Nowe domy Olsztyn

Typ nieruchomości
Lokalizacja
Ilość pokoi
Powierzchnia (m2)
Klebark Park

od 5 900 za m²

Klebark Park

Olsztyn, Klebark Mały
Termin oddania:

IV Kwartał 2023

Powierzchnia:

114 - 154 m²

Liczba pokoi:

4 - 5

Zobacz inwestycję
Osiedle Żurawie

od 6 436 za m²

Osiedle Żurawie

Olsztyn, Gutkowo, ul. Żółkiewskiego
Termin oddania:

04.04.2022

Powierzchnia:

101 - 120 m²

Liczba pokoi:

4 - 4

Zobacz inwestycję
Osiedle Tęczowe

od 7 za m²

Osiedle Tęczowe

Olsztyn, Bartąg, ul. Dębowa
Termin oddania:

IV Kwartał 2022

Powierzchnia:

101 - 128 m²

Liczba pokoi:

3 - 5

Zobacz inwestycję
Rezydencje Warmińskie

od 20 455 za m²

Rezydencje Warmińskie

Olsztyn, Pluski, ul. Polna
Termin oddania:

02.04.

Powierzchnia:

182.43 - 281.77 m²

Liczba pokoi:

4 - 5

Zobacz inwestycję

Jak kształtuje się rynek pierwotny w Olsztynie?

Olsztyn to stolica województwa warmińsko-mazurskiego. Jest to najważniejszy ośrodek gospodarczy regionu. Ponadto obserwuje się tu też dobrze rozwiniętą ofertę edukacyjną i kulturową. Uważa się, że Olsztyn jest bardzo atrakcyjnym miejscem do zamieszkania. Wpływ na to mają zarówno wymienione już elementy, jak i całkiem nieźle prosperujący rynek pracy, duże bezpieczeństwo oraz dobrze rozbudowana infrastruktura. Stwarza to, więc całkiem niezłe warunki do rozwoju rynku pierwotnego.

Deweloperzy z roku na rok coraz intensywniej inwestują na olsztyńskim rynku nieruchomości. W ostatnich latach zauważa się wzrost nie tylko inwestycji mieszkaniowych, ale także domów jednorodzinnych. Budowane są nowe segmenty i nowe szeregówki, które mają za zadanie sprostać oczekiwaniom coraz bardziej wymagających klientów.

Nowe domy jednorodzinne położone są najczęściej z dala od centrum miasta, tak by umożliwiać mieszkańcom spokojne, podmiejskie życie. Jednak deweloperzy dbają także o to, by komunikacja z centrum była dobra i szybka.

Cechy charakterystyczne domów deweloperskich w Olsztynie

Nowe domy na sprzedaż w Olsztynie to przede wszystkim inwestycje nowoczesne, minimalistyczne, które charakteryzują się lekką, geometryczną bryłą. Inwestorzy najczęściej skupiają się na rozwiązaniach architektonicznych, które są praktyczne, funkcjonalne, ale mają także walory estetyczne. Nowe domy szeregowe mają być atrakcyjne nie tylko z, zewnątrz, ale i wewnątrz.

Wnętrza budynków są przestronne, wysokie i bardzo ustawne. Niemal każdy dom od dewelopera zaprojektowany jest tak, by można go było komfortowo i funkcjonalnie wyposażyć. Unika się tworzenia zbędnych przestrzeni. Wielu inwestorów stara się także dobrze doświetlić pomieszczenia, co można osiągnąć dzięki dużej liczbie przeszkleń. Domy deweloperskie w Olsztynie są, więc zaprojektowane tak, by umożliwiały komfortowe życie nawet najbardziej wymagającym klientom.

Domy deweloperskie w Olsztynie – o czym warto pamiętać przy zakupie?

Osiedle domów jednorodzinnych – na to rozwiązanie decyduje się coraz więcej osób, szukających własnej przestrzeni do życia. Ostatnie lata pokazały jak ważny jest swobodny dostęp do natury i jak dla wielu osób obciążające może być mieszkanie w bloku. Zakup domu jednorodzinnego to jednak bardzo poważna inwestycja, dlatego też warto jest pamiętać o kilku elementach.

Oczywiście priorytetem jest dokładne zweryfikowanie oferty. Zapoznanie się z wszelkimi ważnymi szczegółami takimi jak metraż, lokalizacja, rozplanowanie pomieszczeń, powierzchnia ogrodu, miejsca parkingowe, dojazd do posesji. Jeśli już znajdziemy interesujący nas obiekt, warto następnie sprawdzić samego inwestora. Deweloper powinien być, bowiem rzetelny i terminowy.

Warto zacząć od jego strony internetowej. Dobrze, jeśli znajdziemy na niej historię ukończonych inwestycji. Ponadto warto także zwrócić uwagą na kanały kontaktu oraz na to jak szybko inwestor odpowiada na wiadomości. Inne możliwe kanały sprawdzenia dewelopera to popularne rejestry, czy przynależność do organizacji branżowych.

kontakt_bg

Postaw na gwarancję

Decyzja o kupnie inwestycji od danego dewelopera nie powinna być podejmowana pochopnie i w pośpiechu. Zanim zdecydujemy się na daną nieruchomość, warto przeanalizować opinie o danym podwykonawcy i dowiedzieć się, na jakie aspekty powinniśmy zwrócić szczególną uwagę dokonując wyboru.

Kontakt