Nowe domy Gliwice

Typ nieruchomości
Lokalizacja
Ilość pokoi
Powierzchnia (m2)
Osiedle Stare Gliwice

Osiedle Stare Gliwice

Gliwice, Stareul. Wiejska
Termin oddania:

Gotowe

Liczba domów:

14

Liczba pokoi:

5 - 5

Powierzchnia:

146.26 - 201.34 m²

Szeregi Żerniki

od 6 790 za m²

Szeregi Żerniki

Gliwice, Grodeckiego
Termin oddania:

II Kwartał 2022

Liczba domów:

20

Liczba pokoi:

4 - 5

Powierzchnia:

100 - 125 m²

Osiedle Pyskowice

od 5 653 za m²

Osiedle Pyskowice

Gliwice, Poziomkowa
Termin oddania:

IV Kwartał 2023

Liczba domów:

230

Liczba pokoi:

4

Powierzchnia:

80.11 - 121 m²

Osiedle Stylove Hadex

od 5 324 za m²

Osiedle Stylove Hadex

Gliwice, Kozielska
Termin oddania:

IV Kwartał 2021

Liczba domów:

24

Liczba pokoi:

4

Powierzchnia:

125.65 - 125.70 m²

Rynek pierwotny w Gliwicach

Gliwice to miasto w południowej Polsce, położone na Górnym Śląsku na Wyżynie Śląskiej, nad rzeką Kłodnicą. Jest to miasto, które stwarza bardzo dobre warunki do codziennego życia, posiada wiele udogodnień, dzięki którym komfort mieszkańców jest na wysokim poziomie. W Gliwicach znajduje się duża liczba parków, ale też miasto jest świetnie skomunikowane z innymi większymi aglomeracjami w regionie. Działa tu spranie komunikacja, rynek pracy jest atrakcyjny, a oferta edukacyjna na całkiem wysokim poziomie. Taki stan rzeczy sprzyja rozwojowi rynku pierwotnego.

W Gliwicach powstają zarówno inwestycje mieszkaniowe, jak i osiedla domów jednorodzinnych. Część z nich znajduje się w całkiem niedalekiej odległości od centrum. Z kolei inne usytuowane są nieco dalej. Deweloperzy budują w Gliwicach zarówno nowe segmenty, jak i nowe szeregówki, czy domy wolnostojące. Niemal każde osiedle domów jednorodzinnych położone są w dogodnej lokalizacji, tak by zapewniać mieszkańcom swobodny dojazd do centrum oraz ciszę i spokój.

Nowe domy na sprzedaż w Gliwicach – przybliżenie aktualnej oferty

Aktualnie na gliwickim rynku pierwotnym przeważają inwestycje utrzymane w nowoczesnym stylu. Niemal każda inwestycja utrzymuje cechy typowo polskiej podmiejskiej zabudowy jednorodzinnej. Przeważa minimalizm, elementy modernistyczne, bryły są proste, geometryczne i harmonijne. Unika się nadmiernego przepychu i niefunkcjonalnych rozwiązań. Kolorystyka utrzymana jest w naturalnych barwach, często wykorzystuje się naturalne dodatki z drewna czy kamienia.

Domy deweloperskie w Gliwicach mają najczęściej przyjazny, rodzinny charakter. Do nieruchomości przypisane są ogrody, które można dowolnie zaaranżować, a całość inwestycji jest najczęściej ogrodzona. Deweloperzy starają się także by do posesji był także dogodny dojazd, dlatego też drogi do inwestycji są zwykle utwardzone, czy asfaltowe. Niemal każdy dobry deweloper w Gliwicach dba także o to, by wnętrza domów były jak najbardziej użyteczne i ustawne. Pokoje są wysokie, przestronne i w miarę możliwości dobrze nasłonecznione.

Dom od dewelopera – zalety nieruchomości z rynku pierwotnego

Wiele osób zastanawia się, co jest bardziej korzystne – dom od dewelopera, czy z drugiej ręki. Otóż wiele zależy od konkretnej oferty, czasem trudno jest to jednoznacznie ocenić. Jednak ogólnie rzecz ujmując, nowe domy jednorodzinne mają zdecydowanie więcej zalet od tych z rynku wtórnego.

Przede wszystkim, dlatego, że budowane są zgodnie z najnowszymi rozwiązaniami architektonicznymi, więc przestrzeń jest tu maksymalnie wykorzystana, unika się zbędnych elementów i marnowania powierzchni. Co więcej kupujący ma możliwość zaaranżowania całej inwestycji zgodnie z własnymi potrzebami, nie musi godzić się na coś, co wybrał poprzedni właściciel. Nowe domy szeregowe w Gliwicach to także świetna lokalizacja. Inwestorzy starają się, bowiem wybierać miejsce, które są najbardziej atrakcyjne dla kupujących, czyli zapewniają dogodną komunikację z centrum oraz bliski kontakt z naturą.

kontakt_bg

Postaw na gwarancję

Decyzja o kupnie inwestycji od danego dewelopera nie powinna być podejmowana pochopnie i w pośpiechu. Zanim zdecydujemy się na daną nieruchomość, warto przeanalizować opinie o danym podwykonawcy i dowiedzieć się, na jakie aspekty powinniśmy zwrócić szczególną uwagę dokonując wyboru.

Kontakt