Nowe domy Łódź

Typ nieruchomości
Lokalizacja
Ilość pokoi
Powierzchnia (m2)
Osiedle Bieszczadzka etap II

od 5 867 za m²

Osiedle Bieszczadzka etap II

Termin oddania:

2 kw. 2023

Liczba domów:

20

Liczba pokoi:

4

Powierzchnia:

98 m²

Srebrna Ostoja Ogrody Południe

od 5 908 za m²

Srebrna Ostoja Ogrody Południe

Termin oddania:

3 kw. 2023

Liczba domów:

23

Liczba pokoi:

3 - 5

Powierzchnia:

71 - 87 m²

Złoty Dąb IV

od 5 975 za m²

Złoty Dąb IV

Termin oddania:

3 kw. 2023

Liczba domów:

34

Liczba pokoi:

4 - 5

Powierzchnia:

99 - 122 m²

Sasanek Residence

Sasanek Residence

Termin oddania:

1 kwartał 2023

Liczba domów:

20

Liczba pokoi:

4

Powierzchnia:

137 - 255 m²

Osiedle na Szóstkę

od 6 721 za m²

Osiedle na Szóstkę

Termin oddania:

4 kwartał 2022

Liczba domów:

6

Liczba pokoi:

4

Powierzchnia:

105 m²

Leśny Zakątek

od 6 500 za m²

Leśny Zakątek

Termin oddania:

3 kwartał 2023

Liczba domów:

38

Liczba pokoi:

4

Powierzchnia:

132 m²

Segmenty Familijna

Segmenty Familijna

Termin oddania:

4 kwartał 2022

Liczba domów:

6

Liczba pokoi:

3 - 5

Powierzchnia:

82 - 101 m²

Osiedla domów jednorodzinnych w Łodzi – rynek pierwotny

Łódź stanowi zarówno jedno z większych oraz najbardziej charakterystycznych miast w Polsce. Na tle innych aglomeracji wyróżnia się dzięki swojej zabytkowej architekturze upamiętniającej czasy rozkwitu przemysłowego miasta. Łódź łączy w sobie zarówno wielkomiejski styl z duchem poprzedniej epoki, co nieustannie przyciąga nowych mieszkańców. Niepowtarzalną atmosferę miasta tworzą zestawione obok siebie pofabryczne zabudowania wraz z nowoczesnymi inwestycjami, co sprawia, że Łódź jest prawdziwą architektoniczną perłą.

Miasto nieustannie rozwija się także pod względem gospodarczym nieustannie tworząc nowe miejsca pracy. Renomowane firmy z różnych branży otwierają filie w Łodzi i oferują pracę wykwalifikowanym pracownikom. Mieszkańcy nie mogą także narzekać na brak spektakli teatralnych, koncertów czy muzeów. Z całą pewnością Łódź oferuje wiele ciekawych opcji spędzania wolnego czasu.

Łódź nieustannie się rozwija, do czego przyczynia się także rozkwit inwestycji deweloperskich. Nowe osiedla powstają praktycznie na każdym skrawku wolnej przestrzeni, co daje zainteresowanym kupnem osobom niezliczoną możliwość wyboru. Z uwagi na ścisłe zagospodarowanie centrum miasta, nowe osiedla domów szeregowych budowane są głównie na jego obrzeżach. Potencjalni nabywcy, którzy wybrali Łódź jako swoje miejsce zamieszkania na pewno nie będą narzekać na ofertę deweloperów w tym mieście, ale chcąc mieszkać w segmencie blisko centrum miasta należy nastawić się na dłuższe poszukiwania wymarzonego mieszkania i znacznie wyższą cenę.

 

Czym kierować się przy wyborze domu szeregowego w Łodzi

Poszczególne dzielnice Łodzi są ze sobą na ogół dobrze skomunikowane, ale nowe osiedla często powstają na nie do końca zagospodarowanych jeszcze obszarach.

 

Czy mieszkanie w domu szeregowym jest dla ciebie? Plusy i minusy takiego rozwiązania

Domy szeregowe to dobre rozwiązanie dla osób, które potrzebują więcej prywatności, której nie jest w stanie im zapewnić mieszkanie w bloku, a jednocześnie nie posiadają funduszy na zakup domu wolnostojącego. Rozwiązaniem tego problemu stały się domy szeregowe, które poprzez oddzielne wejście i prywatny ogród zapewniają prywatność, której nigdy nie zapewni mieszkanie w bloku. Domy szeregowe połączone są ze sobą ścianami bocznymi. Aby zniwelować dźwięki z sąsiednich domów, części mieszkalne oddzielone są za pomocą garażu. Nie każdy projekt jednak uwzględnia miejsca garażowe. Mimo dobrego wyciszenia ścian działowych, w takim przypadku należy się liczyć z faktem, że głośną imprezę u sąsiada będzie słychać także i w twoim domu. Hałas w twoim mieszkaniu zależeć będzie jednak przede wszystkim od dwóch najbliższych sąsiadów, a w bloku każdy dźwięk niesie się poprzez wszystkie piętra.

