Nowe mieszkania Nowy Sącz

Typ nieruchomości
Lokalizacja
Ilość pokoi
Powierzchnia (m2)
Apartamenty Lwowska

od 8 000 za m²

Apartamenty Lwowska

Nowy Sącz, Lwowska
Termin oddania:

I Kwartał 2024

Powierzchnia:

22 - 97 m²

Liczba pokoi:

1 - 3

Zobacz inwestycję
Osiedle Zielony Gaj

Osiedle Zielony Gaj

Nowy Sącz, Chełmiec
Termin oddania:

IV Kwartał 2023

Powierzchnia:

37 - 63 m²

Liczba pokoi:

2 - 4

Zobacz inwestycję
Apartamenty Browarna

Apartamenty Browarna

Nowy Sącz, Pierwszej Brygady
Termin oddania:

Gotowe

Powierzchnia:

40 - 150 m²

Liczba pokoi:

2 - 4

Zobacz inwestycję
Osiedle Brzozowe

Osiedle Brzozowe

Nowy Sącz, Nawojowska
Termin oddania:

Gotowe

Powierzchnia:

37 - 59 m²

Liczba pokoi:

2 - 3

Zobacz inwestycję

OFERTY ARCHIWALNE

Apartamenty 1 Maja

od 7 500 za m²

Oferta archiwalna

Apartamenty 1 Maja

Nowy Sącz, 1 maja
Termin oddania:

Gotowe

Liczba mieszkań:

24

Liczba pokoi:

1 - 4

Powierzchnia:

28.34 - 64.68 m² m²

Nowe mieszkania w Nowym Sączu – Rynek pierwotny

Nowy Sącz jest miastem na prawach powiatu, które zlokalizowane jest w województwie małopolskim. Aglomeracja ta zajmuje trzecie miejsce pod względem liczby mieszkańców i piąte pod względem powierzchni w całym województwie małopolskim. Nowy Sącz to atrakcyjne miasto dla osób poszukujących nowego mieszkania od dewelopera. Powstające na obrzeżach Nowego Sącza nowe inwestycje, znacznie różnią się od siebie. Niektórzy inwestorzy budują nowoczesne osiedla z wielokondygnacyjnymi budynkami, inni nawiązują do zabytkowej zabudowy Nowego Sącza. Analizując rynek pierwotny w Nowym Sączu, można natrafić na wiele ofert firm inwestorskich. Aby wybrać atrakcyjne i uczciwie realizowane, nowe inwestycje w Nowym Sączu, trzeba poznać reguły, jakimi rządzi się rynek pierwotny.

Jak wybrać dobre mieszkanie w Nowym Sączu?

Wybór mieszkania na sprzedaż w Nowym Sączu warto poprzedzić sprawdzeniem firmy deweloperskiej. W sieci można natrafić na opinie osób, które do tej pory korzystały z usług danego inwestora. Przeglądając fora internetowe, można natrafić na rzetelne i wiarygodne oceny stanu mieszkania na sprzedaż lub terminowości w wykonywaniu poprawek czy oddawaniu mieszkań do użytku. Doskonałym sposobem na poznanie ofert inwestorów jest wybranie się na Targi Nieruchomości. Firmy biorące udział w tym wydarzeniu, przygotowują dla klientów zróżnicowaną ofertę mieszkań w różnym metrażu i lokalizacji. Targi Nieruchomości goszczą wielu inwestorów, co ułatwia wybór atrakcyjnego, nowego mieszkania, bez potrzeby czasochłonnego przeglądania ofert na stronach internetowych czy wizyt w siedzibach firm deweloperskich. W trakcie targów można zebrać foldery reklamowe i marketingowe danych inwestorów proponujących nowe mieszkanie w Nowym Sączu, a także zadać dodatkowe pytania, dotyczące budowanych przez nich osiedli i zakończonych już realizacji.

