Nowe mieszkania Luboń

Typ nieruchomości
Lokalizacja
Ilość pokoi
Powierzchnia (m2)
Mikroapartamenty w Luboniu

od 8 364 za m²

Mikroapartamenty w Luboniu

Luboń, ul. Żeglarska
Termin oddania:

Gotowe

Liczba mieszkań:

67

Liczba pokoi:

1 - 1

Powierzchnia:

21 - 29 m²

Osiedle Poznańskie

od 6 496 za m²

Osiedle Poznańskie

Luboń, Czapury, ul. Poznańska
Termin oddania:

Gotowe

Liczba mieszkań:

1008

Liczba pokoi:

1 - 4

Powierzchnia:

21 - 50 m²

Luboń Na Skarpie

od 6 800 za m²

Luboń Na Skarpie

Luboń, Dworcowa
Termin oddania:

IV Kwartał 2023

Liczba mieszkań:

120

Liczba pokoi:

2 - 4

Powierzchnia:

36.05 - 73.57 m²

Osiedle Jana Pawła II

od 6 950 za m²

Osiedle Jana Pawła II

Luboń, Al. Jana Pawła II
Termin oddania:

IV Kwartał 2023

Liczba mieszkań:

84

Liczba pokoi:

2 - 5

Powierzchnia:

28 - 112 m²

OFERTY ARCHIWALNE

Apartamenty nad Wartą Etap II

od 6 850 za m²

Oferta archiwalna

Apartamenty nad Wartą Etap II

Luboń, ul. Armii Poznań
Termin oddania:

IV Kwartał 2023

Liczba mieszkań:

256

Liczba pokoi:

2 - 4

Powierzchnia:

41 - 75 m² m²

Luboń to miasto w województwie wielkopolskim. Jest niewielkie, ale za to dość mocno zaludnione. W efekcie tego zapotrzebowanie na nowe mieszkania stale rośnie i deweloperzy za wszelką cenę starają się tym oczekiwaniom sprostać. Za mieszkaniami w Luboniu rozglądają się także pracownicy sezonowi, którzy pracują w Poznaniu. Luboń jest położony jakieś 9 km od centrum Poznania. W związku z tym właściwie mieszkając w Luboniu można czuć się, jak by mieszkało się w samym Poznaniu. Może też to zachęca wiele osób do kupowania mieszkań właśnie tu. W każdym razie zapotrzebowanie na te nieruchomości rośnie, więc warto wspomnieć, jak buduje się w Luboniu.

Nowe mieszkania Luboń – atrakcyjne oferty nieruchomości

Nie ma co się dziwić, że mieszkania w Luboniu sprzedają się tak bardzo dobrze. Deweloperzy dbają o to, aby ich oferty były atrakcyjne. Budują więc bardzo sprawnie i tym sposobem przyczyniają się do powstawania nowych, nowoczesnych osiedli. Osiedla są kameralne, bloki niezbyt duże. Dzięki temu mieszka się tu całkiem przyjemnie i jest bezpieczniej. Teren wokół budynków jest zwykle ogrodzony, a nierzadko również monitorowany. Nowe mieszkania w Luboniu przykuwają uwagę kupujących i przechodniów już z daleka.

Nowoczesna architektura to nie tylko atrakcyjny wygląd mieszkań, ale również wysoka jakość samej budowy. Mieszkania powstają z użyciem wytrzymałych materiałów. Są budowane w zgodzie z najnowszymi technikami, co też ma wpływ na szybkość przebiegu prac na terenie budowy. Tu najlepiej sprzedają się mieszkania średniej wielkości, przestronne. Do najpopularniejszych zalicza się mieszkania 2-pokojowe, w których jeden pokój jest przeznaczony na sypialnię, a drugi, czyli salon jest otwarty na kuchnię.

W blokach znajdują się windy, są też komórki lokatorskie, rowerownie, wózkownie, a także parkingi podziemne. Udogodnienia te sprawiają, że żyje się tu całkiem wygodnie. Z kolei wokół budynków montowane są place zabaw dla dzieci, ławeczki, nowoczesne kosze i inne elementy małej architektury. Dobrze oświetlony teren sprawia, że jest tam bezpiecznie.

Na nowych osiedlach jest też duża ilość zieleni. Deweloperzy dbają o to, aby przestrzeń wokół budynków sprzyjała wypoczynkowi na świeżym powietrzu. Dlatego bardziej budują parkingi podziemne, niż w okolicach bloków, bo tę przestrzeń mogą zagospodarować dużo korzystniej. A i bezpieczeństwo dla samochodów jest znacznie większe, gdy stoją w garażu.

Ceny nowych mieszkań w Luboniu

Ile kosztuje mieszkanie w Luboniu? To dobre pytanie, ponieważ za metr kwadratowy mieszkania w Poznaniu, trzeba zapłacić prawie 10 000 zł, a to wcale nie mało. W Luboniu zaś metr kwadratowy kosztuje 7 131 zł. Dlatego za mieszkanie trzeba zapłacić przeważnie 399 273 zł. Z roku na rok mieszkania są coraz droższe. W związku z tym zamiast odkładać inwestycję na później, może lepiej zdecydować się na zakup mieszkania już teraz.

Dla kogo mieszkania w Luboniu?

