Nowe mieszkania Kłodzko

Typ nieruchomości
Lokalizacja
Ilość pokoi
Powierzchnia (m2)
Osiedle Wiosenne

od 5 600 za m²

Osiedle Wiosenne

Kłodzko, Letnia 14-36
Termin oddania:

IV Kwartał 2023

Powierzchnia:

33.28 - 86.25 m²

Liczba pokoi:

2 - 4

Zobacz inwestycję

Nowe mieszkania w Kłodzku – Rynek pierwotny

Kłodzko to stare i piękne miasto, dlatego nic dziwnego, że swe plany inwestycyjne realizują tu najlepsze firmy deweloperskie Dolnego Śląska. Od kilku lat świetnie rozwija się rynek pierwotny w Kłodzku, oferując rodowitym mieszkańcom miasta, jak i osobom przyjezdnym, których późniejsze losy związały ich z miastem atrakcyjne domki jednorodzinne, mieszkania w zabudowie szeregowej, modne apartamenty oraz mieszkania dla singli i par bez dzieci.

Każdy, kto tylko chce zostać pełnoprawnym mieszkańcem miasta, bez trudu powinien znaleźć dla siebie odpowiednie nowe mieszkanie.

Mieszkania od dewelopera w Kłodzku – czy wybór mieszkania na rynku pierwotnym to dobry pomysł?

Choć oferty mieszkań z tzw. drugiej ręki z roku na rok stale się kurczą to nadal znaczna grupa osób, zastanawia się, czy dobrym pomysłem jest zakup mieszkania od dewelopera. Być może taka jest właśnie mentalność Polaków, że bardziej wolimy zaufać osobie fizycznej niż firmie.

Niemniej jednak wybór mieszkania na sprzedaż od dewelopera ma plusy, o których można zapomnieć, kupując mieszkanie na rynku wtórnym.

Przede wszystkim nowe mieszkania w Kłodzku charakteryzuje:

  • dobra cena – część mieszkań na rynku wtórnym nadaje się wyłącznie do remontu, jednak cena za jeden metry kwadratowy wynosi tyle, co cena nowego, komfortowo wyposażonego mieszkania w Kłodzku. Dodatkowo wybierając mieszkania od dewelopera, nabywcy mają możliwość zaoszczędzenia na podatku od czynności cywilnoprawnych (nowe inwestycje inaczej niż mieszkania używane zwolnione są z 2% podatku liczonego od wartości nabytej nieruchomości – kwota ta zostaje w portfelu nabywcy)
  • najwyższy standard wykonania – do mieszkania na sprzedaż w Kłodzku można wejść i zamieszkać zaraz po dopełnieniu wszelkich formalności. Nowe mieszkania posiadają nowoczesne, sprawne instalacje, przyłącza, wykończenie i wyposażenie. Polscy deweloperzy prowadzą inwestycje nieodbiegające od zachodnich standardów. Ponadto rynek pierwotny objęty jest specjalnymi regulacjami, w tym ustawą deweloperską nakładającą na firmy deweloperskie obowiązek udzielenia długoletniej gwarancji. Natomiast kodeks cywilny reguluje kwestię tzw. rękojmi deweloperskiej – pięcioletniego zabezpieczenia na wypadek wad i usterek
  • możliwość dopasowania wielkości mieszkania do potrzeb rodziny – inaczej niż nieruchomości na rynku wtórnym nowe mieszkania w Kłodzku to lokale o zróżnicowanej powierzchni – od trzydziestu kilku metrów kwadratowych od ponad stu metrów, z obszernymi, wygodnymi pomieszczeniami
  • tańsze w utrzymanie – nowoczesne mieszkania deweloperskie wyposażone są często w innowacyjne rozwiązania pozwalające zaoszczędzić na zużyciu m.in. energii elektrycznej. Dodatkowo opłaty czynszowe w nowym budownictwie bywają o kilkanaście procent niższe niż w starych, wysokich kamienicach, czy blokach, które trzeba remontować z tzw. funduszy wspólnych (fundusze remontowe, składki członkowskie itp.)
  • dostęp do prywatnych parkingów – mieszkania deweloperskie bardzo często posiadają przypisane do siebie miejsca parkingowe, garaże, a w zatłoczonych miastach również garaże podziemnie. Każdy właściciel korzysta jedynie ze swojego miejsca, co pozwala uniknąć problemów z zaparkowaniem auta
  • dostęp do obszernych tarasów i balkonów – nowoczesne mieszkania i apartamenty posiadają tarasy i balkony wliczone w cenę. Największe tarasy mają ponad dwadzieścia metrów kwadratowych i idealnie sprawdzają się, kiedy w rodzinie są dzieci (miejsce na basen, mini plac zabaw).

 Nowe inwestycje w Kłodzku – jak sprawdzić dewelopera?

Choć kupujący jest prawnie chroniony przed złą wolą ze strony dewelopera, to niestety nie powinien biegu spraw pozostawić samym sobie. Najlepszym wyjściem będzie, jeśli przed przystąpieniem do zawierania umowy deweloperskiej nabywca dokładnie sprawdzi wiarygodność i wypłacalność wybranego dewelopera.

Historię firmy deweloperskiej najlepiej przedstawią zakończone już inwestycje deweloperskie. Te jednak warto poznać, nie tylko przeglądając strony firmy w internecie lecz również na żywo. W ten sposób można potwierdzić, czy zdjęcia z portfolio dewelopera odzwierciedlają stan faktyczny budynków/osiedli.

Można również spróbować dotrzeć do byłych klientów firmy. Najwięcej o współpracy z deweloperem może powiedzieć bowiem nabywca mieszkania w Kłodzku.

Jeśli historia firmy wydaje się być klarowna, można podjąć rozmowy z deweloperem. Wówczas warto poprosić go przedstawienie planów prowadzonych inwestycji z podaniem przybliżonych dat oddania mieszkań. Po wyborze mieszkania deweloperskiego, ale jeszcze przed podpisaniem umowy należy prześledzić takie dokumenty jak:

  • księga wieczysta nieruchomości, włącznie z działem hipotek i zabezpieczeń
  • oświadczenie dewelopera o braku prowadzonych przeciwko niemu postępowań egzekucyjnych
  • wypis z KRS firmy
  • plany budowy oraz zezwolenia.

Mieszkania deweloperskie w Kłodzku powstają najczęściej na obrzeżach miasta, choć wymagający kupujący znajdzie również lokum bliżej centrum. Warto, jednak pamiętać, że nowe osiedla z biegiem czasu stają się jakby samowystarczający małymi miasteczkami, w granicach, których budowane są sklepy, przedszkola, żłobki, a nawet szkoły. Powyższe przekłada się na to, że nawet najbardziej wymagający nabywa, powinien znaleźć dobrego dewelopera i odpowiednie mieszkanie.

kontakt_bg

Postaw na gwarancję

Decyzja o kupnie inwestycji od danego dewelopera nie powinna być podejmowana pochopnie i w pośpiechu. Zanim zdecydujemy się na daną nieruchomość, warto przeanalizować opinie o danym podwykonawcy i dowiedzieć się, na jakie aspekty powinniśmy zwrócić szczególną uwagę dokonując wyboru.

Kontakt