Nowe domy Mikołów

Typ nieruchomości
Lokalizacja
Ilość pokoi
Powierzchnia (m2)

Brak domów

OFERTY ARCHIWALNE

Osiedle Południowe

od 5 288 za m²

Oferta archiwalna

Osiedle Południowe

Nowe domy Mikołów, Wodociągowa
Termin oddania:

II Kwartał 2022

Liczba mieszkań:

8

Liczba pokoi:

4 - 6

Powierzchnia:

97 - 151 m² m²

Rynek pierwotny w Mikołowie – informacje o domach jednorodzinnych

Mikołów to stosunkowo niewielkie miasto położone w województwie śląskim. Jednak pomimo tego, że jego obszar nie jest zbyt duży z roku na rok przybywa tu coraz więcej mieszkańców. Zdecydowanie sprzyja to rozbudowie rynku pierwotnego, który choć może nie jest tak różnorodny jak w większych aglomeracjach, to jednak działa tu całkiem prężnie.

Warto podkreślić, że miasto położenie jest między Katowicami a Tychami. Jednak ceny tutejszych nieruchomości kształtują się znacznie korzystniej, niż w tych miastach. Sprzyja to powstawaniu nowych inwestycji jednorodzinnych. Coraz więcej osób, które marzą o własnym domu, ale nie chcą rezygnować z wygód życia w mieście, decyduje się na zakup domu w Mikołowie.

Jakie inwestycje jednorodzinne budowane są w Mikołowie?

Nowe domy jednorodzinne w Mikołowie to połączenie estetyki i funkcjonalności. Nowe segmenty i nowe szeregówki świetnie wpisują się w nowoczesne trendy architektoniczne. Przeważają proste, symetryczne konstrukcje, ale bryły mają także oryginalne, lekko modernistyczne kształty.

Nowe domy szeregowe maja zwykle przypasane miejsca parkingowe lub garaże, ogródki do samodzielnej dyspozycji. Niemal każdy deweloper dba o bezpieczeństwo mieszkańców, dlatego osiedla są w większości grodzone. Czasem osiedle domów jednorodzinnych na sprzedaż złożone jest z budynków parterowych, innym razem są to domy dwukondygnacyjne z balkonami i tarasami.

Jak kupić bezpiecznie dom od dewelopera?

Domy deweloperskie warto kupować rozważnie. Dla wielu osób jest to, bowiem jedna z najważniejszych życiowych inwestycji finansowych. Choć obecne przepisy prawa chronią konsumentów przed nieuczciwymi praktykami ze strony deweloperów, to jednak warto też samemu odpowiednio się zabezpieczyć.

Należy, więc sprawdzić dokładnie nie tylko samą nieruchomość, ale także zweryfikować inwestora (np. KRS, przynależność do organizacji branżowych, historia inwestycji, opinie wcześniejszych klientów) oraz bardzo szczegółowo zapoznać się z wszystkimi warunkami umowy deweloperskiej.

kontakt_bg

Postaw na gwarancję

Decyzja o kupnie inwestycji od danego dewelopera nie powinna być podejmowana pochopnie i w pośpiechu. Zanim zdecydujemy się na daną nieruchomość, warto przeanalizować opinie o danym podwykonawcy i dowiedzieć się, na jakie aspekty powinniśmy zwrócić szczególną uwagę dokonując wyboru.

Kontakt