Nowe mieszkania Zabrze

Typ nieruchomości
Lokalizacja
Ilość pokoi
Powierzchnia (m2)
Osiedle Grzybowice

Osiedle Grzybowice

Termin oddania:

2022

Liczba mieszkań:

72

Liczba pokoi:

2 - 5

Powierzchnia:

33 - 79 m²

Sienkiewicza 15

od 5 464 za m²

Sienkiewicza 15

Termin oddania:

inwestycja oddana do użytku

Liczba mieszkań:

34

Liczba pokoi:

2 - 4

Powierzchnia:

37 - 88 m²

Apartamenty Zabrze Centrum

od 6 565 za m²

Apartamenty Zabrze Centrum

Termin oddania:

2 kwartał 2024

Liczba mieszkań:

100

Liczba pokoi:

3 - 5

Powierzchnia:

46 - 125 m²

Zielona Dolina II

od 5 700 za m²

Zielona Dolina II

Termin oddania:

1 kwartał 2023

Liczba mieszkań:

124

Liczba pokoi:

2 - 4

Powierzchnia:

44 - 106 m²

Osiedle Kaskada

Osiedle Kaskada

Termin oddania:

1 kwartał 2024

Liczba mieszkań:

81

Liczba pokoi:

1 - 5

Powierzchnia:

31 - 116 m²

OFERTY ARCHIWALNE

Zielona Dolina

od 4 200 za m²

Oferta archiwalna

Zielona Dolina

Termin oddania:

gotowe

Liczba mieszkań:

104

Liczba pokoi:

2 - 4

Powierzchnia:

38.55 - 81.42 m²

Nowe mieszkania w Zabrzu – Rynek pierwotny

Nowe mieszkania w Zabrzu to jeden z kluczowych obszarów charakteryzujących inwestycje deweloperskie na Górnym Śląsku. Oczywiście ten rynek pierwotny jest ściśle połączony z pozostałymi częściami aglomeracji, tworząc dość spójną strukturę. Kilka lat temu ostatecznie zakończył się proceder związany z wyłudzaniem środków na budowę osiedli, poprzez uchwalenie ustawy deweloperskiej. Zasoby zgromadzone na indywidualnych rachunkach powierniczych są gwarantowane, więc nie trzeba obawiać się całej procedury upadłościowej danej spółki. Również same przedsiębiorstwa dużo bardziej przestrzegają zasad właściwego managementu, uwzględniającego różne ryzyka. Aby uniknąć innych kłopotów, warto skorzystać z przydatnych kanałów informacji na temat dewelopera. Zdecydowaną większość z nich da się bez kłopotu znaleźć w Internecie, a są to między innymi:

  • dokładne dane osobowe członków kadry zarządzającej,
  • opinie dotychczasowych klientów,
  • specjalistyczne analizy i felietony branżowe,
  • przypadki zdarzeń opisanych w portalach społecznościowych.

Powszechność oraz waga każdej informacji nie wykluczają też pewnych manipulacji ze strony konkurencji. Negatywne posty mogą być akurat dziełem przeciwnika, który przykładowo przegrał ważny przetarg. Mieszkania od dewelopera w Zabrzu muszą być oddane, więc zasadne jest sprawdzenie kondycji firmy w Krajowym Rejestrze Sądowym. Gdy wcześniejsze transakcje są dość przejrzyste i klarowne wzrasta prawdopodobieństwo, że kolejne będą takie same. Rynek pierwotny w Zabrzu jest też monitorowany przez nadzór budowlany.

Podstawowe wymogi klientów rynku pierwotnego w Zabrzu

Przynależność do Polskiego Związku Firm Deweloperskich może być dodatkowym atutem danego podmiotu, który musi spełniać standardy tego zrzeszenia. W pewnym zakresie jest to potwierdzenie profesjonalizmu oraz efektywności prowadzonej działalności rynkowej. Mieszkania deweloperskie w Zabrzu to nowe inwestycje łączące się z konkretnymi oczekiwaniami klientów. Chodzi przede wszystkim o preferowany standard wykończenia lokalu, z możliwością jego doposażenia o niezbędne sprzęty. W efekcie skraca to czas oczekiwania na wprowadzenie do gotowej przestrzeni mieszkalnej. Wystarczy jedynie rozlokowanie mebli i innych rzeczy osobistych. Odciążenie przyszłego nabywcy od zbędnych procedur formalnych oraz konieczności aranżowania pomieszczeń jest pożądaną potrzebą.