Decydując się na zakup szeregowca trzeba liczyć się także z ciągłą obecnością sąsiadów za ścianą. Należy uszanować obowiązujące zasady w postaci ciszy nocnej, aby nie narażać się na niepotrzebne waśnie. Ogrody sąsiedzkie oddzielone są zazwyczaj tylko cienkim ogrodzeniem, które w żaden sposób nie wycisza płynących od sąsiada dźwięków. Dla osób ceniących sobie ciszę i spokój mieszkanie w domu szeregowym może być pod tym względem rozczarowujące. Takie bliskie sąsiedztwo sprzyja jednak zacieśnianiu więzi i tworzeniu przyjaźni sąsiedzkich, co jest bardzo dużym udogodnieniem w codziennych sytuacjach. Wyjeżdżając na wakacje można mieć pewność, że dom otoczony przez sąsiadów jest pilnie strzeżony, a każdy alarmujący hałas zostanie przez nich zauważony. Relacje sąsiedzkie zależą jednak przede wszystkim od zgodności charakterów i przyjaznego nastawienia obydwu stron. Czasem mimo najlepszych chęci nie uda się dogadać z hałasującym i gburowatym sąsiadem. Są to sytuacje rzadkie, ale na taką możliwość także trzeba być naszykowanym.

Pod względem ekonomicznym, mieszkanie w domu szeregowym jest o wiele bardziej korzystne cenowo niż w domu wolnostojącym. Z uwagi na bliskość zabudowy rachunki na ogrzewanie w sezonie zimowym są znacznie niższe. Zazwyczaj tańsze są też kwestie zarządzania odpadami czy zakup abonamentów na media, ponieważ firmy często oferują korzystniejsze oferty dla całego osiedla niż dla prywatnej osoby.

 

Jak wybrać dewelopera – kilka podstawowych zasad

Od dewelopera zależą wszystkie kwestie związane z budową, jak między innymi zagospodarowanie pieniędzy wpłaconych przez nabywców, wywiązywanie się z terminów zawartych w umowie deweloperskiej oraz dbanie o jakość materiałów budowlanych. Wybór dewelopera stanowi więc praktycznie najważniejszą decyzję, którą musi podjąć potencjalny nabywca. Inwestując oszczędności życia w tak zwaną dziurę w ziemi, należy upewnić się, że dana inwestycja jest bezpieczna a deweloper jest dobrze zabezpieczony finansowo i nie zbankrutuje przed ukończeniem budowy.

Przed podpisaniem umowy deweloperskiej należy zasięgnąć jak najwięcej informacji na temat podmiotu odpowiedzialnego za budowę danego osiedla. Dobrym rozwiązaniem jest zapoznanie się z historią poprzednich inwestycji dewelopera. Przydatne będzie odwiedzenie wybudowanego już osiedla i porozmawianie z jego mieszkańcami na temat przebiegu budowy.

Ważnym aspektem będzie podejście dewelopera do ewentualnych reklamacji lub opóźnień w postępie prac budowlanych. Aby sprawdzić jak funkcjonują finanse daje firmy, potencjalny nabywca może skierować się do urzędu skarbowego lub zakładu ubezpieczeń społecznych z wnioskiem o wydanie zaświadczenia potwierdzającego niezaleganie dewelopera z opłatami.

Przydatne będzie także sprawdzenie danych dewelopera w krajowym rejestrze długów oraz w elektronicznych księgach wieczystych. Znając numer księgi wieczystej można uzyskać informacje na temat właściciela gruntu czy ewentualnego obciążenia go hipoteką. Przed podpisaniem umowy warto także zasięgnąć porady doświadczonego prawnika, który zadba o umieszczenie w niej klauzul gwarantujących kupującemu maksimum bezpieczeństwa.

kontakt_bg

Postaw na gwarancję

Decyzja o kupnie inwestycji od danego dewelopera nie powinna być podejmowana pochopnie i w pośpiechu. Zanim zdecydujemy się na daną nieruchomość, warto przeanalizować opinie o danym podwykonawcy i dowiedzieć się, na jakie aspekty powinniśmy zwrócić szczególną uwagę dokonując wyboru.

Kontakt