Inwestycje deweloperskie – sposoby oceny ich wiarygodności

Przed podjęciem decyzji o zawarciu umowy przedwstępnej lub umowy sprzedaży z danym deweloperem, należy dokładnie poznać jego historię oraz przeanalizować jego wcześniejsze inwestycje deweloperskie. Nie warto posiłkować się tylko tymi informacjami, które znaleźć można na stronie internetowej danej firmy deweloperskiej, ale również należy samodzielnie weryfikować wszystkie dane. Warto ustalić, jakie zabezpieczenie finansowe, dotyczące budowy danego osiedla mieszkaniowego, wybrał deweloper. Należy pamiętać, że prowadzone inwestycje deweloperskie w Nowym Sączu mogą być kredytowane lub też finansowane ze środków własnych przedsiębiorstwa. Kupujący powinien ustalić również, w jakim banku inwestor założył rachunek powierniczy i jaki jest jego typ. W przypadku rachunku otwartego zachodzi ryzyko, że wpłacone środki finansowe, posłużą do budowy osiedla, na którym powstaną nowe mieszkania. Z kolei rachunek zamknięty jest gwarancją tego, że wszystkie zaliczki zostaną przeznaczone na zakup mieszkania w Nowym Sączu.

Najlepsze mieszkania od dewelopera – czym kierować się przy ich wyborze?

Atrakcyjne i komfortowe mieszkania deweloperskie, oferowane przez danego inwestora, powinny być dokładnie opisane w jego prospekcie. Jest to jeden z najważniejszych dokumentów, związanych z usługami deweloperskimi. Kolejnym jest umowa rezerwacyjna, przedwstępna i umowa sprzedaży. W tego typu dokumentach powinny znaleźć się wszystkie informacje i zapisy, dotyczące budowy nowego osiedla mieszkaniowego. Prawidłowo skonstruowany prospekt informacyjny musi zawierać dane o finansowaniu budowy, dokładną datę zakończenia realizacji osiedla, informację o ryzyku, związanym z daną inwestycją, listę wymaganych zezwoleń, a także dodatkowe informacje, dotyczące między innymi terminu wykonywania poprawek czy też możliwości adaptacji mieszkania w Nowym Sączu do indywidualnych potrzeb potencjalnego nabywcy. Z kolei w umowie przedwstępnej, rezerwacyjnej i umowie sprzedaży, nie mogą znajdować się zapisy, naruszające ustawę deweloperską o ochronie praw konsumenta. W myśl tych przepisów prawnych osoba, która pragnie nabyć nowe mieszkanie, może w dowolnej chwili wycofać się z tej transakcji, bez ponoszenia dodatkowych opłat.

Jak znaleźć atrakcyjne, nowe mieszkanie w Nowym Sączu?

Uczciwy deweloper, który oferuje mieszkania w Nowym Sączu, dba o to, aby spełniały one najwyższe standardy, związane z budownictwem mieszkaniowym. Dotyczy to montowania odpowiedniej jakości stolarki okiennej i drzwi zewnętrznych, a także metod ocieplenia ścian czy tworzenia pokrywy dachowej. W trakcie oceniania atrakcyjności mieszkania od dewelopera w Nowym Sączu warto zwrócić uwagę również na estetykę wykonania klatek schodowych i ilość miejsc dodatkowych, które przynależą do danej nieruchomości – np. schowków na rowery i wózki dziecięce, a także komórek lokatorskich. Nowe mieszkania w Nowym Sączu, które cieszą się największym zainteresowaniem, wyróżniają się montażem cichobieżnych wind i odpowiednim zagospodarowaniem terenu, przynależącego do danego budynku. Mieszkania deweloperskie w Nowym Sączu muszą mieć prawidłowe zamontowanie instalacji wodno-kanalizacyjnej czy wentylacji. Powyższe informacje stanowią podstawowe dane, służące do oceny wiarygodności firm inwestorskich, oferujących mieszkania od dewelopera. Poznając wszystkie te szczegóły, można uniknąć typowych pułapek, jakie pojawiają się na rynku pierwotnym sprzedaży mieszkań.

kontakt_bg

Postaw na gwarancję

Decyzja o kupnie inwestycji od danego dewelopera nie powinna być podejmowana pochopnie i w pośpiechu. Zanim zdecydujemy się na daną nieruchomość, warto przeanalizować opinie o danym podwykonawcy i dowiedzieć się, na jakie aspekty powinniśmy zwrócić szczególną uwagę dokonując wyboru.

Kontakt