Nowe mieszkania Bytom

Typ nieruchomości
Lokalizacja
Ilość pokoi
Powierzchnia (m2)
Osiedle Hybrydowe

od 5 975 za m²

Osiedle Hybrydowe

Bytom, Chorzowska
Termin oddania:

Gotowe

Liczba mieszkań:

28

Liczba pokoi:

3

Powierzchnia:

65.69 - 79.15 m²

Apartamenty Silver

Apartamenty Silver

Bytom, Armii Krajowej
Termin oddania:

I Kwartał 2024

Liczba mieszkań:

279

Liczba pokoi:

1 - 4

Powierzchnia:

30 - 63 m²

Osiedle Bolko

od 4 600 za m²

Osiedle Bolko

Bytom, ul. Północna
Termin oddania:

Gotowe

Liczba mieszkań:

17

Liczba pokoi:

3 - 5

Powierzchnia:

54.23 - 120.89 m²

Nowe mieszkania w Bytomiu – Rynek pierwotny

Rynek pierwotny w Bytomiu jest atrakcyjną formą zakupu, jaką dają właśnie inwestycje deweloperskie. Nowe mieszkanie może spełniać wszystkie oczekiwania przyszłego nabywcy, pod warunkiem nawiązania współpracy z właściwym podmiotem. Takie sprawdzenie jest bardzo proste, ponieważ wystarczy skrupulatna analiza forów branżowych lub grup na portalach społecznościowych. Są one zawiązywane nie tylko przy problemach, wynikających z kooperacji z daną firmą, ale też dla wewnętrznej integracji lokalnej społeczności. Wstępny wywiad warto potwierdzić w określonym miejscu, którym może być osiedle już oddane do użytku. Zdarza się, że inwestycje deweloperskie w Bytomiu nie są pojedyncze. Dodatkowo, można poprosić stosowne organy o wyciąg z Krajowego Rejestru Sądowego. Pozytywne rozpatrzenie takiego wniosku umożliwi zapoznanie się z kondycją finansową podmiotu. I wreszcie, mieszkania od dewelopera w Bytomiu powstają z inicjatywy firm będących członkami organizacji czy stowarzyszeń. Zrzeszają one przedsiębiorstwa z tego sektora, które są systematycznie monitorowane i kontrolowane. Wszystko po to, by utrzymać niezbędny prestiż oraz renomę. W ten sposób da się maksymalnie ograniczyć ryzyko czy niepewność, związane z wyborem niewłaściwego dewelopera.

Konkretne wymagania dla dewelopera w Bytomiu

Główną formą oczekiwania ze strony przyszłego nabywcy mieszkania na sprzedaż w Bytomiu jest standard wykończenia. Niektóre osoby, z uwagi na skromniejszy budżet decydują się na wariant podstawowy, podczas gdy inne preferują wersję pod klucz. Ta druga opcja jest z pewnością korzystniejsza pod względem komfortu. Wystarczy bowiem rozmieszczenie mebli i niektórych sprzętów RTV czy AGD. Jednak, takie nowe inwestycje w Bytomiu to też zagospodarowanie całej przestrzeni wokół osiedla. Czasem zdarza się, że deweloper bierze też na siebie koszt remontu przylegającej drogi, którego miasto akurat nie może sfinansować. Należy zaznaczyć, że te nowe mieszkania mogą mieć zewnętrzne: place zabaw, oświetlenie, ścieżki, alejki, ławeczki i inne dodatki. Fachowe analizy wskazują, że równie ważną kwestią przy wyborze lokum jest estetyczne wykonanie całego kompleksu. Trzeba podkreślić, że szczególnie młode osoby potrzebują wsparcia przy wyborze odpowiedniej formuły kredytowania. Właściwe i elastycznie dopasowane rozwiązanie sprawi, że nowe mieszkanie w Bytomiu zostanie spłacone. Zależy przecież na tym wszystkim stronom powyższej transakcji. Rynek pierwotny może być zatem ciekawą alternatywą dla licznych opcji mieszkaniowych, oferowanych przez ten wtórny.

Jak uniknąć ryzyka związanego ze współpracą z deweloperem?

Zasadniczo, należy stwierdzić, że największą ochroną klienta jest wprowadzona w 2012 roku ustawa deweloperska. Jest ona użyteczna w różnych sytuacjach biznesowych, lecz jej zastosowanie dotyczy zwłaszcza planowanych inwestycji. Wymusza bowiem wygenerowanie prywatnych rachunków powierniczych, na których są zdeponowane środki przyszłych lokatorów. W razie problemów finansowych podmiotu, da się je dość łatwo odzyskać, nie czekając na rezultat ewentualnego postępowania upadłościowego. Do tego dochodziłyby również czasochłonne działania syndyka. Tego wszystkiego można uniknąć, pozyskując mieszkania od dewelopera. Nowe inwestycje są częstokroć realizowane przez nieznane dotąd podmioty. Wybierając ich oferty trzeba kierować się sporą ostrożnością, choć nie należy bać się nawiązania współpracy. Wystarczy z pewnym dystansem podchodzić do projekcji zawartych w folderach informacyjnych, a w razie wątpliwości zasięgnąć konsultacji. Na rynku działają specjalistyczni, niezależni doradcy, którzy są w stanie ocenić wiarygodność i atrakcyjność danej opcji. Mieszkania na sprzedaż trzeba weryfikować nawet po podpisaniu umowy. W ciągu 30 dni można ją jednostronnie zerwać w przypadku wykrycia rażących niedoróbek czy nieprawidłowości, zagrażających bezpieczeństwu.

Znaczenie lokalizacji dla inwestycji deweloperskich w Bytomiu

Mieszkania deweloperskie w Bytomiu cieszą się popularnością klientów, z uwagi na ciągle niewielkie zasoby lokalowe na terenie całej aglomeracji śląskiej. Duże znaczenie ma spokojna oraz cicha okolica, która staje się przewagą konkurencyjną danego osiedla. Spora grupa osób skupia się na możliwościach: rekreacji, odpoczynku i wspólnego relaksu poza zgiełkiem dużego miasta. Istnieje też rozwiązanie pośrednie dla takiego mieszkania w Bytomiu. Będzie to lokalizacja w centrum, lecz przy nieco mniej ruchliwej arterii. Skraca to czas niezbędny na dojazd do szkoły czy pracy, który musi również uwzględniać korki uliczne. Nowe mieszkania w Bytomiu są oczekiwanymi inwestycjami, szybko znajdującymi potencjalnych nabywców. Interesujące położenie to też lepsza lokata kapitału. Nierzadko, mieszkania deweloperskie wykańczane potem pod klucz zostają przeznaczone na wynajem. Taka inwestycja bywa dochodowa i może przynieść spory zwrot. Co więcej, optymalne utrzymanie lokalu sprawi, że nawet po latach będzie on droższy przy odsprzedaży aniżeli w momencie zakupu. Lokalizacja ma ogromne znaczenie zwłaszcza na zdegradowanych terenach górniczych, gdzie mieszkańcy również oczekują właściwych standardów. W szczególności, gdy samo miasto nie jest w stanie zaoferować licznych atrakcji.

 

kontakt_bg

Postaw na gwarancję

Decyzja o kupnie inwestycji od danego dewelopera nie powinna być podejmowana pochopnie i w pośpiechu. Zanim zdecydujemy się na daną nieruchomość, warto przeanalizować opinie o danym podwykonawcy i dowiedzieć się, na jakie aspekty powinniśmy zwrócić szczególną uwagę dokonując wyboru.

Kontakt