Nowe mieszkania Międzyrzecz

Typ nieruchomości
Lokalizacja
Ilość pokoi
Powierzchnia (m2)

Brak Inwestycji

Nowe mieszkania w Międzyrzeczu – Rynek pierwotny

Międzyrzecz to miasto na Pojezierzu Lubuskim, znajdujące się pomiędzy dwoma rzekami – Obrą i Paklicą. To aglomeracja licząca około 18 tys. mieszkańców. Teren tego miasta to wysokie wzniesienia, istotnie wpływające na układ przestrzenny i plan zabudowy tego miejsca. Rzeka Obra dzieli Międzyrzecz na część prawobrzeżną – przemysłową i lewobrzeżną (południową), w której znajduje się głównie zabudowa mieszkalna. Od wielu lat w Międzyrzeczu prowadzone są nowe inwestycje deweloperskie. W związku z tym na wielu forach internetowych pojawiają się pytanie, w jaki sposób wybrać nowoczesne i komfortowe mieszkania deweloperskie z uregulowaną sytuacją prawną. Sposobem na kupno atrakcyjnego mieszkania w Międzyrzeczu od renomowanych firm deweloperskich, które twarzą rynek pierwotny, jest dokładne zapoznanie się ze szczegółami każdej, przedstawionej przez nich oferty. Dzięki temu można szybko ocenić, czy nowe mieszkania w Międzyrzeczu spełniają podstawowe oczekiwania danej osoby.

Jak inwestować w mieszkania z rynku pierwotnego w Międzyrzeczu?

Przed zakupem mieszkania na sprzedaż w Międzyrzeczu, warto dowiedzieć się, czy dana firma deweloperska przeprowadzała już podobne inwestycje i jaki był tego rezultat. Ma to szczególne znaczenie dla osób, które po raz pierwszy w swoim życiu kupują nowe mieszkanie w Międzyrzeczu. Zaciągniecie kredytu pod inwestycje deweloperskie w Międzyrzeczu, powinna także poprzedzać dokładna weryfikacja firmy, zajmującej się wybranym budownictwem mieszkaniowym. Warto dowiedzieć się, czy oferowane przez nią mieszkania deweloperskie w Międzyrzeczu cieszą się jakimkolwiek zainteresowaniem ze strony mieszkańców miasta lub też osób przyjezdnych, które chcą osiedlić się w Międzyrzeczu. Tym, co powinno zaniepokoić potencjalnego nabywcę mieszkania od dewelopera, są nie ujęte wcześniej zmiany w zabudowie mieszkalnej i inny wygląd osiedla, niż ten prezentowany wcześniej.

Na co należy zwrócić uwagę, aby kupić dobre, nowe mieszkanie w Międzyrzeczu?

Podejrzanym zachowaniem dewelopera jest brak zamieszczonego przez niego dokładnego opisu zrealizowanych już inwestycji, z uwzględnieniem zastosowanych do tego celu materiałów. W trakcie dokonywania oceny wiarygodności firmy deweloperskiej, która planuje lub realizuje nowe inwestycje w Międzyrzeczu, każdy klient powinien ustalić, czy sprzedaż mieszkania od dewelopera prowadzona jest na podstawie o ustawę o ochronie praw nabywcy lokalu mieszkalnego z dnia 16 września 2011 roku. Zapoznając się z projektem osiedla mieszkaniowego, na którym powstaną nowe mieszkania, warto ocenić sposób zagospodarowania terenu wokół każdego budynku. Osiedla nowoczesne, budowane zgodnie z nowoczesnymi zasadami urbanistyki, mają zaaranżowane punkty zieleni, jak również starannie wybrukowane ścieżki. Rzetelnie realizowane inwestycje deweloperskie w Międzyrzeczu, powinny uwzględniać także dostęp do budynku dla osób niepełnosprawnych.

Dlaczego nowe inwestycje powinny być zabezpieczone zamkniętym rachunkiem powierniczym?

Młode osoby, które noszą się z zamiarem wzięcia kredytu hipotecznego czy też dokonania wpłaty zaliczki na konto dewelopera w Międzyrzeczu, muszą ustalić, jaki jest środek ochrony, przewidziany dla każdego nabywcy. Powinien to być zamknięty, rachunek mieszkaniowy typu powierniczego, założony w polskim banku. Rachunek zamknięty jest gwarancją tego, że wpłacone przez potencjalnych nabywców zaliczki za mieszkania na sprzedaż nie zostaną przeznaczone na sfinansowanie kolejnych etapów budowy. Ten specjalny rachunek bankowy, założony przez uczciwego i wiarygodnego dewelopera, ma w rezultacie zapewnić bezpieczeństwo rozliczenia każdej transakcji. Oprócz tego jest to także zabezpieczenie przed niewywiązaniem się firmy deweloperskiej lub klientów z warunków zawartej wcześniej umowy. Numer zamkniętego rachunku mieszkaniowego- powierniczego powinien być udostępniony każdemu klientowi, który podpisuje umowę z deweloperem, oferującym nowe mieszkanie.

Jak sprawdzić inwestycje deweloperskie przy pomocy Księgi Wieczystej?

Ocena wiarygodności mieszkania, które znajduje się na rynku pierwotnym w Międzyrzeczu, polega także na bardzo dokładnym przestudiowaniu każdego wpisu, jaki zamieszczony jest w założonej księdze wieczystej nieruchomości. To rejestr, którego nie można pominąć. Określa on stan prawny, jaki posiada nowe mieszkanie w Międzyrzeczu. Jeśli dana młoda osoba nie ma doświadczenia w interpretacji zamieszczonych tam wpisów, może ona skorzystać z pomocy notariusza. Prawnik ten jest specjalistą, który dokładnie objaśni każdy rozdział Księgi Wieczystej oraz umieszczone w nim adnotacje, nie tylko te, dotyczące mieszkania, ale i przynależących do niego komórek lokatorskich, piwnic czy ogrodu. Potencjalny nabywca nieruchomości w Międzyrzeczu powinien pamiętać o tym, że wszystkie nowe inwestycje w Międzyrzeczu muszą posiadać Księgę Wieczystą. Osoby, które obawiają się, że plany zagospodarowania terenu wokół inwestycji zostaną nagle zmienione, dokładnie analizując wpisy dokonane w Księdze Wieczystej, mogą uniknąć tego poważnego problemu. Przed zakupem danej nieruchomości, warto mieć na względzie, że rynek pierwotny w Międzyrzeczu oferuje wiele mieszkań, znajdujących się w atrakcyjnej lokalizacji. Wybór tego konkretnego zależy od indywidualnych oczekiwań potencjalnego nabywcy i renomy, jaką posiada firma deweloperska.

kontakt_bg

Postaw na gwarancję

Decyzja o kupnie inwestycji od danego dewelopera nie powinna być podejmowana pochopnie i w pośpiechu. Zanim zdecydujemy się na daną nieruchomość, warto przeanalizować opinie o danym podwykonawcy i dowiedzieć się, na jakie aspekty powinniśmy zwrócić szczególną uwagę dokonując wyboru.

Kontakt