Notoryczny brak czasu, a niekiedy też pomysłu na wnętrze skłaniają do zapoznania się z opinią lub zaleceniem dekoratora. Klient jest w stanie dopłacić, by nowe mieszkanie w Zabrzu odzwierciedlało jego całościową wizję. Jednak liczy się też zagospodarowanie zewnętrznego otoczenia danego osiedla. W zależności od dostępnej powierzchni użytkowej mogą tam powstać: siłownia na świeżym powietrzu, skwer, plac zabaw albo zielony kącik odpoczynku. Takie inwestycje deweloperskie w Zabrzu to również: komórki lokatorskie, pomieszczenia piwniczne, wspólne ciągi komunikacyjne oraz miejsca postojowe w parkingu podziemnym. Część z nich można zyskać w cenie, a za inne trzeba dodatkowo zapłacić. Ostateczny wybór jest oczywiście po stronie przyszłego klienta.

Mieszkania deweloperskie w zestawieniu z rynkiem wtórnym

Dylemat związany z wyborem konkretnego lokalu mieszkalnego to również decyzja o zakupie mieszkania od dewelopera albo opcji z rynku wtórnego. Choć ta druga możliwość może być tańsza, to wiąże się z określonym ryzykiem w wielu obszarach. Począwszy od leciwych i wysłużonych instalacji, poprzez obciążenie hipoteczne, skończywszy na dokuczliwych sąsiadach. Nowe inwestycje w Zabrzu to pewność zdecydowanie większej stabilności w porównaniu do ofert prywatnych. Niektóre wady bywają tak doskonale zamaskowane, że są ciężko zauważalne przez specjalistycznego rzeczoznawcę czy agenta. Stąd, osoba indywidualna będzie mieć jeszcze większe trudności w naprawdę skrupulatnym sprawdzeniu już użytkowanego mieszkania w Zabrzu.

W rezultacie, gdy aktualna sytuacja nie wymaga nagłej przeprowadzki, lepiej uzbierać kolejne środki i nieco poczekać na wymarzone M. Trzeba pamiętać, że taka decyzja, wybrana spośród ofert na aktualny i przyszły rok, ma swoje konsekwencje nierzadko na dziesiątki lat. Tym bardziej należy dochować szczególnej staranności przy rozważaniu wybranych ofert. Mieszkania na sprzedaż w Zabrzu nie zawsze znajdują się na przyjaznych i urokliwych terenach. Niestety, jest to również częstsza tendencja w przypadku rynku wtórnego. Należy mieć świadomość, że osoba prywatna niekiedy chce pozbyć się problemu zatajając pewne, istotne informacje. Rynek pierwotny jest wolny od tego typu zagrożeń, ponieważ wszyscy wprowadzają się do zupełnie nowych lokali mieszkalnych. Ewentualne usterki zostają wyeliminowanie zgodnie ze wskazaniem terminu przez klienta. Dlatego planowane inwestycje mieszkaniowe w Zabrzu są warte uwagi.

Prestiż związany z usytuowaniem inwestycji deweloperskich

Atrakcyjne mieszkania deweloperskie zawdzięczają taką ocenę nie tylko: zastosowanym standardom budowlanym, wykorzystanym materiałom czy koncepcjom zagospodarowania, ale też lokalizacji. Cicha i spokojna okolica z dogodnym dojazdem do centrum jest marzeniem oraz oczekiwaniem wielu osób. W przypadku aglomeracji śląskiej należy mieć świadomość, że nowe mieszkania mogą znajdować się w bliskości innych miast. Wbrew pozorom, wiele terenów górniczych zostało zrekultywowanych, a odtworzona przestrzeń bywa przekazywana podmiotom zajmującym się budową osiedli. Mieszkania na sprzedaż mogą więc zostać otoczone terenami zielonymi, co na obszarze typowo wydobywczym ma duże znaczenie.

Troska o stan środowiska naturalnego łączy się też z komfortem życia przyszłych lokatorów. Dogodne usytuowanie danego kompleksu to możliwość właściwego relaksu oraz odpoczynku, które bywają trudno osiągalne w przestrzeni publicznej. Nowe mieszkanie bywa rzecz jasna długoterminową inwestycją, z której korzystają kolejne pokolenia. Tym bardziej liczy się miejsce, w którym spędza się dużą część prywatnego czasu. Pozorne oszczędności mogą oznaczać w przyszłości dodatkowe koszty, których lepiej unikać. Racjonalne jest zatem przygotowanie się na nieco większy wydatek na wstępie, aniżeli późniejsze remonty czy konieczność nagłej wyprowadzki. W Zabrzu można też znaleźć tereny uznane za spokojne i prestiżowe, podczas gdy inne cieszą się już nieco gorszą opinią. Zdecydowanie lepiej wybrać te pierwsze, nawet pomimo wyższej ceny mieszkania.

kontakt_bg

Postaw na gwarancję

Decyzja o kupnie inwestycji od danego dewelopera nie powinna być podejmowana pochopnie i w pośpiechu. Zanim zdecydujemy się na daną nieruchomość, warto przeanalizować opinie o danym podwykonawcy i dowiedzieć się, na jakie aspekty powinniśmy zwrócić szczególną uwagę dokonując wyboru.

Kontakt