagę oraz jak sprawdzić dewelopera przed podpisaniem umowy.

Nowe inwestycje w Augustowie szansą na posiadanie własnego M

Rynek pierwotny ratuje z opresji osoby bez własnego mieszkania, które z uwagi na deficyt mieszkań na rynku wtórnym, zobowiązane były mieszkać u rodziny lub wynajmować drogie mieszkania.

Dzięki inwestycjom deweloperskim, które sięgają coraz większej ilości miast i miasteczek młode rodziny mogą wybrać i nabyć w dobrej cenie komfortowe, wygodne, a przede wszystkim nowe mieszkanie.

Szukając mieszkania na sprzedaż w Augustowie, warto jednak dokładnie przeanalizować nowe inwestycje, tak by zakup wymarzonego mieszkania stał się powodem radości, a nie rozczarowania.

Mieszkania od dewelopera w Augustowie – jak wybrać?

Kupując mieszkanie na rynku pierwotnym, należy dokładnie sprawdzić firmę deweloperską, bo choć coraz rzadziej słyszy się o problemach z odebraniem mieszkania, takiej nieprzyjemności można uniknąć, wybierając sprawdzonego, rzetelnego i uczciwego dewelopera.

O działalności wybranej firmy deweloperskie najwięcej mogą powiedzieć już wykonane inwestycje. Te warto obejrzeć nie tylko na stronie internetowej dewelopera i w jego portfolio, ale również na żywo.

Rynek pierwotny w Augustowie można prześledzić w ciągu jednego dnia. Warto udać się w teren i na żywo obejrzeć wybudowane przez dewelopera domki jednorodzinne, mieszkania lub osiedla. Dobre wrażenie po naocznych oględzinach inwestycji deweloperskich daje zielone światło do rozpoczęcia współpracy w wybraną firmą.

Wybór odpowiedniego mieszkania może okazać się dużym wyzwaniem, bo choć każdy kupujący ma już swoje założenia co do powierzchni, ceny, czy kondygnacji, to apetyt rośnie w miarę jedzenia i często kupujący zastanawiają się nad wyborem większego mieszkania, niż wcześniej planowali.

Inwestycje deweloperskie zazwyczaj pozwalają swobodnie dobrać mieszkanie do potrzeb rodziny oraz zasobności portfela. Dodatkowo wspomnieć należy, że zakup mieszkania od deweloperska może być sfinansowany z kredytu hipotecznego.

Szansą na zachowanie wybranego mieszkania jest zawarcie umowy rezerwacyjnej, którą można rozwiązać, jeśli bank nie wyrazi zgody na wnioskowany kredyt.

Nowe mieszkanie w Augustowie – szeroka oferta

Nowe mieszkania to przede wszystkim kawalerki, mieszkania dwu- i trzypokojowe, apartamenty i domki jednorodzinne. Wszystkie charakteryzuje nowoczesne wykonanie, funkcjonalność i przestronność. Nawet mieszkanie trzydziestometrowe wykonane i urządzone zgodnie z obecnie obowiązującymi trendami wydaje się znacznie większe, bardziej komfortowe i wygodne, niż mieszkanie o takiej samej powierzchni w starym budownictwie.

Zaznaczyć należy, że nowe mieszkanie posiada często przypisany do niego taras, balkon, piwnice i miejsce parkingowe lub garaż. Są to udogodnienia, na których nie warto oszczędzać, pomagają bowiem w normalnym funkcjonowaniu ułatwiając też życie – kto nie marzył o własnym miejscu parkingowym, mając codziennie problem z zaparkowaniem samochodu pod blokiem lub o balkonie, kiedy prawnie nie chciało schnąć w łazience.

Szukając mieszkania na sprzedaż, warto zwrócić uwagę na takie szczegóły jak:

  • lokalizacja inwestycji – mieszkania deweloperskie powstają często na obrzeżach miasta. Wówczas należy zastanowić się nad posiadaniem samochodu, czy sposobem przewożenia dzieci do szkoły
  • piętro – najchętniej wybieramy mieszkania na parterze lub na najwyższym piętrze
  • otoczenie – niezwykle istotne znaczenie ma okolica inwestycji. Najlepiej, jeśli plan dewelopera przewiduje budowę całego osiedla, wówczas warto sprawdzić, czy zakłada on budowę placów zabaw, parków, ścieżek rowerowych, oświetlenia, lokali użytkowych pod sklepy kioski ruchu, poradnie zdrowia
  • bezpieczeństwo i spokój – należy szukać mieszkania w cichej i spokojnej okolicy z ograniczonym dostępem dla osób trzecich. Dlatego warto sięgnąć po plan zagospodarowania przestrzennego w obrębie kilometra, z którego wynikać będzie, czy w danym rejonie przewiduje się budowę dróg, zakładów produkcyjnych, sklepów wielkopowierzchniowych. Należy pamiętać, że nawet najmniejszy zakład usługowy może generować hałas, wzmożony ruch, a nawet nieprzyjemny zapach.

Mieszkania w Augustowie – jak sprawdzić dewelopera

Zainteresowany zakupem mieszkania od dewelopera powinien zwrócić się do niego o udostępnienie tzw. prospektu informacyjnego. Jest to dokument, z którego potencjalny nabywca dowie się dużo o samym deweloperze, jak również o prowadzonej inwestycji.

Z prospektu wynikać będzie doświadczenie wybranej firmy (opis trzech zamkniętych inwestycji), wypłacalność dewelopera oraz zakres prowadzonych obecnie prac z wyszczególnieniem informacji dotyczących wybranego mieszkania.

kontakt_bg

Postaw na gwarancję

Decyzja o kupnie inwestycji od danego dewelopera nie powinna być podejmowana pochopnie i w pośpiechu. Zanim zdecydujemy się na daną nieruchomość, warto przeanalizować opinie o danym podwykonawcy i dowiedzieć się, na jakie aspekty powinniśmy zwrócić szczególną uwagę dokonując wyboru.

Kontakt