Nowe mieszkania Krosno

Typ nieruchomości
Lokalizacja
Ilość pokoi
Powierzchnia (m2)
Osiedle Rymanowskie Wzgórze

Osiedle Rymanowskie Wzgórze

Krosno, Kalwaria
Termin oddania:

Gotowe

Liczba mieszkań:

50

Liczba pokoi:

1 - 4

Powierzchnia:

24 - 83 m²

Osiedle Rymanowskie Wzgórze

od 4 500 za m²

Osiedle Rymanowskie Wzgórze

Krosno, ul. Kalwaria
Termin oddania:

Gotowe

Liczba mieszkań:

50

Liczba pokoi:

1 - 4

Powierzchnia:

24.6 - 82.95 m²

Nowe mieszkania w Krośnie – Rynek pierwotny

Co jakiś czas w mediach można usłyszeć o nieuczciwych praktykach deweloperów. Takie ryzyko można jednak zredukować, zachowując odpowiednie środki ostrożności. To istotne także wtedy, gdy celem zakupu jest nowe mieszkanie w Krośnie, gdzie rynek pierwotny rozwija się obecnie bardzo dynamicznie i działa na nim wiele nowych firm deweloperskich. Czym powinien charakteryzować się bezpieczny deweloper? Jak dobierać inwestycje deweloperskie w Krośnie bez ryzykowania?

Nowe mieszkania w Krośnie – na klientów czeka szeroka gama ofert

Krosno to miasto położone w województwie podkarpackim, które liczy sobie około 46 tysięcy mieszkańców. Aktualnie, podobnie jak w innych miastach w regionie, realizowane są tutaj nowe inwestycje mieszkaniowe. Wybór jest spory – mieszkania deweloperskie w Krośnie to zarówno kompaktowe kawalerki, jak i większe mieszkania rodzinne, a także przestronne apartamenty dla najbardziej wymagających klientów oraz dla inwestorów szukających sposobu na przyszłościowe ulokowanie swojego kapitału.
Dostępne mieszkania w Krośnie czekają na inwestorów zarówno w pobliżu centrum miasta, jak również w oddalonych od niego dzielnicach, które cieszą się dużym zainteresowaniem wśród miłośników bliskiego kontaktu z naturą. Oferowane mieszkania na sprzedaż przyciągają uwagę nie tylko atrakcyjnym wyglądem, ale także zastosowaniem nowoczesnych technologii, funkcjonalnymi rozkładami, możliwością dokupienia miejsc postojowych, komórek lokatorskich, a nawet prywatnymi ogródkami.
Jednak klient, któremu udało się znaleźć atrakcyjne nowe mieszkanie spełniające jego wymagania, powinien pamiętać o tym, by zawsze sprawdzić, czy wybrany przez niego deweloper rzeczywiście jest w stanie zagwarantować bezpieczeństwo transakcji.

Deweloper w Krośnie – zakup mieszkania bez ryzyka

Kupno mieszkania to spory wydatek – nowe mieszkania w Krośnie to przeważnie koszt od około 200 tysięcy złotych do nawet ponad 400 tysięcy złotych. Właśnie dlatego transakcja ta powinna być dokładnie przemyślana. Bardzo istotne jest także sprawdzenie dewelopera – chociaż rynek pierwotny jest dzisiaj dobrze uregulowany prawnie, nadal zdarzają się sytuacje, gdy firmy deweloperskie upadają lub gromadzą wiele negatywnych opinii od klientów ze względu na standard prac, niedotrzymywanie terminów.
Wprowadzona w 2012 roku Ustawa deweloperska, a dokładnie Ustawa z dnia 16 września 2011 roku o ochronie praw nabywcy lokalu mieszkalnego lub domu jednorodzinnego, została stworzona po to, aby chronić prawa kupujących. Obejmuje ona te inwestycje deweloperskie, które dopiero mają być zrealizowane lub są na etapie budowy. Ustawa obliguje dewelopera oferującego nowe mieszkania do stosowania szeregu środków ochronnych mających na celu zabezpieczenie interesów nabywców. Przy zakupie nieruchomości należy zwrócić uwagę na poniższe kwestie:

  • prospekt informacyjny
  • rachunek powierniczy
  • umowa deweloperska

Prospekt informacyjny jest dokumentem w kompleksowy sposób prezentującym mieszkania od dewelopera. Jego celem jest przekazanie klientowi najważniejszych informacji dotyczących zakupu nieruchomości u danego dewelopera. Prospekt zbudowany jest z dwóch części – ogólnej i indywidualnej. Pierwsza z nich opisuje firmę deweloperską oraz inwestycję, natomiast druga konkretne mieszkania deweloperskie. Wobec tego wtedy, gdy klient chce nabyć mieszkania na sprzedaż w Krośnie, powinien zapoznać się z prospektem.
Druga ważna kwestia to rachunek powierniczy dewelopera. Ma on na celu podwyższyć bezpieczeństwo kupującego przez ochronę wpłaconych przez niego środków. Pośrednikiem jest bank, którego zadaniem jest zabezpieczenie pieniędzy. Z punktu widzenia klienta najbezpieczniejszy jest zamknięty rachunek powierniczy.
Na uwagę zasługuje także umowa deweloperska. Jej wzór znajduje się w prospekcie informacyjnym. Jest to umowa podpisywana w kancelarii notarialnej, w której deweloper zobowiązuje się przenieść prawa do nieruchomości na klienta, a klient do zapłaty za nieruchomość. Warto zapoznać się z jej zapisami przed zakupem mieszkania od dewelopera w Krośnie.

Mieszkania od dewelopera w Krośnie – zaufani deweloperzy

Obecnie rynek pierwotny w Krośnie wyróżnia się wysoką dynamiką. Dostępne tu nowe mieszkania są w stanie spełnić oczekiwania nawet najbardziej wymagających kupujących – są nowoczesne, funkcjonalne, dobrze zlokalizowane.
Nowe inwestycje realizują także zaufani deweloperzy o ugruntowanej pozycji rynkowej – to właśnie ich nieruchomości zasługują na szczególną uwagę. Aby przekonać się, czy dana firma deweloperska rzeczywiście jest godna zaufania, warto również sprawdzić opinie na jej temat, które można znaleźć w internecie. Ponadto dla pewności warto skontrolować informacje w księdze wieczystej, KRS (Krajowym Rejestrze Sądowym), sprawozdania finansowe.

Prowadzone obecnie nowe inwestycje w Krośnie dają możliwość zakupu wymarzonego mieszkania. Decyzja ta jednak nigdy nie powinna być podejmowana pochopnie. Gdy w grę wchodzą wysokie kwoty związane z kupnem lokalu mieszkalnego, warto zdecydować się na wiarygodnego dewelopera, który zapewni pełne bezpieczeństwo transakcji.

kontakt_bg

Postaw na gwarancję

Decyzja o kupnie inwestycji od danego dewelopera nie powinna być podejmowana pochopnie i w pośpiechu. Zanim zdecydujemy się na daną nieruchomość, warto przeanalizować opinie o danym podwykonawcy i dowiedzieć się, na jakie aspekty powinniśmy zwrócić szczególną uwagę dokonując wyboru.

Kontakt