Nowe mieszkania w Luboniu to w sumie dobra inwestycja dla każdego. Tu mogą mieszkać single, pary, rodziny i seniorzy. Zarówno osoby aktywne zawodowo, jak też szukające pracy. Bliska odległość od Poznania czyni to miasto wyjątkowo atrakcyjnym. Dlatego każdy bez problemu się tu odnajdzie.

Mieszkanie w Luboniu często kupowane są pod wynajem. Z racji dużego zainteresowania mieszkaniami pracowniczymi, inwestorzy chętnie kupują mieszkania z przeznaczeniem na ten cel. To pewny zysk, więc każdy, kto ma tylko odpowiedni kapitał lub chociaż zdolności kredytowe, decyduje się na zakup mieszkania w Luboniu. Ale wynajmują tu je nie tylko osoby, które przybywają do Poznania z myślą o pracy tymczasowej. Wielu ludzi nie stać na zakup własnego mieszkania. Wynajem mieszkania w Poznaniu jest droższy, więc rozglądają się na obrzeżach. Luboń jest idealnym miejscem dla osób szukających oszczędności.

W związku z powyższym deweloperzy w Luboniu mają co robić i cały czas pracują nad nowymi inwestycjami.

Oferty mieszkań Luboń – rynek pierwotny a wtórny

Wiele ofert mieszkań w Luboniu pochodzi z rynku wtórnego. Jedni wprowadzają się do tego miasta, drudzy wyprowadzają. W związku z tym sprzedają mieszkania, w których do tej pory mieszkali. Tylko, czy warto kupować mieszkania z rynku wtórnego? Wiele wskazuje na to, że nie. Ceny mieszkań nowych są mocno zbliżone do cen mieszkań używanych. A nowe, to zawsze nowe.

Nowe mieszkanie wystarczy tylko wykończyć. Pomalować ściany, położyć podłogi. Wystarczy wybrać ofertę rzetelnego dewelopera, aby uniknąć zużycia zbyt wielu materiałów i konieczności nanoszenia gruntownych poprawek. Używane mieszkanie zawsze i tak trzeba remontować, co wcale się nie kalkuluje.

Nowe mieszkanie to świeże, solidne mury. Wyróżniają się nowoczesnym i praktycznym rozmieszczeniem pomieszczeń. W budynku znajduje się winda, jest często parking podziemny. W otoczeniu bloków są kolejne udogodnienia, także dla osób niepełnosprawnych.

Wszystko przemawia za tym, że jednak mieszkania z rynku pierwotnego w Luboniu są zdecydowanie lepszym wyborem.

Jak wybrać mieszkanie w Luboniu?

Jak już wiadomo, deweloperzy w Luboniu działają bardzo intensywnie, bo zainteresowanie mieszkaniami w tej miejscowości jest spore. W związku z tym jest w czym wybierać. By jednak kupić naprawdę atrakcyjne mieszkanie w Luboniu, trzeba wiedzieć, czego się szuka, potrzebuje i co się podoba.

Zanim ktokolwiek przejdzie do przeglądania ofert, powinien ustalić, jak duże ma to być mieszkanie. Przeważnie zainteresowaniem cieszą się mieszkania średniej wielkości 2-, góra 3-pokojowe. Takie z powodzeniem wystarczają nawet dla rodzin z dziećmi. Warto też zwrócić uwagę na sposób rozmieszczenia pomieszczeń i to, czy na przykład kuchnia jest połączona z salonem – pokojem dziennym.

Rozglądając się za mieszkaniem dla siebie, dobrze jest zwrócić uwagę na wszelkie udogodnienia. Winda, komórki lokatorskie, rowerownia, wózkownia, parking podziemny, plac zabaw, ławeczki, alejki, ogrodzenie, monitoring, podjazdy dla osób niepełnosprawnych – wszystko to ma ogromne znaczenie. Należy więc wybrać ofertę mieszkania, która odpowiada indywidualnym oczekiwaniom kupującego i pozostałym jego przyszłym mieszkańcom.

Jak negocjować cenę z deweloperem?

Każdy deweloper chce zarobić na mieszkaniu jak najwięcej. To zrozumiałe. Ale liczy się z tym, że kupujący mogą podjąć próbę negocjacji. A negocjacje nie są niczym złym, więc warto się na nie decydować. Do negocjacji trzeba się oczywiście odpowiednio przygotować. Należy więc zapoznać się z nieruchomością, z konkretnym mieszkaniem, okolicą z opiniami na temat wybranego dewelopera. Trzeba też uważnie przejrzeć całą dokumentację dotyczącą danej nieruchomości.

Jeśli argumenty przemawiające za obniżeniem ceny nieruchomości będą zdecydowane i dobre, deweloper na pewno przystanie na propozycji. Dlatego warto negocjować, tym bardziej, że nawet oszczędzając kilka tysięcy złoty (można przecież kilkanaście i kilkadziesiąt, zależnie od inwestycji), można przeznaczyć je na wykończenie tego mieszkania albo inne przyjemności. Należy jednak zacząć od przeglądu ofert, bo aktualnie jest ich całkiem sporo.

kontakt_bg

Postaw na gwarancję

Decyzja o kupnie inwestycji od danego dewelopera nie powinna być podejmowana pochopnie i w pośpiechu. Zanim zdecydujemy się na daną nieruchomość, warto przeanalizować opinie o danym podwykonawcy i dowiedzieć się, na jakie aspekty powinniśmy zwrócić szczególną uwagę dokonując wyboru.

Kontakt